Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, planuje zakup motocykla na nowy sezon. Mam 178cm wzrostu i waga oscyluje w granicach 67kg. Odrazu kieruje pytanie. Czy te dwie wartości nie są zbyt małe biorąc pod uwagę wagę prawie 200kg BM'ki? Czy nie będe miał problemu z manewrowaniem i ew. podniesieniem do pionu?

Myślałem długo nad kwestią finansową. Budżet wynosi 10k ale nie chcę absolutnie wydać tle na sam motocykl. Jako że nie mam wgl. doświadczenia z takimi motocyklami, myślałem o dosyć starym sprzęcie, do 2000r. Biorę tu pod uwagę sytuacje gdy motocykl się przewróci razem ze mną lub zaliczę szlif. Troche szkoda by było gdybym zrobił to na w miarę nowym sprzęcie. Warto brać pod uwagę oferty za max 5k na serwisach ogłoszeniowych?

Zostaje jeszcze kwestia bezpieczenstwa i komfortu ;) Do zakupienia jeszcze jest porządny kask, kurtka, rękawice, spodnie i buty.

Ps. uwielbiam kufry centralne i dwa boczne, warto sie na pocztek w to pchac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyjaśniam pierwszą część pytań : wzrost,wagę do tego motocykla masz zdecydowanie odpowiedni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

drogi krajanie

dwa miesiące temu sprzedałem F650 rocznik '94 za 5000 , wg mnie motocykl w bardzo dobrym stanie (miałem rekomendacje od bardzo ważnej osoby z forum i kupiłem go w ciemno :-D ). Miałem kufry boczne, ale ani razu z nimi nie jeździłem. Cena obejmowała również i je. Ważę tyle samo ale jestem niższy (170) i gabaryty motocykla nigdy mi nie przeszkadzały. Z kuframi w mieście nie będziesz jeździł, bo po co? Co to znaczy, ze uwielbiasz kufry?? Chcesz je mieć pewnie. One służą do bagażu podróżnego do niczego innego. W mieście są absolutnie niepraktyczne, poza centralnym.

Pozostałe 5000 pln powinno Ci wystarczyć na dość porządny przyodziewek: kask, buty, kurtka, spodnie rękawice.

Jednak ogólnie 10 kpln może być troszeczkę za mało, musisz jeszcze doliczyć koszty zakupu (podatek, ubezpieczenie OC co najmniej) + serwis (wymiana płynów, a może i innych części, etc).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak pisze Francuz, przy takim budżecie to cena dodatków i usług będzie znacząco istotna.

Przykładowe obliczenie idąc po cenach ekonomicznych:

Spodnie + buty+kurtka+bielizna+kominiarka+rękawice - 1700PLN (jak się uda)

W miarę przyzwoity kask od którego nie będzie ci huczało w głowie po 500km - 1000 PLN

Jak kupisz trupa a kupisz to:

Opony 1000PLN

Łańcuch i zębatki: 700 PLN

Inne pierdoły w zależności od okoliczności: 1000PLN

Porządny kufer centralny jest niezbędny na co dzień, kufry boczne tylko na dalekie turystyczne wypady.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dżizas, Moto Troter, wkład po zakupie jest konieczny ale bez przesady. Nowe markowe opony kosztują ok. 600-700 zł w eFkowych rozmiarach, napęd (sprawdzałem wczoraj) 300-400 zł, pierdół nie podejmuję się wyceniać bo tu może być różnie. Ciuchy - można za 1000, ale można i za 300 i też ochrona będzie, można używki (w końcu jeśli to pierwsze moto to nawet nie wiadomo czy koledze się spodoba), kask - gdzieś ktoś mądry powiedział że wszystko powyżej 500 to już dopłata za bajery/ jakość wykończenia/ znaczek (z naciskiem na to ostatnie niestety) - więc oceniam Twój wpis jako katastroficzny :D Jasne, w dłuższym okresie czasu, jak jazda na moto wciągnie - to i inwestycje się posypią. Ape początek nie musi i nie będzie tak drastyczny jak piszesz ;)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie. Mozna tez jezdzic w kapielowkach, klapeczkach w orzeszku z Lidla na chinskich gumach. Wszystko za kilka stow w sumie. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dżizas, Moto Troter, wkład po zakupie jest konieczny ale bez przesady. [...] Ape początek nie musi i nie będzie tak drastyczny jak piszesz ;)

