Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marcin, zastanawiasz się nad takim pedalskim autem, że zacytuje poznańskiego klasyka??? :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja nie wiem co ludzie widzą w tych suv-ach , pseudoterenówkach i jak to tam zwą ;-) . do lasu to ja wjeżdżam każdym autem , wyjeżdżam też ;-) , na zime najlepsze jest RWD w automacie / e46 330i było genialne na zime / i nikt mnie nie przekona że jest inaczej . na sylwestra pojechaliśmy do Bielic żony 120D i było super - spadł śnieg ;-) . po co komu taki kapeluszniczy pojazd ??? już prędzej kupił bym subaru legacy jak ktoś ma lęki przed tylnym napędem , pieniądze te same a przyjemność z jazdy większa .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dlatego stare toyki są po dwie dychy ;-) . w benzynie , do rejestracji . cza było mówić , sprzedałem trzy dni temu mojego tourana 1.9 tdi 2006 z książkami serwisowymi nowym olejem i rozrządem za te pieniądze . nie walonego i zarejestrowanego , miał 211 tysięcy i był kwitnący . potrzeba chwili wystąpiła :-D . ale on nie był 4x4 , niestety.

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przejechali my się i cr-v i rav4 i zdecydowanie lepiej czułem się w Hondzie. sporo większa w środku. z zewnątrz też wyglada trochę poważniej.

Napęd 4x4 tylko wtedy gdy potrzeba.

no może przydałaby się możliwość ręcznego włączenia napędu ale zgodzę się z Mario, nasz peugeot 407SW też potrafił wszędzie wjechać i wyjechać.

a już mistrzem w wyciaganiu z tarapatów był mój stary XM

a nam trafiło się takie coś

podziękowania dla Rycha i Seba

82ed960f57c6644269702d59927ae8cd.jpg

taptarapta

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zanabyłeś już? Ja przed podobnym dylematem stałem dwa lata temu. Lubie jednak oryginalne auta, więc wybrałem Outlandera pierwszej generacji. Jest więcej miejsca niż w RAVce (która moim zdaniem jest kobieca) a silniki benzynowe nie zaczynają się od trzech litrów. Mnie akurat trafił się z instalacją gazową V generacji więc już w ogóle bajka. Gdybyś wziął ten model pod uwagę to pytaj śmiało, podpowiem co wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kupiony już, mamy więc dość niezamierzenie dwie Hondy dwuśladowe; nowy Civic i stary CR-V

wreszcie miałem chwilę czasu żeby ogarnąć go bo trochę zaniedbany był, poczyścić i aktywować oświetlenie wszelakich włączników, przycisków i pokręteł..

jeszcze parę dupereli i liczę że nacieszymy się chwilę bezproblemową jazdą.

No nic nie poradzimy że takie pudełka na kołach nam się podobają. kolejne edycje już zanadto pozaokrąglane

OUTLANDER i owszem był wcześniej brany pod uwagę ale już ten po lifcie, mk1 trochę za "odlotowy" i obawiam się że byłby problem z późniejszą odsprzedażą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W związku z nadchodzącym Halloween odkopię trupa: Artex, pamiętasz jeszcze, co ostatecznie kupiłeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż, taki czas - budzimy demony, przywołujemy upiory...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ładny.

Ride, eat, sleep, repeat!


Kolor

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kolor

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

I płaskowyż :-D

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A macie jakieś zdanie na temat SX4? Urodziwy nie jest, ale może ma inne zalety?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 28.10.2018 o 20:46, MrBodek napisał:

A macie jakieś zdanie na temat SX4? Urodziwy nie jest, ale może ma inne zalety?

Pogadaj z Mirkiem. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a na co zwrócić uwagę w przypadku aut z rynku amerykańskiego

jak to się dalej odsprzedaje? trochę głupie pytanie skoro sam mam wątpliwości czy się ładować, ale może ktoś kto obraca takimi samochodami powie coś mądrego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy od rocznika - stare amerykańskie trupy są bezwartościowe i kompletnie niedoinwestowane . Auta z lat powiedzmy 2003 + w ładnym stanie mają zawsze swoją klientelę i z odsprzedaniem nie ma problemu . Jeden warunek - zadbany typowy i poszukiwany "amerykanin" - Jeep Liberty /europejskie Cherokee / , Grand Cherokee , wszelkiej maści vany będące mutacjami Grand Voyagera , Chryslery 300M i tak dalej . Również auta tzw "europejskie" ale zrobione na rynek USA  lub Kanady - Audi BMW , duże terenówki Land / Range Rower czy Jaguary zawsze się sprzedają bo są tańsze , wszelakiej maści Toyoty Land Cruiser , Hondy Odyssey etc . O Mustangach czy Camaro nie ma co pisać bo to inny kierunek :D . 

