Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja to jestem zwolennikiem, żeby główna lampa miała homologację, żeby można było panowi funkcjonariuszowi powiedzieć z czystym sercem "Idź pan sobie" (no i żeby nie oślepiać też :) ). Ale też, żeby w miarę sensownie świeciła. Tzn. żeby po normalnych drogach dało się z nią jeździć po nocy. Mam na myśli sprzęty pokroju lc4 enduro albo x-ch. No i oczywiście mówię o momencie wyjeźdzania z bagien :) . Są takie akcesoryjne ale drogie jak cholera. Z tego co zauważyłem to w miejscach w których mocne światło jest naprawdę potrzebne i bezpiecznie jest je mieć to prawo jako takie raczej nie obowiązuje :) . Więc moim zdaniem coś homologowanego, żeby nie było, że nie ma. A poza tym to tylko sensownie umiejscowione ledy włączane kiedy jest potrzeba. Mały pobór mocy, duża jasność i skupienie, małutka masa i wymiary. Czego chcieć więcej. Tylko kwestia, że naprawdę jasne są drogie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moge sie zamienic :). O ile w GSie swiatlo jest slabe to w x-ch fabryczne jest chu....... Co do rozwiazan to juz jest w toku i w odpowiednim momencie sie pochwale. Prawo? No coz... Tez wole bezpieczniej.

Nawet nie chce wspominać do czego chu... światło w X Challenge doprowadziło w moim przypadku...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet nie chce wspominać do czego chu... światło w X Challenge doprowadziło w moim przypadku...

I dlatego ja właśnie kupiłem "samorobną" lampkę led, która do moich potrzeb jest więcej jak wystarczająca, a oryginalna lampa jest w razie w na asfalt (którym zazwyczaj nie jeżdżę) no i na przegląd techniczny. ;-)

A o tej porze roku jazda "po lesie" po zmroku jest po prostu przyjemnością (o ile nie jest oczywiście za zimno) :-P

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tylko pogoda na to pozwoli to zrobię foty i wrzucę ;-)

Edytowane przez kwachu86

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I co pozwoliła? ;-) A nie chciało by ci się pójść do garażu wystawić przód w stronę podwórka i zaświecić?

Proszę

Szykuje się do zakupu i bardzo by mi to pomogło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I co pozwoliła? ;-) A nie chciało by ci się pójść do garażu wystawić przód w stronę podwórka i zaświecić?

Proszę

Szykuje się do zakupu i bardzo by mi to pomogło

W weekend tak zrobie i od razu dam znać ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisałem już że kupiłem sobie drugą lampkę do X-a?

Tym razem spot-a? czekam aż śnieg stopnieje, teraz będę wypalał drzewa przed kołem, ewentualnie wysuszał bagna, a na dzielni przecierał oczy niedowarkom :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaką i za ile? Bo też się przymierzam pomału. Z tego co zostało napisane, to najlepiej mieć dwie, świecąca daleko i drugą rozpraszającą, włączane oddzielnie. Dobrze kombinuję?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obecnie, jak już nieraz tu na forum pisałem, mam zamontowanego flooda (czyli rozproszone światło) i do 70 km/h po lesie w nocy da się jechać, powyżej brakuje długiego swiatła, nie to żebym sie tak ścigał po lesie, ale tak na wszelki wypadek :-D kupiłem spota (ta sama lampka tylko z inną soczewką).

Za pierwszą dałem 400 zł za drugą 360 zł (z rabatem dla stałego klienta) :-) każda lampka ma po 3 diody XML2 (każda dioda potrzebuje 10W), więc lampki pobierają moc po 30W/sztuka.

Może nie jest tanio, ale w mojej opinii swiatło jest warte tej ceny, bez dwóch zdań! ;-)

Robi je kolega z Trójmiasta, który udziela się czasami na advrider.pl

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obecnie, jak już nieraz tu na forum pisałem, mam zamontowanego flooda (czyli rozproszone światło) i do 70 km/h po lesie w nocy da się jechać, powyżej brakuje długiego swiatła, nie to żebym sie tak ścigał po lesie, ale tak na wszelki wypadek :-D kupiłem spota (ta sama lampka tylko z inną soczewką).

