Skocz do zawartości
zosta

Wasze opinie o owiewkach

Recommended Posts

Daj to niemieckie pismo obrazkowe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oto problem w ilustracjach:

Po rozmontowaniu

ergo_DSCN5103.jpg

Podpórka pasuje tylko tak, więc zakładam, ze dobrze wstawiłem

ergo_DSCN5106.jpg

Po przykręceniu pierwszej części:

ergo_DSCN5110.jpg

A po próbie dopasowanie kolejnej tak:

ergo_DSCN5112.jpg

ergo_DSCN5115.jpg

Nijak to nie pasuje do siebie

ergo_DSCN5116.jpg

ergo_DSCN5119.jpg

Czekam na wskazówki od producenta, ale może i między wami się ktoś znajdzie kto rozwiąże tę zagadkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a próbowałeś zmienić "pierwszą część" (z trzeciego zdjęcia) przekładając ją z lewej strony motocykla na prawą

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a próbowałeś zmienić "pierwszą część" (z trzeciego zdjęcia) przekładając ją z lewej strony motocykla na prawą

a obracałeś tą część o 180stopni? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałem odpowiedź od producenta. W skrócie piszą, że to co na zdjęciach jest poprawnie zamocowane a żeby połączyć, trzeba na siłę elementy ustawić tak by móc je skręcić. Coś mi tu zalatuje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostałem odpowiedź od producenta. W skrócie piszą, że to co na zdjęciach jest poprawnie zamocowane a żeby połączyć, trzeba na siłę elementy ustawić tak by móc je skręcić. Coś mi tu zalatuje...

A nie masz tego pałąka nad lampą lekko przesuniętego? Chociaż to w sumie to chyba element ramy ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyszło mi to do głowy, ale jest tak jak piszesz: to jest integralna część ramy i nie można zmienić jej położenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest integralna część ramy, ale nie można zmienić jej położenia.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja wyobraźnia tego nie ogarnia. Pytam Wunderlicha czy aby na pewno tak ma być i czy aby słuszne jest siłowe ustawienie niepasujących elementów by przetkać przez otwory nie będące w osi śrubkę, i czy takie rozwiązanie ma jakieś racjonalne uzasadnienie, a w odpowiedzi dostaję, że mam się nie martwić i że tak ma być, ale ani słowa o tym dlaczego.

Moja wiedza techniczna może i nie jest tak szeroka jak niemieckich inżynierów, ale wydaje mi się, że naginanie plastików nie jest zdrowym rozwiązaniem.

Mam wielką chęć to odesłać, ale to zawsze kłopot, więc może po prostu zagnę ten płaskownik, poszerzę dziurkę i będzie git. No wcześniej jednak chciałbym wiedzieć czy może to jak jest teraz ma jakiś cel ukryty.

Edytowane przez zosta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciężko doradzać na odległość, bo nie czuć materiału ;)

No ale z racji tej, że też posiadam wunderlicha, to zaryzykuję teorią że to nagięcie ma zniwelować luz i dzięki temu szyba będzie Ci się mniej trzęsła.

Moje ergo przy przelotach na miejskej S8 lata po kilka centymetrów w każdą stronę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaraz, zaraz, to ty też masz Ergo? Takie jak moje?

Pisałem Ci w poście #17. Ja mam Ergo, a Ty masz IronMan-a.

Widać Avengers się nie popisał :D

Popatrzyłem na te Twoje fotki... i tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie masz przekoszonego stelaża. :( Bo kąt kątem, ale u Ciebie na odległość też nie pasuje. Dziwne, że nie pasuje w 2 wymiarach.

A! Dodam, że montaż Ergo, to 10min. Aż tyle, bo często przerwę na piwo robiłem ;) i połowa czasu to odwijanie z folii zabezpieczającej.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też liczyłem, że obskoczę to szybciutko, a tu takie schody :(

Nie pasuje nawet w trzech wymiarach rzec można. A wskazówki od "supportu", że tak ma być bez dalszych wyjaśnień są lekko irytujące delikatnie to ujmując. Włączyłem szefa Wunderlicha do rozmowy i mam nadzieję w końcu dostać uczciwą odpowiedź.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i dostałem odpowiedź :evil:

in the vehicles there are to each other strong dimensional variations,

because it is normal that may differ somewhat attachments.

But you must not worry have against cracks by th tension.

best is always only all attachments points easily screw,

and then screw fixed succession

Best regards

Mit freundlichen Grüßen

Nie tłumaczę, bo nie wiem w jakim to języku :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po naszemu problem należy rozwiązać używając większego młotka, ten typ tak ma ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak właśnie należałoby zrobić, ale z drugiej strony toż to prosto z fabryki!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak właśnie należałoby zrobić, ale z drugiej strony toż to prosto z fabryki!

Ale, że niby ten GS prosto z fabryki?

Jasno Ci napisali żebyś nie płakał tylko skręcał. :) A jak musisz zagiąć tu i tam to nic wielkiego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak mocno byś skręcał? Zauważ, że te dwie blaszki nie przylegają do siebie płasko a i otwory nie są w linii, więc można sobie dociągać do woli. A co powiesz na to, że nie są w stanie przysłać mi choćby jednego zdjęcia z poprawnie zamontowaną szybą a instrukcja nie opisuje montażu tego rodzaju stelażu w ogóle i zawiera jedynie poglądowy schemat pokazujący jak te wszystkie elementy miałyby być umiejscowione w stosunku do siebie, ale nic o tym jak miały by być zamocowane do motocykla. To jest moim zdaniem kpina godna najpodlejszej chińszczyzny, a nie coś czego spodziewał bym się od wydawałoby się poważnego, niemieckiego producenta za przecież niemałe pieniądze.

Odsyłam to dziadostwo i zdecydowanie odradzam wszystkim jego zakup.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez mysle sobie, ze za tyle jurkow to powinno pasowac przynajmniej "jakos". ;) zobaczymy co na to wunderlich. A w jakim jezyku do nich piszesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piszę do nich po angielsku, a oni mi google translatorem odpowiadają. ;)

Tak naprawdę to zacytowana odpowiedź była jedyną tak bełkotliwą, pozostałe zaś były pisane poprawną angielszczyzną. Niestety treści w nich brak. W ostaniej przeczytałem, że to ja nie rozumiem ich klarownych wyjaśnień (chyba tych, że się mam nie martwić i cisnąć). Wciąż jednak brak komentarza dlaczego tak to ktoś wymyślił i czy to ma sens oraz jakiegokolwiek odniesienia do braku instrukcji. Stanęło na tym, że mam odesłać, co zrobię z przyjemnością.

Dużo szczęścia panie Wunderlich!

:evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przesadzaj, to że owiewka nie pasuje, bywa. Też zdarzyło mi się kupić u nich osprzęt, który nie pasował tak jak powinien i bez gadania zwrócili kasę. Generalnie mam o nich pozytywną opinię. Spróbuj oddać sprzęt, który próbowałeś gdzieś zamontować w jakimś poslkim sklepie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×