Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale jeden mały samochód mamy i wystarczy, chcemy coś większego, i to z hakiem co pociągnie przyczepkę

A-klasa odpada, jak już to B, choć ja jestem zwolennikiem kombi, bo to wg mnie najbardziej funkcjonalne auta

kabriolet też odpada na chwile obecną, może jak się znudzi Colt, albo ulegnie jakiejś kasacji (odpukać) jak poprzedni to się wówczas zastanowimy nad zabawką, wszak młodzi za chwilę wyfruną z domu

Discovery... taaa... Ania marzy o Defenderze, sorry ale w rodzinie jeden Land Rover już jeździ, głownie na lawecie, to nawet ją otrzeźwia ;-)

To może, kierując się lokalnym patriotyzmem, VW Caddy? Przestronne wnętrze, hak da się założyć, trwały, blacha full ocynk.

Szukać wersji LIFE - można po lifcie w 2010 - poprawione różne mankamenty wieku dziecięcego, update świateł, całego przedniego pasa i wnętrza.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alfa Romeo bo:

- system doświetlania lawety - jest

- i jak w Lidlu - co poniedziałek coś innego :-D

W moich stronach na Alfę mówią "KRÓLOWA LAWET" :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To może, kierując się lokalnym patriotyzmem, VW Caddy? Przestronne wnętrze, hak da się założyć, trwały, blacha full ocynk.

Szukać wersji LIFE - można po lifcie w 2010 - poprawione różne mankamenty wieku dziecięcego, update świateł, całego przedniego pasa i wnętrza.

Tam wcale nie ma co poprawiać. Rzekłbym nawet, że wersja pierwsza w 1.9TDI nie do przebicia przez te nowsze. Fakt, może bajerów więcej ale cała reszta na minus.

Ps1. Wiem, bo miałem starszego teraz mam nowszego. Ogólnie od 2008 tym jeżdze na codzień.

Ps2. Mój dobry kolega pracował na linii kontroli jakości to też mógłbym opowiedzieć kilka historii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem AR - a właściwie nadal mam - jeździ nią brat. Już ponad 10 lat i więcej jak 200 tys km nakulane (teraz ma ponad 300 tys). Jedyne co się psuje to dość delikatne zawieszenie. Trwały silnik 1.9 JTD. Tak więc nie wiem o co Wam chodzi :)

Tam wcale nie ma co poprawiać. Rzekłbym nawet, że wersja pierwsza w 1.9TDI nie do przebicia przez te nowsze. Fakt, może bajerów więcej ale cała reszta na minus.

Ps1. Wiem, bo miałem starszego teraz mam nowszego. Ogólnie od 2008 tym jeżdżę na co dzień.

Ps2. Mój dobry kolega pracował na linii kontroli jakości to też mógłbym opowiedzieć kilka historii.

Np. o drzwiach przesuwnych? ;) Znam temat od podszewki z lat 2006-2011 ;)

1.9 TDI jest nie do zajechania to się zgadza, znany silnik i tanie części. Ale Marcin nie chciał ropniaka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra. Ale może zamaist dyskusji "jaki samochód dla Ani" ktoś coś doda o Grand Vitarze

Ja na razie próbuję jej wybić z głowy Patrola choć zacne to auta wielce.

Marcinowi ropniak obrzydł po doświadczeniach z filtrami FAP i kołami dwumasowymi.

Może gdybym kupował nowy to bym się skusił ale z używką za duża loteria

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Np. o drzwiach przesuwnych? ;) Znam temat od podszewki z lat 2006-2011 ;)

1.9 TDI jest nie do zajechania to się zgadza, znany silnik i tanie części. Ale Marcin nie chciał ropniaka.

Jeśli chodzi o drzwi to fakt w nowszym zdecydowanie lepsze uszczelnienie przy tylnym nadkolu. Zimą nie przymarzają tak okrutnie jak w starszym modelu. Poza tym nigdy żadnych innych problemów z drzwiami nie miałem :)

Ogólnie dobre i trwałe auto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o drzwi to fakt w nowszym zdecydowanie lepsze uszczelnienie przy tylnym nadkolu. Zimą nie przymarzają tak okrutnie jak w starszym modelu. Poza tym nigdy żadnych innych problemów z drzwiami nie miałem :)

Ogólnie dobre i trwałe auto.

