Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć!

czy ktoś może orientuje się gdzie można dostać taką szybkę/owiewkę przednią do Dakara? a może któs ma na sprzedaż :D ?

http://faq.f650.com/GSFAQs/Photos/FrameFairingPhotos/PabloDakarScreen.jpg

http://gsbs.smugmug.com/Other/Miscellaneous-photos/i-dNfV8qB/0/O/Labeled.jpg

Pozdrawiam,

Sylwia :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zeszłym sezonie kupiłem za 80 zeta plus śrubki i podstawka w oryginale. Razem 170. Do tego dwa wieczory polerki i jest cacko B)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukaj po prostu. Od ręki to tylko oryginał lub akcesoryjne nowe za sporo kasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.szybymotocyklowe.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=261&virtuemart_category_id=511

Troche inna, ale daje rade, na ramionach troche dmucha, ale po klacie nie wieje.

Trzeba sobie samemu otwory montarzowe powiercić.

Cena ok 200 PLN.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

anieq rozumiem że masz taką? Są zawirowania przy kasku? Jakiego jesteś wzrostu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A no mam, ale od niedawna.

175.

Na niskiej kanapie podwiewało mi od dołu kasku. Przy 140 sie szybka nawet o jeden klik podnosiła.

Ostatnio wymieniłem kanapę, na najwyższą i przypadłość ustała.

Trzeba by zrobić testy w tunelu aerodynamicznym ;)

Drugim minusem jest to, że się trochę trzęsie u góry, bo stosunkowo długa jest.

No ale co nie w GS-ie nie trzęsie... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hm, a'propos szyby, też kupiłem u Lostera, z tym że do modelu 04>, powyżej 60km/h powietrze strasznie hałasuje, mam też oryginalną BMW przy której tak samo jest głośno, myślałem że to wina kasku (Caberg high visibility), ale jakie było moje zdziwienie, kiedy przy prędkości około 90-100km/h przejeżdżałem przez torowisko i stanąłęm na stopkach - cisza, myślałem, że się przesłyszałem, wstałem ponownie i tak, jednak cisza, no może nie całkowita, ale super.

w końcu podczas jazdy przycisnąłem ręką do szyi z lewej strony, i również nastała cisza - dzisiaj zdemontuje szybke i pojade "golasem".

Sam nie wiem już co myśleć o tych wszystkich szybach, może dokupić deflektor, ale czy to coś da żeby ucichło???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja jestem fanem deflektorów - mam je na każdym motku od kiedy pokazały się w sprzedaży ze sensowniejsze pieniądze niż te od MRA. NA swoim boxerze też mam. Żonie do singla dokręciłem do dakarowej szybki i... dostałem pochwałę wzrokową długą :D Sam też jeździłem singlem bez deflektora i z nim - jest zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

też mam tą szybkę od Lostera i wszystko potwierdzam, daje troche w kask, jest dosc glosno, jak staje na stopkach nastaje cisza :) i też kombinuje co by tu zrobic żenby było dobrze, deflektor przy tak długiej szybie moze nie zdac egzaminu, juz bez niego szybka wpada w wibracje, u mnie moze to byc spowodoane tym że niemam tej podstawki do montażu szybki i mocowanie przy środkowej śrube troche pracuje, dokupie podstawke pod szybke to powinno sie wszytsko troche usztywnic i będzie mozna pomyslec o deflektorze :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo fajna. Gdyby ktoś miał taką w okolicy Warszawy lub Sulejówka, chętnie podjadę i przymierze się do niej.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[

Jeśli kolega jeszcze szuka tej szybki dakarowej to polecam-->> http://www.mgg.com.p.../306/dakar.html

Tak to wygląda. Jeśli chcesz to zrobią ci też czarną.

Itorhon napisz coś więcej na temat tej szyby. Chodzi mi o to, czy na dłuższych przejazdach, przy wyższych prędkościach jest dużo lepiej niż przy oryginalnej szybie. Mam tu na myśli hałas, szum i ogólnie szum wiatru.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szyba idealnie pasuje co mnie zaskoczyło, nie trzeba nic wiercic itp, siedzi sztywno, a jesli chodzi o ochrone od wiatru to idealnie sciaga powietrze z rak i klatki i przenosi gdzies na wysokosc kasku, ja dolozylem sobie jeszcze deflektor ktory idealnie rozbija powietrze ale bez deflektora tez bylo super, duzo lepiej niz przy wczesniejszej wysokiej szybie od lostera ktora byla do bani. No i cena super.

Edytowane przez ltorhan
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×