Za pierwszą dałem 400 zł za drugą 360 zł (z rabatem dla stalego klienta) :-) każda ma po 3 diody XML2, pobierają moc po 30W/sztuka.

Mże nie jest tanio, ale w mojej opinii swiatło jest warte tej ceny, bez dwóch zdań! ;-)

Robi je kolega z Trójmiasta, który udziela się czasami na advrider.pl

Rozumiem, że 30W cała "lampa", czyli emitery po 10W.

Bo to co napisałeś można też zrozumieć inaczej :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Link nie działa

wysłano z daleka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozumiem, że 30W cała "lampa", czyli emitery po 10W.

Bo to co napisałeś można też zrozumieć inaczej :)

No tak, zdecydowanie źle zapisałem, oczywiście jedna dioda bierze 10W, czyli lampka 30 W, a jak są dwie, to......... jak to policzyć? :-D dlatego mam plan wywalenia, albo jednak odłączenia lampy głównej i zastąpienia jej właśnie dwoma ledami. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale po co?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy możesz się pochwalić jaki planujesz zrobić czy tam już zrobiłeś do tego pstryczek- elektryczek?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale po co?

Alik jak zaczniesz w końcu jeździć motocyklem, to może to zrozumiesz ;-)

A jak juz do lasu po nocy wyjedziesz to nie będziesz miał pytań.

Sorek jak zrobię to się pochwalę, na razie mam podłączonego jednego na stałe zamiast postojówki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok ;) Nie zapomninaj, że jestem agresywny, niech nie trwa to długo ;). To "po co" Alika dotyczyło raczej sensu odłączenia lampy głównej, a nie zasadności zainstalowania ledów, no chyba, że się mylę.

Edytowane przez agreSorek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O to to to... Danielu, przeciez swiatla w lesie nigdy za duzo a elektrowni wystarczy przeciez...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok ;) Nie zapomninaj, że jestem agresywny, niech nie trwa to długo ;). To "po co" Alika dotyczyło raczej sensu odłączenia lampy głównej, a nie zasadności zainstalowania ledów, no chyba, że się mylę.

Agresja zero! więc nazwy brak :-D

Jesli Alik myslał inaczej jak napisał to ok :-D

Poprawiłem, ale żebyś nie musiał klikać "poprzednia", to jeszcze raz:

http://allegro.pl/le...5038884981.html

To jest dla PROFESJONALISTÓW :-D więc nie startuję do nich, niemniej uważam że moje lamkpi wypalą im soczewki :-D fajnie jakby była mozliwość porównania, bo z ukazaniem faktycznego światła na filmiku czy zdjęciach jest bardzo kiepsko, poza tym jest na prawdę mocno rozbudowany wątek nt ledów tych przytoczonych przez Ciebie jako pierwszych i tych tanich chińskich na advrider.pl tam polecam poczytać i wtedy zdecydować (mozna pomijać osobiste wycieczki) :-D

O to to to... Danielu, przeciez swiatla w lesie nigdy za duzo a elektrowni wystarczy przeciez...?

Tak Aliku, ale dywagacje poza forumowe doprowadziły do decyzji o odłączeniu lampy głównej dla zachowania bezpieczeństwa elektrycznego potrzebnego czasami dla innych ewentualnych dodatków. o! ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Np. zapalniczki? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Np. zapalniczki? ;)

W penym sensie tez, ale i jesli komus miałyby sie przydac jakieś grzane manetki, czy inne ewolucje

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O to to to... Danielu, przeciez swiatla w lesie nigdy za duzo a elektrowni wystarczy przeciez...?

Alik, juz liczylismy WATy. Nie jest tak rozowo...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ile X ma w ogóle alternatora wat? Od jakiegoś czasu na lc4 trochę się napaliłem a tam jest chyba 200W. X wypada jakoś lepiej w tej kategorii? Duża jest różnica w poborze prądu przez silnik w przypadku wtrysk/gaźnik? Wiem, że mogę sobie poszukać i znaleźć ale może akurat będzie ktoś kto będzie od razu wiedział :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×