Skocz do zawartości

Recommended Posts

Trzymajmy się modelu o który kolega Artex pyta.

Kolega Dakarowy pisał, że dopięcie mostu przedniego jest na "sztywno". Czyli tylko na śliskie, a jak na nawierzchnię o dobrej przyczepności wjedziesz to można napędy "porozrywać".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra poligloci, co tam napisane jest , bo może jakąś zarazę rozpowszechniam

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki mądry to ja nie jestem niestety ale wózek taki trochę militarny,napis po arabsku zdaje się no i tablicy przedniej nie widać.Czort wie kto i po co się nim kręci ;) :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten wózek raczej był militarny , przedniej tablicy nie posiada , ani tylnej , a stoi w Oscadnicy na Dedowce , co wydało mi się komiczne . Pustynny pojazd jakiejś arabskiej jednostki , marznie w warunkach zimowych

b520d0bd5e39d02af5f30737b1cac572.jpg

26f5f23cadb25b120a3925a0d7e8c0b8.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylny napęd stały w zimę kiepski pomysł.

Ale worek piachu do bagażnika i pojedzie :D

Nie pamiętasz jak się jeździło sierrą, albo nawet poldkiem czy fiatem 125p? Chociaż to sierra najbardziej latała po drodze na śliskim...

A teraz - z nielicznymi wyjątkami - tylko robią napęd na przód ( więcej błędów wybaczy taki układ)

a tym co mają praktykę jazdy z napędem na tył powinni dodatkowe uprawnienia w prawku wbijać... :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jagna użytkuje Jimmy, może napisz do niej

wysłano z daleka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam żadnego worku piachu nie muszę wozić w bagażniku, tylny napęd w zimie , wbrew pozorom jest bardziej przewidywalny. Nie należy zapominać że Polskę zmotoryzował PF 126 p na spółkę ze 125 p.

Z ciekawości spróbuję jutro wjechać pod górkę tylko z tylnym napędem . I tak moje szanse są większe niż jakiegokolwiek pojazdu z napędzaną przednią osią . Problemem mojego pojazdu jest vsc które mogę zainfekować tylko przy napędzie 4x4 , ale spróbujemy

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam żadnego worku piachu nie muszę wozić w bagażniku, tylny napęd w zimie , wbrew pozorom jest bardziej przewidywalny. Nie należy zapominać że Polskę zmotoryzował PF 126 p na spółkę ze 125 p.

Z ciekawości spróbuję jutro wjechać pod górkę tylko z tylnym napędem . I tak moje szanse są większe niż jakiegokolwiek pojazdu z napędzaną przednią osią . Problemem mojego pojazdu jest vsc które mogę zainfekować tylko przy napędzie 4x4 , ale spróbujemy

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ty masz vsc, a ja mam lsd (a raczej miałem, bo pewnie do tej pory się wytarło) :)

A tak w ogóle to zazdroszczę Ci trochę okolicy. Też bym pośmigał swoim autem po zaśnieżonych ścieżkach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty masz vsc, a ja mam lsd (a raczej miałem, bo pewnie do tej pory się wytarło) :)

A tak w ogóle to zazdroszczę Ci trochę okolicy. Też bym pośmigał swoim autem po zaśnieżonych ścieżkach...

To się trzeba zmusić i przyjechać w takie okolice , ja z Krakowa mam 150 km

0771be416d302b1499f83e6e4c939537.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To autko mojego kumpla, przerobiona zawiecha tak że nic nie pourywasz nawet na bagnach, blacha zrobiona. Osobiście widziałem co te autko potrafi, zresztą II miejsce w rajdzie Polski, silnik ma mały przebieg. http://olx.pl/oferta/suzuki-samurai-CID5-ID8mqm9.html#3d35154938

a cena hm..... tam chyba więcej kosztowało to zawieszenie;)

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To autko mojego kumpla, przerobiona zawiecha tak że nic nie pourywasz nawet na bagnach, blacha zrobiona. Osobiście widziałem co te autko potrafi, zresztą II miejsce w rajdzie Polski, silnik ma mały przebieg. http://olx.pl/oferta...html#3d35154938

a cena hm..... tam chyba więcej kosztowało to zawieszenie;)

