Skocz do zawartości
siekier17

Szybe bmw 650 97r

Recommended Posts

generalne te szyby lostera, to mają bardzo rózne opinie.

Często podobno otwory na śruby w szybie nie pasują do oryginalnych mocowań. Są przesunięte i trzeba wiercić. Kiedyś nawet do nich pisałem czy może być taka sytuacja. W odpwiedzi dostałem krótko i zwięźle, że zawsze mogę zwrócić :)

Nie wiem czy tak jest rzeczywiście, póki nie wypróbuję osobiście nie będę wiedział :)

A no i jeszcze jedna kwestia. Jak nie masz podwyższenia kierownicy, to handbary mogą zahaczać o szybę przy maksymalnym skręcie kierownicy w szybach F650 od 1997 roku.

tak to wyglądało u kolegi karola

Zdj%25C4%2599cie0039.jpg

Zdj%25C4%2599cie0040.jpg

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i u lostera jest zły opis na allegro.

Szyba, do której dał link Vengosh jest do Fki 93-96 (a nie 97 jak w opisie).

Od 1997 roku była lekka modyfikacja F650 i została minimalnie zmieniona czacha i mocowania szyby. Tu jest właściwa (ale opis zły ;)) http://allegro.pl/bmw-f650-98-00-turystyczna-i5117785967.html

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, w związku, że MRA wycofał się z produkcji szyb dla Fki i z czystej ciekawości zamówiłem szybę u Lostera.

Do mojego modelu czyli BMW F650 1997 rok (u Lostera na aukcji jest opis, że to szyba dla BMW F650 dla rocznika od 1998!)

Dostałem paczkę na drugi dzień. Duże pudło. W środku szyba w foliowym worku. Bez dodatkowych zabezpieczeń.

Szyba miała być przezroczysta i zakładałem, że taka w całości będzie, ponieważ na aukcji poglądowo był inny kolor, ale cała szyba w tym kolorze.

Szyba, którą dostałem była przezroczysta, ale tylko 70% powierzchni. Na dole przy mocowaniu jest czarny pasek z napisem "GS". WTF? GS jest fajnym motkiem, ale ja mam Fkę. Nie lubię takiego dowartościowania na siłę.

Napisałem maila do Lostera z wytłumaczeniem błędnych opisów akcji dotyczących nazw modeli i roczników. Zobaczymy czy zmieni opisy i przestanie pisać GS na szybie do Fki... Chociaż może napis "GS" wpływa na coś? Fka z napisem "GS" na szybie jest bardziej terenowa, mniej pali albo jeszcze coś? Zrobię testy.

Z pozytywnych rzeczy to otwory montażowe były poprawnie wycięte i spasowały. Nic nie musiałem wiercić. Z rzeczy negatywnych czarny kolor na dole bardzo łatwo się wyciera. Wystarczy delikatnie musnąć czymś twardym.

Szyba ma gumkę dookoła. Nie wiem czy to jest dobre. Na razie gumka zostaje.

Teraz z rzeczy praktycznych. Szyba jest dużo wyższa niż oryginał. Przy maksymalnym skręcie kierownicy zostaje minimalny zapas i kierownica nie dotyka szyby, ale mam podwyższenie kierownicy 35mm. Gdyby nie było podwyższenia najprawdopodobniej kierownica dotykała by szyby przy maksymanym skręcie.

Jeszcze zamówiłem deflektor Darkojaka i w piątek będą testy. Napiszę swoje wrażenia.

3b959b48ce0cbc5e9cfa32c46debbbe4.jpg

58a2c39299140c7a94a1875d47044a37.jpg

Edytowane przez enlil
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zakleisz "GS" i będzie git ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam tą samą szybę i daje w zupełności rade bez deflektora, u mnie z deflektorem słabo to zagrało-do 100 km/h jest ok,powyżej niestety zaczyna się gibać cała szyba

Edytowane przez gural

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czekam na wyniki testów. Miałem już nie zakładać wyższej szyby, ale może się zdecyduję. No i ten napis jest ok :) , ale czy pasuje do st .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale czy pasuje do st .

do roku 1996 włącznie masz jedno mocowanie szyby, od 1997 do 2000 masz inne mocowanie jak na powyższych zdjęciach.

Czy będzie pasować zależy od tego, który masz rocznik. ST lub zwykłe Funduro nie ma znaczenia.

Ja bym dopisał "Sch"

Ale że wtedy będzi szybszy? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam tą samą szybę i daje w zupełności rade bez deflektora

a jaki masz wzrost?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a jaki masz wzrost?

Kupiłem F650ST (98) z taką właśnie szybą. Przy pełnym skręcie kierownicy szyba nieco przeszkadza - jest zaszeroka . Ja wyprofilowałem nieco szybę - zrobiłem w niej podcięcie po ok 12 mm z dwóch stron (oczywiście półokrągłe na długości ok 140 mm) w miejscu gdzie przeszkadzała. Zahaczały klamki i ramię lusterka. Ale u mnie standartowa kierownica, bez podwyższenia.

Co do ochrony przed wiatrem - do 175 cm wystarczająca. Więcej z uwagi na "nikczemny" wzrost (174) nie jestem w stanie stwierdzic. Wykonana przyzwoicie, materiał solidny, pasowanie bardzo dobre.

Wg. mnie pasuje (mocowanie) do wszystkich F650ST i F650 chyba od 97 - tych po lift-ie.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałem spytać Enlil jakie wrażenia z użytkowania szyby? A pawelST czym robiłeś to podcięcie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szybę założyłem i zrobiłem trasę ok. 1000km. w ciągu dwóch dni.

Obecnie powietrze bije prosto w kask i z tego względu jest głośniej. Wystarczy, że się schylę i jest cisza ;)

Chroni lepiej niż oryginalna, ale dla mojego wzrostu jest za krótka - obecnie jest nawet gorzej pod względem hałasu niż było z szybą oryginalną. Spróbuje dołożyć deflektor i zobaczymy (już mam, ale jeszcze nie zdążyłem przetestować).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedz, myślę że kupię tą szybę, mam 173 cm wzrostu to może obejdzie się bez deflektora. Chciałbym żeby chroniła przed muszkami ;) bo każdy wyjazd kończy się czyszczeniem kurtki i kasku. Jak nie będzie mi odpowiadać jazda z szybką to zawsze mogę ją ściągnąć ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×