Skocz do zawartości
stilo

Przewód hamulcowy

Recommended Posts

Witam jak w temacie chętnie kupię przewód hamulcowy bmw f650gs tył r2000 i lusterka do tegoż moto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W internecie jest mase sklepow z oryginalami i zamiennikami. No chyba, ze szukasz uzywanego przewodu hamulcowego? :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam używanego (narazie) ceny nowych jak na długośc tego przewodu dość wysokie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

150-200zł za dobry nowy markowy przewód hamulcowy w stalowym oplocie to według Ciebie drogo? Gdybys mocno poszukał to mozna kupic do 100zł nowy rownie dobry tyle, ze bez ładnego logo.

Edytowane przez Mutomb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To w końcu hamulce a nie gniazdo zapalniczki ;)

wydakarowane z błota...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaka jakosc maja uzywane przewody hamulcowe niewiadomego pochodzenia w cenie prawie ze adekwatnej do nowych?

Wiesz, niektorzy kupuja przeciez ciete opony i tez sa zadowoleni. Prawda jest tez, ze powinno sie przewody hamulcowe wymieniac co 10 lat na nowe. Cos pewnie prawdy w tym jest ale kto to robi? Hmmm ja zrobiłem w Dakarze za całe 300zł swojego czasu.

Ps Znajomy mojego kumpla z pracy - młody człowiek kupił sobie piekne audi. Takie miał marzenie. Utopił całe oszczedności. Wspaniała maszyna. Mocny, duzy silnik, kola na pieknych aluminiowych felgach... Jezdzi przez jeden tydzien w miesiacu bo nie ma ne benzyne do tego smoka. Jak przychodzi zmienić klocki hamulcowe to placze. Szukał uzywanych na szrocie :shock: . Na opony musiał wziac kredyt. Tez uzywane...

Moim zdaniem jak kogos nie stac na utrzymanie pojazdu to powinien sobie kupic tanszy w eksploatacji. Na zdartych klockach, zuzytych oponach, amortyzatorach itp to auto i tak bedzie prowadziło sie jak Polonez.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po raz kolejny przekonuje się ze się mylę,pisząc ten post miałem nadzieję ze mogę oczekiwać pomocy,wsparcia.porady,chęci pomocy,wymiany opinii itp. Ą co czytam zero pomocy tylko jak cię niestać to nie kupuj,jesteś biedny kup se rower.Mam co mam i się cieszę ludzie potraficie zniechęcić siedzicie i czekacie żeby komuś dowalić?? Tylko ADMIN mnie pociesza,prosta merytoryczna wypowiedz, i oto tu chyba chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To było napisać, że szukasz pocieszenia, a nie z jakimiś przewodami wyskakujesz. Kocha to wróci ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczekiwałeś, że ktoś zdjął przewód hamulcowy bo stwierdził, że po 10 latach eksploatacji, ze względów bezpieczeństwa i niezawodności lepiej wymienić go na nowy i zamiast wyrzucić go po prostu do śmieci odsprzeda ci za 100 PLN? To nie byłby przyjacielski gest.

A pomoc i opinię dostałeś - pewne elementy kupuje się nowe, szczególnie w motocyklu tj. układ hamulcowy i opony, siedzenie możesz kupić używane.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciężko było, ale ja się przyzwyczaiłem do ciętej riposty tego forum ;-) .

Cierpliwości, na pewno ktoś Ci pomoże - a spróbuj na Alledrogo lub O..x, widziałem, że koleś np: ze Słupska ma kupę gratów do GS'a. Jak ma wysłać komuś gratis z zaciskiem to może za dwie dychy wyśle tobie.

Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko ADMIN mnie pociesza,prosta merytoryczna wypowiedz, i oto tu chyba chodzi.

Bo my admini z całego serca nienawidzimy spamu i głupiego gadania. Po prostu my musimy i jesteśmy wzorem ;)

http://e-katalog.int...-hamulcowy.html

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po raz kolejny przekonuje się ze się mylę,pisząc ten post miałem nadzieję ze mogę oczekiwać pomocy,wsparcia.porady,chęci pomocy,wymiany opinii itp. Ą co czytam zero pomocy tylko jak cię niestać to nie kupuj,jesteś biedny kup se rower.Mam co mam i się cieszę ludzie potraficie zniechęcić siedzicie i czekacie żeby komuś dowalić?? Tylko ADMIN mnie pociesza,prosta merytoryczna wypowiedz, i oto tu chyba chodzi.

