Skocz do zawartości
Bishop

Transport motocykla z Poznania na wschód

Recommended Posts

Prawdopodobnie będę potrzebował transportu motocykla z okolic Poznania na wschód (w okolice ZWIERZOWEJ krainy).

Termin jeszcze nie ustalony, ale chciałabym się zorientować czy ktoś może lata na tej trasie lub by miał choć trochę "po drodze".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnio reklamuje się taka firma transportowa: PKP intercity.

Przewiozą Ciebie i Twój kask do Poznania, a dalej to już wiesz... ogień na tłoki i jesteś u Zwierza.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żona pozwoliła i znalazłeś :-D

Moje graty, a tym czasem i tak będziesz musiał jechać zapłacić, więc przyczepka do auta i cheja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież on się tylko przymierza :)

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od czegoś trzeba zacząć :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żona pozwoliła i znalazłeś :-D

Moje graty, a tym czasem i tak będziesz musiał jechać zapłacić, więc przyczepka do auta i cheja.

Auto mam bez haka, a tym co mam hak, to się nie opłaca jechać (no i jest to dość ryzykowne ;) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli motocykl może jechać jako doładunek na busie (z innym towarem) - to mogę pomóc zorganizować taką akcję. Ryzyko jest takie, że zdajemy się na kierowcę którego ani ja ani ty nie znamy, ale jest relatywnie tanio. Po drodze niestety nie mam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pożycz od kolegi busa .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam mam małą ciężarówkę 6,5 T DMC, ale na zimę wycofałem ją czasowo z ruchu coby na podatku i ubezpieczeniu zaoszczędzić (i tak jestem na zwolnieniu L4).

Zresztą jak liczyłem, to ona by mi wyjarała wachy za prawie 500zł na tej trasie (w obie strony).

A tak szukałem i znalazłem firmę zajmującą się między innymi profesjonalnym transportem motocykli.

I taki transport w Polsce kosztuje niecałe 400zł - dostawa pod wskazany adres najczęściej na drugi dzień.

Auta z windą i specjalne palety - stojaki na motki.

I pewnie z ich usług skorzystam jak decyzja zapadnie, że to ta sztuka a nie inna...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam mam małą ciężarówkę 6,5 T DMC, ale na zimę wycofałem ją czasowo z ruchu coby na podatku i ubezpieczeniu zaoszczędzić

Co to za zabytek, że można nie płacić ubezpieczenia i czasowo wycofać z ruchu? :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każdego możesz wycofać z ruchu aby miał powyżej 3,5 t DMC (i nie muszą to być zabytki :) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A poważnie nie możesz przejechać tym motkiem? Coś się stało temu misiu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

20 lat nie powoziłem motkiem, do tego brak jeszcze całej reszty: ciuchów, kasku no i jeszcze u nas na wschodzie śnieg pada i taką pogodę zapowiadają jeszcze przez jakiś czas...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak musisz tam jakoś dojechać, pojedź osobówką bądź PKP z dobrym kolegą z sąsiedztwa, Ty wrócisz jak pojechałeś, a kumpel motkiem i będzie GIT, przy okazji przyda się przy zniechęcaniu Cię do zakupu :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie zawsze ponosi się jakieś koszty szukając czegoś.

Myślę, że najlepiej byłoby poszukać kumpla z busem.

Wyszukać kilka maszyn w okolicy, do której się wybierasz i w drogę.

Jedziesz, oglądasz i którąś kupujesz (no chyba że wszystkie okażą się złomem).

A tak pojedziesz "na sucho" obejrzeć, może kupisz, może nie ale i tak ponosisz koszty.

I jeszcze jedno: był kumpel na wyspach, kupił maszynę i zlecił firmie transport do Polski.

Maszyna przyjechała ale bez kufra centralnego - i do kogo pretensje: do sprzedającego czy kuriera???

Nikomu nie życzę, ale takie rzeczy się zdarzają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak musisz tam jakoś dojechać, pojedź osobówką bądź PKP z dobrym kolegą z sąsiedztwa, Ty wrócisz jak pojechałeś, a kumpel motkiem i będzie GIT, przy okazji przyda się przy zniechęcaniu Cię do zakupu :)

Też biorę taką opcję pod uwagę, ale teraz pogoda nie zachęca do jazdy na 2oo.

Chyba, że się temat przeciągnie, a pogoda się poprawi, to tak zrobię...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

I jeszcze jedno: był kumpel na wyspach, kupił maszynę i zlecił firmie transport do Polski.

Maszyna przyjechała ale bez kufra centralnego - i do kogo pretensje: do sprzedającego czy kuriera???

Nikomu nie życzę, ale takie rzeczy się zdarzają.

To zależy czy kufer był w specyfikacji odbieranego sprzętu albo w cmr, albo na zleceniu transportowym chociaż. Jeśli nie - to kierowca mógł się po prostu o niego nie upomnieć na załadunku a nadawca "nie wyszedł z inicjatywą". Bardziej rozważałbym taki scenariusz niż kradzież kufra przez kierowcę... Jeśli nie było kufra w papierach - to pretensje do siebie bardziej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No w końcu , przełomowy rok ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no pochwal się czym przybędziesz do Bornego i Białki :) bo z kim to już wiemy :-D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak kupię to się pochwalę :cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czekamy ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a dasz się przejechać ? :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a dasz się przejechać ? :-D

A umiesz jeździć?? ;p

Jak wytrzeźwieje to potrafi, ale tego w żaden sposób nie idzie zaplanować :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×