Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie, znam takich co jeżdżą spokojnie i też mają tę przypadłość. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuje zagłębić się w lekturę forum bo wiele spraw zostało już tutaj omówionych.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek to można go podlączyć pod kompa?

Na początku tego byłem pewien,potem przy próbie kupna GS'a mechanik-sprzedający wybił mi to zgłowy...a teraz to już sam nie wiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, że można. Możesz sobie kupić GS-911 i odczytywać dane przez PC czy komórkę ;)

Edytowane przez ARG
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek to można go podlączyć pod kompa?

Na początku tego byłem pewien,potem przy próbie kupna GS'a mechanik-sprzedający wybił mi to zgłowy...a teraz to już sam nie wiem.

Niektórzy podłączają nawigację, telefony .... to i pewnie komputer można podłączyć, ale ja piszę o odczytaniu (a nie podłączeniu) komputera czyli jednostki sterującej motocykla - reszta jak poprzednik pisze ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponawiam prośbe o sprawdzenie Dakarka w Lubartowie.Jeśli ktoś ma blisko oczywiście.

To jest okrutne,mam 600km w jedną stronę.. :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek to można go podlączyć pod kompa?

Na początku tego byłem pewien,potem przy próbie kupna GS'a mechanik-sprzedający wybił mi to zgłowy...a teraz to już sam nie wiem.

Ale jak to uargumentował ten mechanik? Toż to standardowy zabieg. Trzeba tylko interfejs mieć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dlaczego wymiana pompy wody mialaby następować co 25kkm?

Przykład Jagny i mój pokazuje dwukrotnie wyższe przebiegi

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mechanik powiedział ,że to jest właśnie zaletą tego modelu. Jest bardzo prosty w budowie, żadnych komputerów nie ma.

To ja zdziwiony pytam,bo wcześniej wyczytałem co innego.

Mówie na wtrysku chyba powinien mieć. On,że do wtrysku jest sterownik.A gniazda do połączenia z komputerem żadnego nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gniazda do połączenia z komputerem żadnego nie ma.

A chcesz sie załozyć? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Swoja drogą,to ten interfejs do moto nietani jest.

Kupiłem sobie do osobówki,to zwrócił się po pierwszym razie.Ale w ty przypadku,to raczej nieopłacane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mysle, ze w przypadku F650Gs/ Dakar takie urzedzenie do uzytku prywatnego jest zupełnie zbedne. Co innego gdybys celował np w boxera albo 800tke. Tu czasem moglby sie przydac.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdybym widział to wcześniej...ale by gościowi kopara opadła. :)

Jak człowiek szybko może się zrazić do serwisu.(ogólny nie BMW)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mysle, ze w przypadku F650Gs/ Dakar takie urzedzenie do uzytku prywatnego jest zupełnie zbedne. Co innego gdybys celował np w boxera albo 800tke. Tu czasem moglby sie przydac.

Do 8setki? do czego? eee.. one na prawde nie psuja się tak jak to niektórzy opisują :-P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do 8setki? do czego? eee.. one na prawde nie psuja się tak jak to niektórzy opisują :-P

Nie napisałem, ze niezbedny :) tylko, ze czasem moglby sie przydac np do diagnozowania bledow komputera, EWS (antena immobilizera), kasowanie inspekcji, itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla potomnych / googlujących:

Przy błędzie anteny immobilizera wyświetlany jest napis EWS na wyświetlaczu. Nie ma czego diagnozować i powodu do podpinania czegokolwiek poza nową anteną.

Kasowanie inspekcji to wydatek 20-30zł, więc zwrot inwestycji jakieś 15-20 lat.

Inne błędy i "święty spokój" w długiej samotnej podróży, to co innego i pewnie zastanawiałbym się nad zakupem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krzbur po czym można poznać oryginalne tarcze?

Po kształcie "wzorku". Rozkładzie otworów w tarczy (tych, żeby się szybciej chłodziły). Takim fajnym czarnym wykończeniu na rantach (na zdjęciach tego nie widać). I po rowkach, w których chowają się łby śrub. W niektórych zamiennikach tarcza jest chyba płaska bez rowków (tylko otwory). Dodatkowo TRW na przód ma na starcie 4mm grubości a nie 5. Tu masz zamienniki, które kiedyś wygrzebałem jak musiałem wymieniać. Oryginały w katalogach bmw znajdziesz.

NG - NG324, NG325

TRW - MST330, MST337

Edytowane przez krzbur

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podstawowa wada, przez ok. 10 lat 13000km. Mój wiszący na ścianie rower więcej nakręca rocznie bez zdejmowania z haka. Zaraz mu przerdzewieje zbiornik z bezczynności. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×