Czyli dobry Nacharbeit ;) jak nie widzisz tego, co zostało po produkcji. Generalnie do jakości w Antoninku przykładają się dość nieźle. Dodatkowo ten model ma wiele wspólnego z Touranem, który zawsze jako pierwszy przechodzi wszystkie zmiany i pewne rzeczy są już przećwiczone.

Marcin - daj spokój z tą Vitarą... to plastikowe napompowane kombi, zero funkcjonalności, a 4x4 to Caddy będzie lepszy (jest wersja 4x4 ;) I będziecie płakać przy dystrybutorze. RAV4 też nie polecam - twarde zawieszenie - nie sprawdza się na długich trasach.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no wiesz, jak coś waży ponad 1,5t, ma napęd na 2 osie i silnik 2,4l to nie dziwię się że pali ponad 11l/100km

RAV4 ponoć na trasach lepiej się sprawdza niż Suza, względem komfortu

a qrna dywagacje akademickie... też uważam że takie auto mało potrzebne, choć zaciągnąć motocykle gdzieś dalej na południe, takim pudełkiem wygląda lepiej niż mieciem B-Klasse z CNG :lol:

ale tak to jest że kupuje/szuka się bardziej oczami

gdybym Ani zaproponował Caddiego to by mnie pewnie ofukała że zieleniaka nie zamierza zakładać :lol:

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja śmigam Grand Vitarą, ja chcesz brać to nie 1,9ddis, pali sporo i brak przyśpieszenia mimo 130 koników, ogólnie autko dobre do jazdy w około komina, na trasy męczące z racji napędu, ja mam stały 4x4, jest głośno i twardo. Jeżeli masz jazdy w terenie to jedyny SUV który może dużo, potwierdzam osobiście - daje rade w kopnym i na podjazdach. Nawet w jakimś programie TV wyrazili się że SUV-y to osobówki udające auta terenowe a GV to auto terenowe udające SUVa.

Blachy cieniutkie, lakieru tyle co kot napłakał (oszczędności), lepiej nie pukać i nie rysować. Ogólnie tragedii nie ma.

Edytowane przez nokian66
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... gdybym Ani zaproponował Caddiego to by mnie pewnie ofukała że zieleniaka nie zamierza zakładać :lol:

Poznaniak, a kobietę ma taką nieoszczędną i fochatą :lol:

Obawiam się że caddy nie będzie pasował do torebki ;)

Wiem, wiem ... po ciasteczkach :P

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam ją namówić na otwarcie piekarni czy cukierni?

No tak wtedy caddy przeszedł by jakoś :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaki ma mieć kolor? ;) Ciasteczkowy? Biszkoptowy? Kremowy? Ptysiowy? Sernikowy?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bliżej biszkoptowego niż czekoladowego :D w każdym razie żaden ciemny

Nokian, o tym DDiS to już się naczytałem, mimo mojej słabości do francuskiej motoryzacji (15lat jeżdżę różnej maści PSA-mi) Renault jakoś nigdy mnie nie przekonywało, a to ich konstrukcja i tylko potwierdza obiegową opinię w temacie awaryjności

o silniku 2,0 też naczytałem że za słaby przy tej masie, wagowo podobny był mój XM to zgodzę się że to mało, wprawdzie wypracowałem przy nim emerycki styl jazdy, ale czasem lepiej mieć jakiś zapas w katamaranie

2,4 jest idealny bo zapas mocy jest, pali w zasadzie tyle co 2,0, szkoda tylko że zagazować nie da rady bo remont głowicy gwarantowany

no i trochę mnie zmartwiło ze nadaje się jedynie na blizsze wycieczki

z drugiej strony trudno będzie znaleźć auto, które komfortem i wyposażeniem dorówna francuzom

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak poszukujesz auta dla Ani , no i żeby zgrał się z torebką, bo rozumiem , ze to warunek , to mam coś ciekawego.