MT napisał trupa :) a jeśli tak bedzie to dołoży jeszcze więcej, ja kupiłem za 7500 i musiałem 1500 dołożyć, wszystkiego dowiedziałem się od Marcina, a reszta wyszła w czasie, albo była moim widzimisie :D Teraz ceny poszły w dół, na pierwszy sezon wziąłbym sztukę, która będzie przygotowana do sezonu, oczywiście biorąc z forum, inaczej i tak bym zmieniał przynajmniej płyny bo na słowo ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli okazji nie ma. Próbowałem się wczytać w posty i znaleźć najczęstsze usterki i wyszło że: pompa wody, regulacja luzu zaworów, łożysko główki ramy, sprzęgło, bendix rozrusznika. Czyli najdroższe te dwie ostatnie rzeczy. Części eksploatacyjne takie jak ogumienie, łańcuch, zębatki da się sprawdzić kolokwialnie mówiąc wzrokoleptycznie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisał trupa, po czym podał ceny konkretnych podzespołów które są wzięte z sufitu. Przykłady:

- opony continental (pewnie to jakiś nowy chiński producent - ja się nie znam) - komplet za 615 zł: http://motogumy.pl/Opony_motocyklowe.aspx?Producent=CONTINENTAL&Model=CONTI%20ESCAPE&typ=MOTOCYKL

- napęd z DID-em za 400: http://allegro.pl/lancuch-zestaw-napedowy-did-bmw-f650-i4908122293.html

- napęd z RK za 330: http://allegro.pl/bmw-f-650-st-strada-98-00-zestaw-naped-owy-rk-jt-i4901010644.html

Kask acerbisa z blendą, szybą, nówka - ok. 430 zł: http://allegro.pl/kask-acerbis-active-bialy-blenda-cross-atv-kurier-i4941657034.html

To moja merytoryka poparta konkretami. Jeśli podane przez mnie przykłady to chińskie klapki z lidla - to faktycznie nie zrozumiemy się i nie mamy o czym dyskutować, bo ja wolę dyskusję na argumenty ;)

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o kask, to myślałem nad szczękowym(taki otwierany), ale do 500zł dostanę jakikolwiek?

Edytowane przez deave

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o kask, to myślałem nad szczękowym(taki otwierany), ale do 500zł dostanę jakikolwiek?

no chłopie, za 5 stów, to możesz przebierać do wyboru i do koloru i to nowe

pewnie znasz serwis allegro?

http://allegro.pl/naxa-f02c-kask-motocyklowy-szczekowy-blenda-r-m-i4941447378.html

to jest właśnie kask z serii "jakikolwiek"

masz jedną głowę. W razie co, nie przeszczepią Ci innej bo jeszcze medycyna nie zna takiego przypadku

zatem w ciuchy i ochronę lepiej zainwestuj troszkę więcej

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostaniesz, shark openline, caberg duke, HJC R-PHA max, Airoh mathisee, AGV MDS. Takie mało znane, chińskie marki, ale zawsze ;)

EDIT: nieee, do dupy ten mój wpis, sprawdziłem właśnie gazetkę lidla, nie ma tam żadnego z tych które podałem. Lipa, zapomnij :D

Edytowane przez arthurr
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To moja merytoryka poparta konkretami. Jeśli podane przez mnie przykłady to chińskie klapki z lidla - to faktycznie nie zrozumiemy się i nie mamy o czym dyskutować, bo ja wolę dyskusję na argumenty ;)

Rozumiem o co ci chodzi, ale dochodzą do opon dętki, zmiana i wyważanie, ... Gdyby potraktować to co napiał MT jako uproszczenie a nie ceny katalogowe części to jest to sensowne i bliżej prawdy. Licząc ceny podzespołów początkujący często sie przeliczają i zaczyna brakować, a z budżetu 10k robi się 15k

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czyli okazji nie ma.