Skoro to auto kumpla, to nie będę komentował... Ale z tym rajdem Polski, to się chyba zdrowo zapędziłeś. Nie wydaje mi się, żeby osuvisko wchodziło w skład imprez Pucharu Polski. Nie mówiąc o wygranej w całej imprezie ;)

Do wygrania takiej imprezy przeróbka zawiechy na sprężyny może nie wystarczyć :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje Jimny:

10888658_486777711460526_910041635163438190_n.jpg?oh=7e4d7d22c7907f62ab3fc22dc0beb918&oe=55445AC9

1907375_486777648127199_3594365580018028292_n.jpg?oh=1812b7326f8603c02567d7a11854b0be&oe=5523C04A

10600649_438600462944918_5533743412199245070_n.jpg?oh=0248b1d91070d457cc8c5d011b8ac346&oe=553AD4FE

Spalanie podczas codziennej jazdy 2WD asfalt+off na budowach max 6,5 l/100

w 4 miechy zrobione 18 tys.

Wczoraj w offie błotnistym mimo najszczerszych chęci nie udało się go zakopać ;) autko 2 osobowe - mamy wyjęte tyne siedzenia, żeby cokolwiek wlazło

Spróbuję namówić głównego użytkownika na jakiś wpis ;)

tylko nie wiem, czy mu się uda, bo nie ma iluś tam potrzebnych naskrobanych postów i takich tam pierdół ;)

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To autko mojego kumpla, przerobiona zawiecha tak że nic nie pourywasz nawet na bagnach, blacha zrobiona. Osobiście widziałem co te autko potrafi, zresztą II miejsce w rajdzie Polski, silnik ma mały przebieg. http://olx.pl/oferta...html#3d35154938

a cena hm..... tam chyba więcej kosztowało to zawieszenie;)

fajne fajne, tylko jak Artex nigdy takim nie jeździł, to na zakrętach musi zwalniać, bo się przeturla :-D , wózek dość sporo podniesiony,

rozumiem, że badanie techniczne do dowodu przejdzie na standardowej stacji, a nie na zaprzyjaźnionej :twisted: .

Same koła terenowe mogą kosztować ze 3 koła :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się trzeba zmusić i przyjechać w takie okolice , ja z Krakowa mam 150 km

0771be416d302b1499f83e6e4c939537.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

No tak, łatwo powiedzieć "się zmusić i przyjechać" :D

Akurat w to Twoje miejsce jak Ty masz 150 km to ja pewnie 400-500....

Muszę Zwierza kiedyś namówić; może on ma jakieś fajne miejscówki do pojeżdżenia. Tylko śniegu u nas nie ma...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc moja wyższa i większa połowa rzecze tak:

- to nie jest komfortowy samochód na długie wypady, choć robię i po 400 km dziennie ;)

- miejsca w środku nie ma, chyba, że masz poniżej 160 cm;)

- blokady są hydrauliczne, reduktor jeszcze nigdy nie był używany - nie było potrzeby

- nie wiem, skąd macie tak wysokie spalanie ;)

poza tym wszystko masz w opisie samuraja.

Jagny uwaga nt. "na co zwracać uwagę przy kupnie" - nie wiem, ja byłam zafascynowana krawatem pana w salonie suzuki ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to krawat musi być warty fortunę! Chętnie odkupię ;). Ciekawe, czy działa tylko na Jagny... :)

Edytowane przez NorthWest

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No więc moja wyższa i większa połowa rzecze tak:

- to nie jest komfortowy samochód na długie wypady, choć robię i po 400 km dziennie ;)

- miejsca w środku nie ma, chyba, że masz poniżej 160 cm;)

- blokady są hydrauliczne, reduktor jeszcze nigdy nie był używany - nie było potrzeby

- nie wiem, skąd macie tak wysokie spalanie ;)

poza tym wszystko masz w opisie samuraja.

Jagny uwaga nt. "na co zwracać uwagę przy kupnie" - nie wiem, ja byłam zafascynowana krawatem pana w salonie suzuki ;)

Jaki silnik w tym autku?

