Skocz do zawartości
Pawel

BMW F650GS Twin vs Suzuki V-Strom vs Kawasaki Versys

Recommended Posts

powiem szczerze, że ten film dał mi dużo do myślenia przed dokonaniem zakupu. Gdybym miał znacznie większy budżet byłaby beemka, ale jak na razie złego słowa na kawę powiedzieć nie mogę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konkluzja: Suzuki rewelacyjny do podróży, BMW rewelacyjny do jazdy wokół komina, Kawasaki świetny funbike i też potrafi jeździć, jako i pozostałe. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konkluzja: Suzuki rewelacyjny do podróży, BMW rewelacyjny do jazdy wokół komina, Kawasaki świetny funbike i też potrafi jeździć, jako i pozostałe. ;-)

No nie tak do końca mogę się z tym zgodzić, bo na ile znam angielski to zwycięzca testu został versys.

"Tak więc mamy tu trzy różne motocykle. Wszystkie są dobre na swój sposób. Suzuki jest bardzo dobre do celów podróżniczych, BMW jest dobrym pojazdem do jazdy wokół komina. Bardzo dobrym. Ale patrząc teraz na kawasaki, to bije ono oba powyższe motocykle, ponieważ ma ten silnik. Daje tą radość z jazdy. Czyni jazdę drogami drugiej kategorii przyjemną. I potrafi również to, co oba pozostałe modele. Tak więc wybieramy kawasaki versys" - to takie szybkie tłumaczenie końcowej wypowiedzi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie dlaczego jabyś miał większy budżet byłaby beemka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie dlaczego jabyś miał większy budżet byłaby beemka?

Pewnie dlatego że jest najbardziej wszechstronna, wileozadaniowa, oszczędna, prawie terenowa, niebieska i nie jest DL`em :-D

..Czyni jazdę drogami drugiej kategorii przyjemną. I potrafi również to, co oba pozostałe modele. ..

Tu niestety się nie zgodzę, mimo że ma faktycznie świetny silnik i bardzo fajnie jeździ w zakrętach ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smerferere. Ciekawe ile godzin w siodle na nich spędził i czy brał plecak? Już na oko widać, że Versys jest nazwijmy to 1,5 osobowe. Teoretycznie podróżnik z niego jak z Horneta bardziej. ;-)

Z ciekawości chętnie bym się przejechał i to sprawdził. Jak się zdarzy sposobność to nie omieszkam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Smerferere. Ciekawe ile godzin w siodle na nich spędził i czy brał plecak? Już na oko widać, że Versys jest nazwijmy to 1,5 osobowe. Teoretycznie podróżnik z niego jak z Horneta bardziej. ;-)

Z ciekawości chętnie bym się przejechał i to sprawdził. Jak się zdarzy sposobność to nie omieszkam.

Bo to takie z dupy porównanie, Versys faktycznie jest bardzo mały i zbytnio na dwie osoby się nie nadaje, ale za to zadatkiem na dobrego turystyka może już jednak być ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo to takie z dupy porównanie, Versys faktycznie jest bardzo mały i zbytnio na dwie osoby się nie nadaje, ale za to zadatkiem na dobrego turystyka może już jednak być ;-)

Mówiłem, że funbike z opcją podróżowania, tak jak KTM Duke 390 to była kosiarka z opcją jeżdżenia. Pozbyliśmy się nowiutkiego po roku bo zauważyłem, że nie mamy trawnika. ;-)

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te wszystkie porównania to o kant...rozbić, tak samo z autami, jak człowiek sam nie wsiądzie i dupy nie przewiezie to się nie przekona. Druga strona medalu to że nigdy nie wiadomo kto i z czyjego polecenia robi te porównania, ewentualnie zostaje szukanie po forach i znajomych, na wszelkie medialne porównania i opinie patrzę przez pryzmat - "reklama dźwignią handlu".

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kawasaki chyba jest najkorzystniejsze cenowo , dlatego wygrywa .

Ale nie będę się upierał .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bo każdy powinien sobie dobrać motor do swoich potrzeb i możliwości (nie tylko finansowych). Nawet jak ktoś będzie zachwycał się BMW R1200GS Adventure i będzie ten motor wygrywał wszystkie rankingi, to i tak dla mnie jest za duży i wolę swojego lekkiego Cześka, który świetnie śmiga po mieście, nawet jeżeli jest "gorszy" ;-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szósty rok szukam i zapowiada się na siódmy :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szósty rok szukam i zapowiada się na siódmy :-D

Szukaj , a znajdziesz ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szósty rok szukam i zapowiada się na siódmy :-D

Paweł KTM 1190 Adventure to coś dla Ciebie. Sprawdzałem, nigdzie mu mocy nie brakuje, leciutki, zwinny, a nawet trochę terenowy i ze wszystkimi bajerami.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko fajnie, tylko nie ma jeszcze 3 letnich ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale za to są dziewice. ;-)

Są jeszcze inne ciekawe rzeczy na świecie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że na świecie jest ich więcej ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejsze to mieć sprzęt, który nam odpowiada i umiemy go wykorzystać. Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem kolesi, co to od razu muszą mieć "1000" pod sobą, bo inaczej to nic z tego, a potem widzę ich jak zap... na prostych a przed pierwszym zakrętem prawie sie zatrzymują, bo technika jazdy nie pozwala na zrobienie czegokolwiek w temacie jazdy po winklach (poza toczeniem się 20 km/h). A gdbybym był bogatym, to miałbym pełen garaż różnych modeli (i nie koniecznie plastikowych w skali 1:35)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To tak jeszcze dla podjarania dyskusji zamieszczę wynik testu, który dziwnie potwierdza moje słowa. Wszystkich zainteresowanych oczywiście zachęcam do lektury całego artykułu z najnowszej prasy "Motocykl".

IMG_2775.jpg

IMG_2776.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×