Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokladnie! Poza tym, jest tylko kedno jedyne sluszne forum! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No co TY?! Przecież tam go wkręcą, że to fajny motocykl :D

No bo jest fajny... Tylko ze sa rowniez fajniejsze :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytam kilka forum on i off, ale często wypowiedzi na forach są stronnicze, Szukam drugiego moto do zabawy , ale nie mam zamiaru bawić się remonty silnika co kilka tygodni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytam kilka forum on i off, ale często wypowiedzi na forach są stronnicze, Szukam drugiego moto do zabawy , ale nie mam zamiaru bawić się remonty silnika co kilka tygodni.

Jak typowo do zabawy to cos naprawde lekkiego. Tak zebys poczul mocno roznice w masie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytam kilka forum on i off, ale często wypowiedzi na forach są stronnicze, Szukam drugiego moto do zabawy , ale nie mam zamiaru bawić się remonty silnika co kilka tygodni.

Jak do zabawy to może Yamaha WR 250F / 400F / 450F? Od razu, celem rozwiania wątpliwości co do okresów napraw zaznaczam: WR a nie YZ! To leciutkie moto, posiadające mocny, ale nie do końca wyżyłowany silnik, często nawet ma cały kit homologacyjny, czyli istnieje opcja rejestracji. Ja sam posiadałem wersję WR 250F z 2001 roku, typowo cross, ze światłami przód i tył, bez kierunków, świateł hamulcowych, liczników, akumulatorów i innych, dokładających kilogramy bajerów. Za to był porządny silnik, super rama, zawieszenia, koła, kiera, skromna kanapa oraz ubogie plastiki. Jak masz trochę kasy to polecam wersje z rozrusznikiem, bo tego sprzęta trzeba nauczyć się odpalać na manualnej dekompresji (póki nie zajarzyłem to 2 pierwsze tygodnie wyrabiałem kondycję biegową ;0 ). Osobiście miałem na tym sprzęcie super zabawę, ale na jedyne moto się nie nadaje i z tego powodu musiałem się z nią rozstać. Gdybym miał kasę na dwa - byłyby 2, 3 a nawet i 4 rożne sprzęty.

WR wytrzymuje spokojnie cały sezon bez zaglądania do silnika (jeśli nie jesteś zawodnikiem, bo starty w zawodach to inna para kaloszy), nie wymaga co rocznego remontu (wymiany tłoka, korby....). Jedyne, na co trzeba bardzo uważać to zawory. Jest ich w głowicy 5, są z tytanu i na tym mogę skończyć, bo ich cena - kosmiczna.

Nie polecam sprzętów 2-suwowych, bo:

po pierwsze: system jazdy 0-1 (nie jedzie - zap...dala) - ciężko znaleźć użyteczny zakres obrotów nie posiadając doświadczenia

po drugie - co rok zabawa z remontem to klasyk w takim przypadku

po trzecie - ciężko kupić coś w naprawdę dobrym stanie

po czwarte - 125ccm 2T to często niecałe 100kg masy i moc bagatela 30-40 KM, co odpowiada 250ccm 4T (ale 4T łatwiej jeździć)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.12.2014 o 22:02, mik1046 napisał:

Masz rację wyprodukowany we włoskich zakładach ale pod pieczą BMW.

Pocieszające... Tysiące użytkowników Fiata Pandy wmawia to sobie każdego dnia ;) "To włoski samochód, chociaż produkowany był w Polszy, to jednak pod kontrolą Włochów!!!" ;) (sam nie wiem co tu jest plusem, a co minusem) :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, abwehry napisał:

... Tysiące użytkowników Fiata Pandy wmawia to sobie każdego dnia ;) "To włoski samochód, ...

Tysiące użytkowników wmawia sobie, że jeździ FERRARI :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wykopki to chyba na jesieni ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Pszemo napisał:

Tysiące użytkowników wmawia sobie, że jeździ FERRARI :default_laugh:

szczególnie jak na kierownicy skorpion gości... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×