Skocz do zawartości
JacekJ

Pomoc w sprawdzeniu Citroena po VIN

Recommended Posts

Zamierzam kupić Citroena C8, znalazłem nawet pasujący egzemplarz, jednak chciałbym dowiedzieć się coś o historii pojazdu (przebieg itp. sprawy). Samochód sprowadzony ze Szwajcarii, wygląda i jeździ dobrze, ma niski przebieg, potwierdzony książką serwisową Citroena prowadzoną do końca 2013 roku. Jako że na forum wszystko jest możliwe i mamy specjalistów od wszystkiego, pytam czy ktoś ma dojście do tych danych i czy mógłby to dla mnie sprawdzić? Okazja do okazania wdzięczności pewnie się znajdzie.

VIN VF7EBRFNE13251094

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a w citroenie tego Ci nie powiedzą ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdzę w praktyce, ale podobno tylko przy właścicielu i tylko historię napraw gwarancyjnych podają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli uda mi się być w robocie, jutro sprawdzę. Faktycznie mogą być widoczne tylko wizyty z okresu gwarancyjnego. Potem mało kto wklepuje. Bratu musiałem obrzydzić 4 auta zanim coś niekłamanego udało się znaleźć.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, jutro jeszcze jednego mam do obejrzenia, bo ten który wybrałem jest w automacie i troszkę mnie wystraszył. Opinie są różne, sam nie wiem co o tym myśleć (chodzi o automat).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak szukałem jumpera, to podjechałem z nr vin do aso citroena i albo dobra gadka szmatka i gość wpisał ten numer w komputer, albo po prostu tak robią...

Co do danych to przebiegu potwierdzić nie mogą, mogą jedynie podać przebieg odczytany na przeglądzie w aso.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do przebiegu, jest jak pisze manioora,

Automat al4 nie był szczególnie awaryjny, ale nie grzeszył kulturą pracy i ekonomią. Mnie wkurzał.

Przy C8 unikaj powypadkowych - problemy z drzwiami.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli jest książka serwisowa do 2013 i ma niski przebieg , to większość powinna się zgadzać .

Będziesz wiedział kiedy i co było robione.

Co do automatu , nie wypowiem się w kwestii citroena , ale w innej cygańskiej marce tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książkę serwisową można kupić za nieduże pieniądze niestety. Wypełnioną lub czystą.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książkę serwisową można kupić za nieduże pieniądze niestety. Wypełnioną lub czystą.

zawsze możesz zadzwonić do serwisu w Szwajcarii i zapytać o to i owo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może uda się załatwić to prościej. Myślałem o jakimś wariancie tego co piszesz, bo jak zacząłem szukać samochodu i przejrzałem kilkadziesiąt ogłoszeń, to okazało się, ze 95% samochodów pochodzi od pierwszego właściciela i było serwisowanych. I wszystkie mają ok. 160.000 km przebiegu. Ufam ludziom, ale nie aż tak.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek to taki autobus trochę - rodzina Ci się powiększa? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mógł być szwjcara drugi lub trzeci pojazd. Więc przebieg może być realny . Ale tylko w benzynie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze Szwajcarii dobre, bezwypadkowe? Może są. Nie widziałem jeszcze ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek to taki autobus trochę - rodzina Ci się powiększa? ;)

No nie, wymieniam Galaxy na inny.

Rodzina bez zmian tylko GS musi się zmieścić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do przebiegu, jest jak pisze manioora,

Automat al4 nie był szczególnie awaryjny, ale nie grzeszył kulturą pracy i ekonomią. Mnie wkurzał.

Przy C8 unikaj powypadkowych - problemy z drzwiami.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Pamiętam o temacie, ale od dzwona w wakacje nie bywam w pracy często.

Jurto jadę na rehabilitację na przeciwko firmy, więc podejdę i spróbuję obczaić ten VIN.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, już kupiłem innego C8, ze zwykłą skrzynią biegów. Przywiozłem go dzisiaj, kolega sprawdził wstępnie komputerem i wydaje się, że wszystko jest ok.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zadowolenia i długiego bezawaryjnego użytkowania życzę!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super, manual to w tym przypadku lepszy wybór :-)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×