No i jest biały.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżeli kombi to ja szczerze polecam c5 - moja żona uzytkowała dwie sztuki , jedną 2002 drugą 2009 i ja nie miałem do nich pytań . regularny właściwy serwis załatwia temat , to trwałe auta . a jak 4x4 to dalej forester jak pisałem , tylko skąd ładny nie zajechany egzemplarz ... .

dalej chodzi za mną c6 bo ceny już sięgnęły dna , niestety jak się pojawi trzylitrowa benzyna na rynku to tego samego dnia jej nie ma ;-) ... a diesla nie chcę - moja psychika już nie wytrzyma odbudowy po kowalach :beer: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

C5 choć wygląda teraz jak audi jest piękne. Też się skłaniam, zwłaszcza w hydro. A i opinie dovre zbiera.

C6 jesli chodzi o ponadczasowość bryły do pięt niedorasta XM-owi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja miałem 1.6 hdi w blasze , myślałem że będzie twardo ale było lepiej niż w 407 sw . tylko motor był raczej emerycki ;-) - strasznie oszczędny ale poza tym bez zalet . kolega ma od nowosci 2.0 hdi 160 w automacie to powiem że to jest to . przez 140 tysięcy nic nie padło poza eksploatacją , no może przesadziłem - dwa wahacze wymienili gwarancyjnie i kierownicę bo się minimalnie łuszczył lakier na skórze .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mimo wszystko polecam 4R , auto może trochę dużo pali , ale dobrze jeździ. W środku cicho , nic nie trzeszczy , praktycznie tylko raz nie jechałem pod górkę bo zbyt dużo śniegu napadało

Można się pobawić na śniegu , ale jak będzie zbyt głęboko to dalej nie pojedziemy

9117e543db3ed13bb3ace9a8c9dd1535.jpg

Nadaje się na kamping

dd31e212c37d21c07b59d2cfe4b4fe00.jpg

Także w miejscach gdzie ciężko dojechać

99f666cb63eb8d403a9a6e4e41ea7986.jpg

Jeździ po piachu

5454b9c4dfbec381b85ce35bbc7d5b7c.jpg

Nadaje się do miasta

ec8866c0d67f96279c42092f47c99f14.jpg

Ale sprawdzi się też na bezdrożach

03f182a6dc393f0a293cc62ca28919d2.jpg

Oraz do zabawy w offroad

e588b9b957b9324627421498aa433d93.jpg

No i bez problemu pociągnie przyczepę

b43293bb6f7f97627bbf2301ee946383.jpg

Jak zajdzie potrzeba to i drzewko można nim wykarczować .

Edytowane przez consigliero
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak pokażę Ani zdjęcia z namiotem na dachu to mam przechlapane :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cyklon u mnie na łukoilu 1.80 pln , myślę że w 25 litrach się zmieści - reszta to matematyka . no i znalezienie egzemplarza który nie był przystankiem autobusowym w kanadzie albo stanach . a tu może być różnie ;-) - carfax prawdę powie . ja polecam , toyoty na ramie są zacne - no i to można wyrwać dużo taniej od europejskiego LC .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dość niespodziewanie temat powrócił bo zostaliśmy z jednym samochodem.

tego zdecydowanie nie było w planach ale ułańska fantazja poniosła młodego w łuku na tyle dobrze że nasza ciężarówka marki M Colt zakwalifikowana została do kasacii.

niestety budżet mamy ograniczony kwotą jaką dostaniemy z odszkodowania :-(

nasza ułańska fantazja ogranicza nam wybór do Rav4 mk2, CR-V mk2.... i... nie wiem co jeszcze

był pomysl na małego LC J90 w TD ale koszty nam chyba niepotrzebne

zna ktoś to auto?

https://www.olx.pl/oferta/toyota-rav4-2-0vvti-150km-klima-skory-4x4-zadbana-CID5-IDhzDGZ.html

taptarapta

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×