Skocz do zawartości
Marcin N

coś więcej niż idiotkamera - co polecicie?

Recommended Posts

Jak na razie rekordowy zoom optyczny ma nikon p900.

....i jest to 83X

a wykonywanie zdjęć z jego zastosowaniem znane jest pod nazwą wojeryzmu :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a wykonywanie zdjęć z jego zastosowaniem znane jest pod nazwą wojeryzmu :-D

No nie wiem. Do tego trzeba mieć wolną rękę, a może nawet szybką. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

świadomy klient wie co chce, nie zmieniłbym mojego x100 na x30 ;-)

świadomy sprzedawca używał x100s przez rok , teraz zamienił na x-t10 / x-100t mam w szafie demo więc zawsze mogę ... / , poprzednio miał x-pro1 . po stadzie canonów z wszystkimi prawie elkami swiata mam ochotę na coś lżejszego i bardziej subtelnego . stado canona zamieniło się w motocykl :beer: .

x-30 jest super dla ludzi którzy szukają malucha z dobrą jakością zdjęcia i nie potrzebują świadomie zooma x1509 :-D .... . seria x10/x20/x30 jest najlepiej sprzedającym się kompaktem premium odkąd pamiętam - przebiła u nas canona "G" kilkakrotnie - odkąd weszło x10 do sprzedaży to nikt w polsce nie sprzedał w sklepie tyle fuji x ile my ;-) . ludzie się przełamali , x-pro 1 to tak jeszcze badawczo było traktowane , ale jak rozszerzyli paletę szkieł / o jest z czego wybierać .../ , wprowadzili x-t1 to była lawina zamian nikonów d700 , d800 , d600 , canonów 5d i 6d na x-t1 i szkiełka . jak ktoś raz wziął do łapy 56/1.2 to już raczej nie chciał oddać ... . to naprawdę bardzo fajny system .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja musiałem kupić aparat i jak zacząłem czytać opinie i recenzje, to mało nie oszalałem. Łatwiej mi motek wybrać. Ostatecznie padło na Samsunga WB380F. Nie wiem czy jest porządny, ale cena nie zabija. Dokupiłem ubezpieczenie full opcja na firmę na 4 lata i chyba jakoś będzie.

Oprócz porządnych parametrów, pełnej opcji ustawień manualnych (przesłona, migawka lub jedno i drugie) ma wifi przydatne chociażby do sterowanie Androidem jako wyzwalacz z podglądem. Matryca CMOS też podobno jest lepsza od CCD. Przy okazji zacząłem zgłębiać teorię fotografii, żeby aż tak nie odstawać od forumowej średniej w zdjęciach.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

piszcie co chcecie - ode mnie ze sklepu normalny świadomy klient zawsze wychodzi z fujifilm x30 ;-) ...

świadomy klient wie co chce, nie zmieniłbym mojego x100 na x30 ;-)

...teraz dopiero się zorientowałem , że nie o zoom-ie tu mowa :)

Nieprawdopodobny parametr. Chciałbym zobaczyć próbki fotek w pełnej rozdziałce z tego cuda. Ciężko jest oszukać fizykę. ;-)

przy zoomie optycznym 83 x występują problemy - np w ciepłe dni nawet falowanie powietrza daje się mocno we znaki.

Trzeba mieć wprawę aby nie zgubić obiektu, jest wprawdzie niby system śledzenia celu oraz przycisk zoomu krokowego który pozwala na ponowne szybkie odnalezienie celu. Ponadto szybki GPS i Glonass. W sony miałem problem z długim startem gps-a.

Ja jestem nim zachwycony. Do tej pory używałem Sony z 50x zoomem optycznym ale ten bije go na głowę. ....no ale na pewno nie jest to aparat do pięknych zdjęć artystycznych ...raczej coś dla żon które z pół kilometra zobaczą jakie dzisiaj piwo piłeś :)

Edytowane przez Jogi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie się teraz obracasz Jogi tak przy okazji? Jesteś w Krakowie? Bo ja tu już tydzień siedzę, a widziałem się tylko z Enlilem i KRS-em.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie się teraz obracasz Jogi tak przy okazji? Jesteś w Krakowie? Bo ja tu już tydzień siedzę, a widziałem się tylko z Enlilem i KRS-em.

dzisiaj znowu wyjeżdżam. Będę w piątek. Do kiedy jesteś w krk?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam nie wiem. W piątek raczej będę.

no to piwo, nyska , balanga :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×