Skocz do zawartości
rampus

[S] Krokodyl - klasyczny Saab 900

Recommended Posts

11043362_677947252313827_4921545794269776606_o.jpg

Autor: Michał Krzyżański, sesja dla magazynu Wiraże (wznowione wydanie ukaże się 13.03.2015 r.)

Lada moment wdepnę w 4 dekadę życia, więc najwyższa pora wziąć się za realizację marzeń, tym razem tych niematerialnych. W ciągu najbliższych 3 miesięcy planuję pozbyć się sukcesywnie wszystkich (sic!) dóbr doczesnych. Samochód musiałby przestać prawie 2 lata, stąd (niełatwo) decyzja o sprzedaży.

Nie ogłaszam się szerokiemu gronu, na razie skromnie proponuję pod rozwagę w gronie znajomych.

Mowa oczywiście o krokodylu vel Giena, 900S (LPT - soft turbo, 141KM) coupe z '91 roku w kolorze Platana Grey, który jest w Poznaniu od półtora roku i jeśli doda mu to splendoru to trafił do nas spod samiuśkich Alp z rąk neurochirurga. Jak na Saaba przystało został zakupiony w 1991 roku przez architekta z Freiburga.

Sprawami przyziemnymi, jak stanem technicznym, poczynionymi naprawami, które skrzętnie dokumentuję podzielę się w razie zainteresowania na priv. Orientacyjnie wyceniam go na równowartość kilkunastoletniego F650 GS, zadbanego :)

Jeśli interesujesz się klasyczną motoryzacją albo masz kogoś takiego w gronie znajomych to zapraszam do kontaktu (tel. 609444485).

Więcej zdjęć: https://picasaweb.go...gCOSnm4G85qfGbQ

EDIT: F16 nie znajduje się w zestawie ;)

Edytowane przez rampus
  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ruszasz w drogę?

wysłano z daleka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek, marzy Ci się dom opieki?

Ruszamy w drogę :)

Edytowane przez rampus
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na dwa lata?

Kurza stopa, pozostaje mi trzymać kciuki bo mi to raczej nie grozi ;-)

wysłano z daleka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jakaś większa akcja się szykuje... Motocyklowa?

Taki bajer promocyjno-ogłoszeniowy. "Igła", "dziadek" już są de mode ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzymaj kciuki, szczegóły w swoim czasie :)

też trzymam kciuki

za wyprawę i za udaną sprzedaż saaba :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tymczasem pilnie szukam jakieś sensownej 250 +/- 100ccm dla Laury, która dopiero raczkuje na moto, a czeka ją wyzwanie... :)

Mieliśmy od połowy stycznia "zaklepaną" Hondę NX 250, okazało się, że ma wadę prawną.

Jakby ktoś coś to śmiało :)

Jak tak spojrzałem na swoją stopkę dodaną kilka lat temu... To myślę, że warto dodawać różne rzeczy w stopce ;)

Edytowane przez rampus
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tak spojrzałem na swoją stopkę dodaną kilka lat temu... To myślę, że warto dodawać różne rzeczy w stopce ;)

No to grubo chłopie. Cholernie zazdroszcze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krokodyl pojechał w zeszłym tygodniu do stolycy. Będzie miał ciepły garaż i przejdzie renowację blacharsko-lakierniczą.

Tymczasem do Poznania z Pomorza przyjechała:

CAM00339.jpg

:)

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

×