Blokady i reduktor używać od czasu do czasu. W instrukcji mojego auta jest napisane aby raz w miesiącu przejechać 16 mil z załączonym przednim napędem , wtedy to co ma być smarowane , będzie smarowane.

Co do spalania oprócz pytania, jaki silnik , ważne jak się używa samochodu . Swift w automacie 1.5 benzyna jeździł głównie w mieście , stąd wychodziło spalanie około 9 litrów.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż, w Jimnikach jest montowany teraz tylko jeden silnik, więc nie uznałam że trzeba pisać ;)

1,3 benzyna.

Wcale nie taki cichy, jak było pisane wcześniej. A raczej - buda głośna ogólnie, słychać szum, nie tyle silnik.

W każdym razie jak przesiadam się ze swojego paska do Jimnika, to jest hm, no ... inaczej? ;)

wszystko rekompensują właściwości terenowe. Mina wczoraj spotkanych w błocie myśliwych w Frontierze, kiedy objechaliśmy ich bokiem - bezcenna.

Podobnie jak pana w salonie suzuki, kiedy Raf podjechał na 2 przegląd w ciągu 2 miesięcy ;)

Aha - czasem bierzemy go na zakupy do miasta, bo zaparkuje wszędzie ;)

Tak bardziej serio: to pierwsze moje 4WD, więc nie mam z czym porównać... A dlaczego jimny? Bo tylko to z 4x4 wlazło do garażu ...

Edytowane przez Jagna
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artex , daj sobie spokój z tym autkiem ... :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artex nie ma garażu, więc może kupić PATROLa. Żart... Wiem, że pisałeś o małym 4x4 do miasta, a Patrol (nawet króciak) kiepsko sobie radzi na parkingach. Temat rzeka... Każdy ma swoje preferencje i zwraca uwagę na swoje potrzeby. Pytałeś o wrażenia, to dżimi w terenie naprawdę daje radę (zwłaszcza jak podniesiesz go o 2-3 cale i ubierzesz porządne opony). Nie jest to Patrol, ale ja też kampera będę budował na Iveco Daily 4x4 (właśnie z uwagi na cenę). Jimniego możesz za niewielkie pieniądze (pojęcie względne) kupić stosunkowo młody rocznik. Powodzenia! Daj znać jak kupisz. Pzdr.

photo5_14.jpg

Ps. Jak założysz na relingi namiot - to taki kamper prawie ;).

wpid-Photo-Oct-1-2013-1912.jpg

Edytowane przez NorthWest
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Skoro to auto kumpla, to nie będę komentował... Ale z tym rajdem Polski, to się chyba zdrowo zapędziłeś. Nie wydaje mi się, żeby osuvisko wchodziło w skład imprez Pucharu Polski. Nie mówiąc o wygranej w całej imprezie ;) Do wygrania takiej imprezy przeróbka zawiechy na sprężyny może nie wystarczyć :)
nic nie się zapędziłem, rajd dla terenówek turystycznych seria startów po Polsce, nie wiem dokładnie w jakich miastach ale wiem że te autko zajęło II m-ce w generalnej na koniec roku (zobacz naklejkę na ostatnim zdjęciu) Teraz to stoi na kołach cywilnych ale jeździł na potężnych kostkach. Patrzyłem że akurat strona osuvisko.pl 4x4 nie działa ale na Youtube są filmiki np.

Przeróbka zawieszenie to nie tylko sprężyny;) ale ja się na tym nie znam, jak jesteś zainteresowany to możesz dzwonić.

Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jak to jest z tym brakiem reduktora między mostami, można w warunkach zimowo - miejskich 4x4 załączyć?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jak to jest z tym brakiem reduktora między mostami, można w warunkach zimowo - miejskich 4x4 załączyć?

Reduktor jest, to chodzi bardziej o "układ różnicowy" między mostami czy jest. Bo jeżeli zapinane są na sztywno to w warunkach zimowo-miejskich raczej się nie sprawdzi.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Reduktor jest, to chodzi bardziej o "układ różnicowy" między mostami czy jest. Bo jeżeli zapinane są na sztywno to w warunkach zimowo-miejskich raczej się nie sprawdzi.

oj tak, chodziło mi o między-mostowy mechanizm różnicowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×