Są ;) w mojej okolicy była bardzo podobna eFka za 5k ja wymieniałem opony w swojej a tamta zaczynała serwis, ja zrobiłem 10k km a ona w tamtym sezonie nie wyjechała z warsztatu, możliwe, że z winny serwisantów, może brakło kasy? ale to już nic nie zmienia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem o co ci chodzi, ale dochodzą do opon dętki, zmiana i wyważanie, ... Gdyby potraktować to co napiał MT jako uproszczenie a nie ceny katalogowe części to jest to sensowne i bliżej prawdy. Licząc ceny podzespołów początkujący często sie przeliczają i zaczyna brakować, a z budżetu 10k robi się 15k

Jednak nie do końca rozumiesz. Przychodzi do nas gość, świeżak (każdy z nas nim kiedyś był) i dostaje info, że napęd kosztuje tysiaka. Nie drąży dalej, kupuje moto, stawia do mechanika, który kasuje go tysiaka za napęd i stówkę za jego zmianę - gość przyjmuje rachunek, bo przecież tak miało być, tak doświadczeni na forum podali. Wiem, skrajny przypadek, z reguły każdy najpierw sprawdza ceny części czy umawia cenę usługi przed jej wykonaniem, ale jeśli operujemy konkretami, liczbami - to niech obraz będzie rzetelny i podany tak żeby świeżakowi pomóc a nie odstraszyć.

Tak, wiem, że przy zakupach motocyklowych górnej granicy cenowej w zasadzie nie ma. Ale nie zgodzę się z twierdzeniem że przy rozumnym (z kimś kto na chłodno przejrzy, podpowie, doradzi) zakupie motka za 5 tys, dycha nie wystarczy żeby wejść w sezon.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem kwota jaką dysponuje to zdecydowanie za mało? Jest jeszcze ewentualność żebym został przy tym co mam. Czyli: jakies rekawice za 80zł, kask tigerek :P, kurteczka też niskobudżetowa, wygladem przypominajace tą nizej. Butów specjalnych i spodni brak.

63277679470421873542.jpg

80114070052434888058.jpg

41758912580097514039.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

strzała nie będę tu peanów pisał jaka to eFka cudna i wspaniała, bo jednak swoje usterki miała ale nie miałem przypadku żeby musiał bym pchać do domu więc jest całkiem wporzo maszynka. co do kosztów to tak w skrócie+/-

za motorynkę dałem 8kPLN , opony już dogorywały ale sezon jeszcze oblatałem, napęd zmieniony przez poprzedniego właściciela wytrzymuje do tej pory praktycznie z minimalną podciągnięciem, jeżdżę ponad 3 sezon.

opony DUNLOP ARROWMAX typowa szosówka przód i tył ok. 600PLN

klocki przód(chyba koło 40zł),łożysko główki ramy(ok.80zł), olej+filtr co sezon,płyn chłodniczy(przy okazji żeby nie było),

nieszczęsny regulator napięcia 220zł+ akumulator który się ugotował 120zł BOSCH

łożyska koło tył(to kupisz w warzywniaku za rogiem, tylko solidne jakieś)

sprzęgło się kończy(sprężyny, bo tarcze jak nowe) wiec będzie kolejne jakieś 50 zł

nie liczę usługi mechaniora bo sobie wszystko sam ogarniam (przynajmniej do tej pory),

z ciuchów nie będę nic polecał każdy ma swój gust i sam wybiera co lubi.

nabiłem ok. 10kkm to koszty całościowe na taki przebieg i czas(oczywiście nie mówię o Pb95:-) i... woskowaniu :-D )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o kask, to myślałem nad szczękowym(taki otwierany), ale do 500zł dostanę jakikolwiek?

Dostaniesz ale nie będzie to dobry kask tylko taki sobie. W tej cenie rozwaz LS2. Zanim zakupisz koniecznie przymierz. Nie ma nic bardziej irytujacego niz niedopasowany kask czy buty. To wszystko cholernie drazni przy dalszych przelotach, rozprasza i psuje całą radość z jazdy.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie bardzo Was rozumiem. Jeździcie ode mnie na motocyklach znacznie dłużej - praktycznie każdy tutaj - a nie przykładacie wagi do bezpieczeństwa biernego?