Jak kupować ??? ...  ze świadomością że 95 % aut zza oceanu jest po wypadkach , wszystkie mozna sprawdzić za parę złotych w Carfaxie czy na innym tego typu portalu gdzie widać co było , kiedy było , jaki był przebieg przy serwisach , ilu właścicieli i jaki koniec pojazdu - są zdjęcia i wszystko jak na dłoni . Nikt nie cofa liczników bo i tak wszystko widać  w opisie - są debile którzy to robili ale już im dawno przeszło . Powypadkowa przeszłość to również historia grubej większości aut z Europejskiego rynku i wszyscy o tym wiedzą kupując - co nie zwalnia od dobrego zrobienia auta . Kiedyś woziło się z za oceanu "przystanki autobusowe" ale odkąd unia zabroniła wwozu złomu to się skończyło - dzisiaj ważna jest jakość naprawy , to srednio doświadczony kupujący sam jest w stanie ocenić . Jak pan nie chce podać numeru VIN i mówi że poda na miejscu to nie jedziemy bo pan ma coś na sumieniu / ostatnio tak miałem i szkoda drogi ... / 

Warto szukać aut z Kanady bo mają europejskie zegary i światła /w większości przypadków / . Serwis aut z USA/Kanady to żaden problem - wszystko eksploatacyjne jest , wszyscy wiedzą jak wymieniać olej w automacie , większość wie jak założyć do tego gaz . Jak coś jest zaniedbane to omijać szerokim łukiem - wybór jest spory warto poczekać . Zwykła stacja diagnostyczna wyłapie wszystko , jak dymi olejem to wiadomo , jak świeci choinką wiadomo - jak każde inne auto :D

Edytowane przez mario2007
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki mario, cenne uwagi zwłaszcza te o kanadyjskich pojazdach

generalnie szukamy czegoś z roczników od 2012 wzwyż, plany bliżej niesprecyzowane, ale raczej suv lub coś około z napędem 4wd, benzyna o pojemności min 1,8

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam na oku dwie grand vitary  okolice Gdańska i Rawa Mazowiecka,

w trójmieście znajdą się swoi ludzie zapewne do ostudzenia gorących głów, choć nie wiem na ile mający pojęcie o suzach

co do łódzkiego i okolic Rawy to już ni wim,

najlepiej byłoby jakiegoś zaufanego mechanika co za wynagrodzeniem weźmie na kanał lub podnośnik, obejrzy, postuka, popuka i ułatwi podjęcie właściwej decyzji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A skoro o tego typu autach - jakieś opinie/uwagi w temacie Defendera z silnikiem 2.2? Bo mało informacji o młodszych autach, na forach tematycznych głównie dyskusje o odbudowie durszlaków. Cośtam poczytałem na zagranicznych, ale widzę, że tutaj koledzy znają się na przeróżnych przypadkach, więc może akurat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Marcin N napisał:

mam na oku dwie grand vitary  okolice Gdańska i Rawa Mazowiecka,

w trójmieście znajdą się swoi ludzie zapewne do ostudzenia gorących głów, choć nie wiem na ile mający pojęcie o suzach

co do łódzkiego i okolic Rawy to już ni wim,

najlepiej byłoby jakiegoś zaufanego mechanika co za wynagrodzeniem weźmie na kanał lub podnośnik, obejrzy, postuka, popuka i ułatwi podjęcie właściwej decyzji.

Może np takie coś https://www.motocontroler.com/zamow-usluge/?gclid=Cj0KCQjwv8nqBRDGARIsAHfR9wBRRVlZ5CKiyukq7fkTCwHBQogRrcyoHhlUvIKbM5-fG__tv77gv6waAs-AEALw_wcB 

Znajomi korzystali i są zadowoleni. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×