Skocz do zawartości
Michal750

Jaki jest typ akumulatora do F650 Dakar

Recommended Posts

Jak w temacie, chcę coś kupić (Varta/Banner) ale nie do końca wiem czym się kierować... Czy jest jakiś konkretny typ YB.... dla Dakara?

Ewentualnie jakie bedą najlepsze parametry prąd rozruchowy / pojemnośc itd...?

Dziękuję :)

EDIT: Czy ten będzie OK?

http://allegro.pl/ak...5008792594.html

http://allegro.pl/akumulator-banner-yb12al-a2-12v-12ah-austria-xv535-i5008283782.html

Edytowane przez Michal750

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

YB12AL

nie wiem co to banner

Kieruj się rozmieszczeniem + i -

No i kilka tematów jest o tym

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tych co podałeś oba będą ok. Ta varta ma naprawde dobra cene. Marke BANNER pierwszy raz widze na oczy co nie znaczy, ze to zly akumulator.

Cos mi sie zdaje, ze gdzies było cos o akumulatorach. Obecnie dostepna jest Yuasa YB12AL-A2. Zamiennikow jest od cholery i wiecej. Mozesz tez zamontowac zelowke JTM CB12AL-A2. Ja byłem zadowolony. Jak masz za duzo kasy to mozesz nawet zaczac szukac w akumulatorach litowo-jonowych ale moim zdaniem w tym motocyklu to przerost formy nad trescia.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tych co podałeś oba będą ok. Ta varta ma naprawde dobra cene. Marke BANNER pierwszy raz widze na oczy co nie znaczy, ze to zly akumulator.

Cos mi sie zdaje, ze gdzies było cos o akumulatorach. Obecnie dostepna jest Yuasa YB12AL-A2. Zamiennikow jest od cholery i wiecej. Mozesz tez zamontowac zelowke JTM CB12AL-A2. Ja byłem zadowolony. Jak masz za duzo kasy to mozesz nawet zaczac szukac w akumulatorach litowo-jonowych ale moim zdaniem w tym motocyklu to przerost formy nad trescia.

Potwierdzam, żelówka którą wstawiłeś cały czas trzyma jak trzeba. Moto nie stało dłużej niż 3 tygodnie, ale po takim czasie odpala na dotyk.

Edytowane przez august

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest jeszcze Motobat z akumulatorami AGM o ktorym pisaliśmy w innym temacie o akumulatorach

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jest jeszcze Motobat z akumulatorami AGM o ktorym pisaliśmy w innym temacie o akumulatorach

Widzę Marcinie że też masz zapędy moderatorskie, czy Ciebie to też wqrwia? :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Banner to austriacka marka robiąca bardzo dobre akumulatory - mam taki drugi rok w e38 750(iL żeby nie było że nie ma czegoś takiego jak 750).

Jak jest cena żelowego który możecie polecić?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak jest cena żelowego który możecie polecić?

Przecież wystarczy wklepać typ aku w Google...

Zrób kopiuj:

JTM CB12AL-A2

i wklej w Google ;)

Edytowane przez LosTerenos
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A... JTM to była nazwa :D Jest jakiś powód dla którego te żelówki to zawsze jest jakis no-name? Czytałem trochę o nich i właściwie to różnią się tylko konsystencją kwasu ale konkretnych zalet się nie wymienia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaletą np. jest to, że nie musisz kontrolować stanu elektrolitu, przy glebie nie wyleje się przez otwór odpowietrzający paląc po drodze airbox czy kapy. Jest zupełnie bezobsługowy i nie groźne mu jest głębokie rozładowanie.

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

słabo szukasz Michał

jest wystarczająco dużo artykułów zarówno o akumulatorach tradycyjnych, żelowych i w technologii AGM, również na tym forum znajdziesz informację o różnicach w budowie, zaletach i wadach poszczególnych typów

http://f650gs.pl/topic/7448-akumulator/page__hl__akumulator__fromsearch__1

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×