Dobra, w związku, że MRA wycofał się z produkcji szyb dla Fki i z czystej ciekawości zamówiłem szybę u Lostera. Do mojego modelu czyli BMW F650 1997 rok (u Lostera na aukcji jest opis, że to szyba dla BMW F650 dla rocznika od 1998!) Dostałem paczkę na drugi dzień. Duże pudło. W środku szyba w foliowym worku. Bez dodatkowych zabezpieczeń. Szyba miała być przezroczysta i zakładałem, że taka w całości będzie, ponieważ na aukcji poglądowo był inny kolor, ale cała szyba w tym kolorze. Szyba, którą dostałem była przezroczysta, ale tylko 70% powierzchni. Na dole przy mocowaniu jest czarny pasek z napisem "GS". WTF? GS jest fajnym motkiem, ale ja mam Fkę. Nie lubię takiego dowartościowania na siłę. Napisałem maila do Lostera z wytłumaczeniem błędnych opisów akcji dotyczących nazw modeli i roczników. Zobaczymy czy zmieni opisy i przestanie pisać GS na szybie do Fki... Chociaż może napis "GS" wpływa na coś? Fka z napisem "GS" na szybie jest bardziej terenowa, mniej pali albo jeszcze coś? Zrobię testy. Z pozytywnych rzeczy to otwory montażowe były poprawnie wycięte i spasowały. Nic nie musiałem wiercić. Z rzeczy negatywnych czarny kolor na dole bardzo łatwo się wyciera. Wystarczy delikatnie musnąć czymś twardym. Szyba ma gumkę dookoła. Nie wiem czy to jest dobre. Na razie gumka zostaje. Teraz z rzeczy praktycznych. Szyba jest dużo wyższa niż oryginał. Przy maksymalnym skręcie kierownicy zostaje minimalny zapas i kierownica nie dotyka szyby, ale mam podwyższenie kierownicy 35mm. Gdyby nie było podwyższenia najprawdopodobniej kierownica dotykała by szyby przy maksymanym skręcie. Jeszcze zamówiłem deflektor Darkojaka i w piątek będą testy. Napiszę swoje wrażenia.
    • Like
    3