Piszesz jakbyś na co dzień jeździł Fiatem.... stilo ;-) lepiej? :-D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piszesz jakbyś na co dzień jeździł Fiatem.... stilo ;-) lepiej? :-D :beer:

Nie każdy musi używać zamiast koszuli z krawatem ... golfa ;) - i w lecie i zimie :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie każdy musi używać zamiast koszuli z krawatem ... golfa ;) - i w lecie i zimie :lol: :beer:

no ale stilo... to stilo ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po raz kolejny przekonuje się ze się mylę,pisząc ten post miałem nadzieję ze mogę oczekiwać pomocy,wsparcia.porady,chęci pomocy,wymiany opinii itp. Ą co czytam zero pomocy tylko jak cię niestać to nie kupuj,jesteś biedny kup se rower.Mam co mam i się cieszę ludzie potraficie zniechęcić siedzicie i czekacie żeby komuś dowalić?? Tylko ADMIN mnie pociesza,prosta merytoryczna wypowiedz, i oto tu chyba chodzi.

Pisałeś, ze chcesz używany... Miałem taki przewód po tym jak zmieniłem na nowe. Leżał nawet w kartonie ze wszystkimi klamotami, ktore miałem przekazać nowemu właścicielowi przy sprzedaży motocykla. Ostatni raz spoglądając w ten karton uświadomiłem sobie, ze przeciez przewody w motocyklu są nowe i stare nie beda potrzebne a nie daj Boże ktos przez jakis przypadek założy do moto, przewód puści i bedę miał na sumieniu człowieka. Wyrzuciłem do śmieci.

Jeśli nowy przewód kosztuje niecałe 200zł to nie rozumiem w ogóle Twojego podejścia do tematu naprawy hamulców w motocyklu. Jak istotna jest to sprawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo nie muszę Ci chyba tłumaczyć. Jak mam Ci inaczej uświadomić, że to co probujesz zrobić nie jest do końca normalne?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja poniekąd rozumiem @Stilo, niektóre wypowiedzi w większości tematów nie zachęcają do ponownego zadania pytania na forum.

To co dla niektórych jest "niecałym 200zł" dla innych jest oszczędnościami z całego miesiąca, nie każdy ma w garażu po 2-3 motocykle, jeździ na kilka wyjazdów zagranicznych w roku, na wszystkie zloty itp. Jest masa osób, która chciała by mieć motocykl, a sytuacja materialna pozwala wyłącznie na "ciułanie" na moto, a przecież każdy mający 2oo we krwi chce jeździć tak samo jak i ci co mają zasobne portfele.

Wiadomo, że układ hamulcowy w motocyklu to podstawa, ale można chyba bardziej wyrozumiałym?

Ja też jestem za tym aby ten przewód w motocyklu @Stilo był nowy, a temat wyczerpany po kilku sensownych postach bez zbędnego pier...

To tyle ode mnie. Ubiegając ewentualne wpisy - nie mam na celu nikogo obrażać:D

Pozdrawiam Wszystkich :)!

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja poniekąd rozumiem @Stilo, niektóre wypowiedzi w większości tematów nie zachęcają do ponownego zadania pytania na forum.

To czasami prawda, ale:

Wszystko zależy co rozumiemy pod hasłem: "wymiana myśli" czy "merytoryczna wypowiedź" Podzielenie się swoim punktem widzenia polegającym na tym, że się jest święcie przekonanym do tego, że nigdy, przenigdy nie powinno się kupować używanego przewodu hamulcowego też mieści się ( moim zdaniem ) w ramach merytorycznej dyskusji. To jest rodzaj rady, odpowiedzi, podpowiedzi ... Sposób pisania to już zupełnie inna sprawa, tak jak ocena czy w przypadku "X" używany przewód hamulcowy jest bezużyteczny.

Tego typu napięcia najlepiej regulują zloty - choć znam przypadek, że człowiek wyjechał zanim zlot się zaczął - i do dziś nie wiem czy się dowiedział, że jadę ;) :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...] Sposób pisania to już zupełnie inna sprawa, tak jak ocena czy w przypadku "X" używany przewód hamulcowy jest bezużyteczny.[...]

To mówisz, że w X-ach przewody wymienia się częściej niż tankuje? Ciekawe ile przewodów Doodek wzięła do Afryki :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mówisz, że w X-ach przewody wymienia się częściej niż tankuje? Ciekawe ile przewodów Doodek wzięła do Afryki :D

O! a ten z kolei administrator to już taki merytoryczny nie jest, chyba pójde na inne forum, bo mi sie odechciewa czytać :cry: ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To mówisz, że w X-ach przewody wymienia się częściej niż tankuje? Ciekawe ile przewodów Doodek wzięła do Afryki :D

Wszystko zależy od definicji "używany"

Na neurochirurgii potrzebny był mózg do transplantacji.

Lekarz zabrał rodzinę do magazynu, a tam pełno mózgów zakonserwowanych w formalinie z cenami.

Mózg Polaka - 100 euro

Mózg Anglika - 300 euro

Mózg Niemca - 10 000 euro

Dlaczego mózg Niemca jest taki strasznie drogi ??? :shock:

Bo nieużywany ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×