Skocz do zawartości
Moto Troter

Ciekawe miejsca - przejazd przez Durmitor (Czarnogóra)

Recommended Posts

Programem obowiązkowym podczas pobytu w Czarnogórze jest przejazd przez Park Narodowy Durmitor. Można upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i z rana wybrać się na moto polatankę startując z wybrzeża (w naszym przypadku Sv. Stefan), przejechać kanionem rzeki Tary po czym skierować się na miejscowość Żabljak skąd zaczyna się droga przez Durmitor. Po zapierających w piersi dech widokach trasa kończy się krętym zjazdem do kanionu rzeki Pivy gdzie kompletnie wyrywa z butów. Wyprawa jest na cały dzień i warto jak cholera.

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widoki ładne, jak sie sciszy podkład to całkiem przyjemnie sie ogląda ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej byś napisał o DL'u :-D

wysłano z daleka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam!

My jechaliśmy na przełomie maja i czerwca, na górze leżał śnieg, za to "na dole" fajnie i cieplutko.

Było klawo jak cholera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moto Troter, błagam cie... Jak mogłem być w Trsa i nie wjechać na tą drogę....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tą trasę robiłem sprinterem z motkami na pace :oops: Ale później sobie odbiłem ;-) Tam jest kupę widokowych, niewymagających bezdroży :)

P1090054.JPG

P1090056.JPG

IMG_1358.JPG

P1090132.JPG

Edytowane przez ArturS
  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ooo, widzisz, na to się nastawiam przy następnej wizycie w Durmitorze :) Czy te ścieżki są na mapach? Jakoś to planowałeś, czy po prostu zjechałeś w "pierwszą w bok" i tak dzień zleciał?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem tracki z gpsies, everytrail i wikiloc. Ale myślę, że są dostępne jakieś mapy z ścieżkami rowerowymi, a większość z tych offów to właśnie pod rowery, wszystko świetnie oznaczone, a pośrodku niczego można spotkać klimatyczną knajpę dla rowero-turystów. Wiele tras jest ładnie zwalcowane i przygotowane pod wygodną jazdę.

P1090112.JPG

IMG_1257.JPG

Edytowane przez ArturS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaa, to z pomocą Osmanda powinno dać radę - prowadzi po rowerowych ścieżkach. Rozumiem że miejscowi się nie czepiają o jeżdżenie moto po trasach rowerowych?

P.S. Na wygodzie to mi średnio zależy ;)

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miejscowych tam nie spotkałem praktycznie w ogóle. Turystów poza miejscami dostępnymi dla osobówek również nie bardzo. Jedyni turyści offowi, to grupa kilku rodzinnych terenówek nad jeziorem Rikavacko - sami Polacy ;)

P1090065.JPG

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×