Skocz do zawartości
Moto Troter

Ciekawe miejsca - Chorwacja - co warto zobaczyć

Recommended Posts

Tak się szczęśliwie składa, że w zasięgu 2 dniowego skoku mamy prawdziwy raj na ziemi czyli Chorwację. Kraj ten nie dość, że posiada niezliczoną ilość zapierających dech w piersiach atrakcji, to na dodatek Chorwaci bardzo pozytywnie nastawieni są do Polaków. Byliśmy tam wielokrotnie i za każdym razem z chęcią wracamy. Atrakcje Chorwacji trudno jest wymienić, bo lista byłaby bardzo długa. Dodam tylko z ciekawostek, że mamy tu Colosseum (Pula), a nawet coś w rodzaju Wielkiego Muru Chińskiego (Ston). Kraj jest bardzo cywilizowany i bezpieczny. Infrastruktura turystyczna czasami wręcz powala. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Radzę się spieszyć bo mam wrażenie, że wejście do Unii Europejskiej zrujnuje ten piękny kraj.

Podczas zwiedzania bardzo zalecam stopniowe poruszanie się od północy ku południowi. Widać wówczas jak krajobraz przemienia się od stylu Austro-Węgier (Istria) po starożytność i wpływy Wenecji. Tak naprawdę nie polecam zatrzymywania się na północy (półwysep Istria) bo to nie jest prawdziwa Chorwacja. Największe atrakcje wybrzeża zaczynają się od Zadaru i urzekają swoim urokiem stopniowo coraz bardziej, w miarę posuwania się na południe, by dosłownie powalić wizytą w Dubrowniku.

Dla ludzi, którzy zawsze planują pobyt powiem - dajcie sobie spokój. Jedźcie, a na miejscu zawsze jakiś apartament znajdziecie. Najlepiej jechać we wrześniu bo jest cieplutko a główna fala turystów już przeszła, przez co ceny za apartamenty bywają porównywalne z polem namiotowym.

Miejscowa rakija z winogron to cud-miód. Kupować tylko od lokalesów a nie w sklepie. Travarica dla twardzieli. Przepyszna orechovica dla kobiet i miłośników orzechówki (droższa i trudno dostępna).

A z resztą, co ja tu będę truł. Trzeba jechać.

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zeszlym roku bylem pod koniec wrzesnia i kiedy mialem wracac do domu to prawie plakac chcialo mi sie ze misze wracac,Woda byla ciepla, slonce a u nas juz zimno i paskudnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym sezonie tam się wybieram z rodzinką.

Doświadczonych w temacie proszę o potwierdzenie, że jazda w "ciemno" i znalezienie tam na miejscu pokoju/apartamentu nie jest problemem. Chodzi mi o południowe krańce Chorwacji, a czas to niestety początek lipca. Za każdą informację dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

polecam na Hvarze restaurację Me and Mrs Jones. Mają świetną sałatkę z ośmiornicą! :slina:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym sezonie tam się wybieram z rodzinką.

Doświadczonych w temacie proszę o potwierdzenie, że jazda w "ciemno" i znalezienie tam na miejscu pokoju/apartamentu nie jest problemem. Chodzi mi o południowe krańce Chorwacji, a czas to niestety początek lipca. Za każdą informację dziękuję i pozdrawiam.

Najbardziej okupowany okres to druga połowa lipca i początek sierpnia. Nigdy nie było problemu ze znalezieniem miejsca na nocleg tylko ceny w tym okresie są wyższe.

Południe Chorwacji masz tak rozległe, że zawsze coś się znajdzie. Jak dobrze trafisz to i w samym Dubrowniku znajdziesz, wtedy można go zwiedzić nocą, co też ma swój niesamowity urok.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jade w Lutym do pracy (Kutina czy jakos tak) ale jedyne co pewnie pozwiedzam to pola minowe :/

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byłem pare razy ale nie wiedziałem że coś takiego gdzieś tam stoi

Plitvička jezera,

1461563_804154946373331_4123535689686091288_n.jpg?oh=d6b1c24b653dce049812bb6876136770&oe=56FABFE0

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo dopiero przyleciał z Egiptu.

Ty to widzę niczym angielska królowa,

mówisz o sobie w trzeciej osobie. :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

294676989_3345256882410562_8765712892366

To już jutro oficjalnie otwarcie
Pelješki most

 

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×