Skocz do zawartości
gompka

witam

Recommended Posts

witam szanownych Państwa,

chyba najpierw wypada się przywitać, zanim wejdę na inne tematy ;-)

a wiec: od miesiąca zaliczam się do grona posiadaczy małego GieeSa rocznik 2000

i podoba mi się

mały, nisko siodło, poręczny

co do technikaliów to jestem kompletnie noga, więc parę groszy muszę niestety wyłozyć na remont pozakupowy - tak już jest, jak się kupuje tanio... :?

mimo tego i tak się sieszę, że mogłem do Waszego grona dołączyć

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!! :)

pytaj - w tym roczniku wielu tu będzie mogło pomóc

a w jakich okolicach latasz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mieszkam i jeżdżę w kolicach Łodzi, ale na razie tak naprawdę kręcę się jedynie wokół garażu :?

... bo z GieeSem to jest jak u Puchatka - im bardziej zaglądam do środka tym więcej ciekawostek znajduję

przy zakupie motorek chodził ok, ale parę symptomów dało mi do rąk argument do zbicia ceny - więc jest parę groszy dodatkowo na przygotowanie GieeSa na tiptop.

Więc zaczęliśmy, trzy tygodnie temu wstawiłem becię do poleconego mechanika i się zaczęło:

najpierw rozrząd - ok, latka lecą, trzeba wymienić

ale nadal coś grzechocze

potem przy zlaniu oleju jest ojeju - na korku magnetycznym opiłki metalowe, więc zaczynamy szukać dalej

zdjęta czapka - coś nie halo z denkiem tłoka - jakieś drapnięcie, jakby coś małego (jakaś elektroda od swiecy czy coś takiego) wpadło do czylindra i zabawiło tam chwilę. przy okazji zauważyliśmy, że ktoś zdejmował głowicę i założył ją na (SIC!) silikon :) . teraz będzie na bogato - z uszczelką ;-)

następnie zdjęliśmy cylinder - gładź i pierścionki super, dół też, korbowód, panewki, swożeń, wszystko naprawde elegancko.

skąd więc te, motyla noga, opiłki!?!?!

po odkręceniu bocznej pokrywy wszystko sie wyjaśniło - rozsypał się właśnie bendix (wolne koło, sprzęgło rozrusznika, Anlasserfreilauf, freewheel - nazw ma więcej niż penis ;-) ). Okazało się, że rozpadł się wręcz na kawałki i dlatego nadal bawarka rozebrana czeka na dawcę...

cena nowej części jest bolesna dlatego szukam też ostrożnie używanej części, która jeszcze trochę podziała. Trochę dłużej, niż obecna...

sorki za OT. Toroche się rozpisałem, ale mam nadzieję, że powyższy opis pomoze Wam zrozumieć, dlaczego z taką determinacją szukam tego cholernego sprzęgła rozrusznika

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam :)

Jestem tu nowa :) 12 paź zostałam właścicielką BMW f650 :) jest to moj pierwszy motocykl :) serdecznie wszystkich pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Dzisiaj nabylem moje wymazone BMW F650. http://photos05.allegroimg.pl/photos/40 ... 97232542_1 Motorek mozne nie najnowszy bo z 95r, 65000 juz ma ale studencka kieszen na tyle bylo stac :) Mam nadzieje ze bede zadowolony. W razie potrzeby licze na rady i pomoc starszych bardziej doswiadczonych kolegow z forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj

no to miłego użytkowania "starszego braciszka" GSików, myśle że spokojnie możesz wsiadać i śmigać, ewentualnie poczekaj aż puszczą śniegi :mrgreen:

na wszelkie pytanie postaramy się odpowiedzieć... albo przynajmniej wiemy gdzie po odpowiedzi Cię wysłać :)

PSsss. no pochwal się 8-)

897232542_1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powitać powitać!!!

może wreszcie zbierze się grupa miłośników a nie same jednostki dosiadające ;-)

w łodzi widziałem przynajmniej 10 małych gieesów na Łódzkich blaszkach, ale jakoś nie czuli potrzeby pogadać :-/

jak ktoś będzie się wybierał na motobazar, zapraszam na małą fantę ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×