Skocz do zawartości
zosta

Wasze opinie o owiewkach

Recommended Posts

Zima się kończy i niebawem pogoda będzie bardziej zachęcająca do wyprowadzenia sprzętu z garażu, więc myśli częściej krążą wokół moto. Już udało mi się, po długim odkładaniu, zamontować zakupine zeszłej jesieni gmole i kufry, więc przyszedł czas na owiewkę. Wciąż mam oryginalną, co to bardziej do ozdoby, niż czegokolwiek innego służy i czas ją zmienić.

Wybór jest niemały, więc zanim coś kupię chciałbym poznać wasze doświadczenia.

Znalazłem Givi 333dt, ale zaraz potem natknąłem się na opinię, że tylko zwiększa turbulencje. Potem zobaczyłem Touratech z zapinanym na klamrę deflektorem, ale mam wrażenie, że taka klamra przed oczami może mocno irytować. Jest też kilka innych modeli w USA, a nie wiem czy dostępne po naszej stronie oceanu, więc się im mocno nie przyglądałem.

A może coś innego jeszcze jest godne uwagi?

(F650GS twin)

Edytowane przez zosta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z owiewką jest generalnie jeden problem. Jeżeli jest mała nic nie daje, jeżeli jest odpowiednio duża chroni przed wiatrem ale jednocześnie nie będzie "działać" wentylacja w kasku i ubraniu ;). Ostatnio korzystam z oryginalnej GSowej mini owiewki + deflektor (po co deflektor? w sumie chyba jako bajer ;)).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja mam givi i deflektor i jest ok

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja nie mam żadnej owiewki i jest ok, super

ogólnie to odradzam bo można ją połamać przy glebie lub samemu zahaczyć spadając z motka

a tak to czuć wiatr we włosach :)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a tak to czuć wiatr we włosach :)

i muchy na kasku

to czego ja szukam w owiewkach to ochrona przed owadami

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiatr we włosach... Na dłuższą drogę wolę go nie czuć zbyt intensywnie.

ja mam givi i deflektor i jest ok

Ten 333? A jaki deflektor? Givi robi też af5107, który wygląda ciekawie, ale piszą, że do do f700gs. Pasowałby do f650gs?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też będę czuł wiatr we włosach. Szukając owiewki, mając do wyboru kilka firm :roll: i czytając ten wątek doszłem do wniosku że zostaję przy tej niskiej orginalnej ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam 333dt i jestem zadowolony. W teren raczej nie polecam ze wzgledu na brak stelaża.

Givi lub Touratech... chciałbym mieć takie problemy ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możliwe, że się skuszę, ale przy okazji zobaczyłem taką: http://www.wunderlic...gs-vario-4.html

Może lepsza?

Na forum są gdzieś posty Leffa, który doszedł do tej szyby po iluś tam innych i dopiero ta spełnila jego oczekiwania.

Co do wiatru we włosach - w Husce nie mam żadnej owiewki i wiatr hula i jest to jak najbardziej OK, nigdy nie przyszło mi do głowy aby tu coś montować.

Jednak.. okazuje się, że w Twinie jeśli szyba nie jest wystarczająco wysoka to w okolicach kasku pojawia sie huragan większy chyba nawet niż gdyby tej szyby nie bylo w ogóle i to już przy 100km/h.

I powiedzmy szczerze jak to ma być motocykl turystyczny a nie do latania po krzakach to ma się tym wygodnie przemieszczać i naprawdę jest różnica jak założę wysoką szybę touratecha z deflektorem - normalnie cisza, spokój, ciepło i można spokojnie szybciej i dalej bez zmęczenia pojechać. I choć najchętniej nie montowałbym w ogóle szyby bo wygląda paskudnie to jednak robi robotę i rozumiem dlaczego się je tak powszechnie montuje :-D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja posiadam w kawie akcesoryjną szybkę od Givi i moim zdaniem jest OK. Miałem okazję karnąć się na takim samym moto z szybką orginalną i powiem tylko tyle, że różnica jest bardzo wyraźnie odczuwalna. Co prawda jak na razie jeżdżę w kasku LS2 batten visor, który jest sam w sobie głośny, ale już niedługo powinienem posiadać bardziej drogowy garnek i wtedy będę mógł powiedzieć, czy pewne zawirowania były przez kask czy też z winy szyby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby się więcej nie zastanawiać, zamówiłem szybę Wunderlich Ergo Iron Man. Poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyszła. Dzisiaj próbowałem zamonotować i już żałuję zakupu :evil:

Tysiąc części, a instrukcja owszem opisuje, ale montaż do innego motocykla!

Pomocy! Jak to zamontować do F650GS 2011?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, to jest właśnie ta instrukcja pokazująca w szczegółach montaż na 800GS 2007+, a dla 650GS jest tylko ogólny rysunek poglądowy, z którego w praktyce niewiele wynika. Poskładałem wedle najlepszego mojego rozumienia tego rysunku, ale nijak do otworów montażowych to nie pasowało. Potem zacząłem obracać i zamieniać różne elementy i też lipa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisz do nich z reklamacją i prośbą o pomoc. Może jakiegoś elementu brakuje? a 650GS chyba w tej częsci nie różni się niczym od 800GS?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisałem, dzwoniłem nawet, ale jeszcze śpią :roll:

650 i 800 nie różnią się (chyba) ale tylko do rocznika 2007 osiemsetki. Co do części wydaje się, że wszystko jest tak jak na rysunku, tylko że skubańcom nie chciało się zrobić dokładnych rysunków dla drugiego wariantu, zakładając pewnie, że każdy umie czytać w ich myślach... U mnie z niemieckim niestety słabo ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×