Jak zaczynałem jeździć na LTZ400 to pierwsza rzecz, na którą zbierałem dumnie pieniądze pracując w Taty firmie był kask i buty. Pod koniec wakacji, gdy miałem już uzbierane trochę grosza, Tata dołożył mi do pełnego stroju. Sam motocyklistą nie jest, ale wie, że ubranie to praktycznie jedyna rzecz, która chroni nas na dwóch (czy też w moim przypadku czterech kółkach). Oczywiście na początku nie był to sprzęt 'pierwsza klasa', ale za około 2500zł możemy kupić co najwyżej coś z "niskiej średniej" półki (a na protektor pleców nie ma co liczyć). Najtańsze buty to 300-400zł, najtańszy kombinezon skórzany ~1200zł (np. tschul 727, bo o tekstyliach w tej cenie to moim zdaniem nie ma co mówić), kask ~800-1000zł (airoh movement, nolan n103), rękawice ~200zł (też budżetowe), bielizna ~100zł (TANI set), kominiarka ~20zł..

Myślę, że jest to absolutne minimum, które da jakiekolwiek poczucie bezpieczeństwa (bo do prawdziwego bezpieczeństwa jeszcze trochę brakuje...).

Tak FYI - jestem zwolennikiem tekstylnych ubrań w turystyce, ale nie budżetowych tekstyliów.

I nie chodzi o to, by kolegę zdemotywować do zakupu moto, ale uświadomić ile trzeba przygotować pieniędzy, by później moto nie stało w garażu przez cały sezon...

Kup sobie ubranka, a później zobacz ile kasy zostanie Ci na moto. Zestaw kufrów to co najmniej 1/5 Twojego budżetu na motocykl, a zestaw porządnych kufrów to jeszcze więcej. Myślę, że musisz to też koniecznie wziąć pod uwagę, bo za 5k śmiem wróżyć, że nie znajdziesz F650 z 3 kuframi w stanie nadającym się do jazdy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W temacie o ciuchach nie raz już udowodniono że nie musi być bardzo drogo żeby było bezpiecznie, no ale jak kto woli.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie 10k ci wystarczy, ale mądrze wydane, najważniejsze to kask i buty, muszą być nowe, po pierwszym wyjeździe na kilka dni wiedziałem, że nie ma co oszczędzać. Co do kurtki, spodni, rękawic uważam, że nie miszą być nowe, kurtkę RST kupiłem za 500 a spodnie BMW z gore za ok 300 i jestem przeszczęśliwy, rękawice szybko też zostały zmienione na gore jak trafiła się okazja, ważna jest też dobra przeciwdeszczówka.

Z czasem i tak wszystko się zmienia zgodnie z preferencjami i tu każdy ma inne upodobania.

Reasumując moto z 3 kuframi 6k, kask i buty 1,5k reszta 1k i zostaje 1,5 k na pierwszy serwis.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdybym przeczytał ten wątek wczoraj, bo akurat zakupiłem eFkę 650 i nie miał prawdziwego, namacalnego podglądu na ewentualne koszta, to poszedłbym z ta kasą do baru...

Tak samo moim zdaniem jeśli chodzi o ubioru. Można kupić kask za 300zł z Lidla ale można też kupić kask za 100zł używany np z Uvexa lub Bmw schubert. Da się tanio i bezpiecznie.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jednak nie do końca rozumiesz.

Zgadzam się z Tobą, że najlepiej byłoby zrobić pełny opis konkretnej sytuacj z konkretnymi cenami, żeby mieć punkt odniesienia, poświęcając kilka godzin mógłbym to zrobić merytorycznie, ale ich nie mam, dlatego uznałem, że zawyżone kwoty są bliższe prawdzie niż cena poszczególnych elementów. Nie zmienia to faktu, że jest tak jak napisałeś i nie zamierzam polemizować tylko zwrócić uwagę na realia, które te ceny niestety podniosą i trzeba to uwzględnić jeśli budżet jest na styk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×