Skocz do zawartości
grinsen

Dwa białe Dakary

Recommended Posts

Hej

Szukam motocykla dla siebie i natknąłem się na takie dwa ogłoszenia

Oba białe Dakary z 2000r, może coś podpowiecie:

1 http://otomoto.pl/bmw-f-650-gs-dakar-mo ... 34686.html

2 http://otomoto.pl/bmw-f-f-650-gs-dakar- ... 36068.html

Może ktoś już był zobaczyć albo ma doświadczenia ze sprzedającymi.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co się orientuję (było poruszane na forum) rocznik 2000-2001 Dakara powinien być biało czarny (przewaga białego).

PS. Poprawiłem. Sorry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teoretycznie, ekspertem nie jestem, znalazłem w foty takich białasów i jeszcze kilka aukcji mi mignęła właśnie z motocyklami z takim malowaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten nr 2 to chyba leżał na prawym boczku, poza tym dobrze doposażony nawet i wypucowany jak do pierwszej komunii :). W tym drugim gdzieś torbę na zbiornik Touratecha wcięło i została sama zapinka pod siedzeniem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teoretycznie, ekspertem nie jestem, znalazłem w foty takich białasów i jeszcze kilka aukcji mi mignęła właśnie z motocyklami z takim malowaniem.

Ok, poprawiłem się już:)

Pomerdało mi się, bo był wystawiony niby Dakar z 2004r. w malunku czarno białym.

Jeśli nie zależy Ci na ABSie, to zerknij na linka w temacie GS z Gorlic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzie oni te motory kupują jak sie patrzy na mobile.de to Dakara ponizej 3,5 tys euro to praktycznie nie uswiadczy a oni tu za 2,5 tys euro sprzedaja a gdzie koszty transportu i zarobek bo chyba w Caritasie nie pracuja :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W tym drugim gdzieś torbę na zbiornik Touratecha wcięło i została sama zapinka pod siedzeniem :)

Podłącze się, mógłby ktoś pstryknąć fotki tych pasków? Mam torbę i zapinkę, ale brak mi pasków. Może kktoś wie gdzie można dokupić zapinki? Byłem u nas w sklepie z dodatkami krawieckimi, ale takich zapinek nie mieli.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ceny faktycznie powalające (że tanio nie drogo :)), oba na zdjęciu wyglądają nieźle, drugi leżał na lewym i prawym boku (na lewym zdarcie na plastiku + spawany handbar)+ z obu stron po chamsku wyjęte śruby do mocowania oryginalnych kufrów, z prawej brak lusterka. I tak trzeba pojechać zobaczyć bo większość na zdjęciach wygląda na prawdziwe cuda niestety jak pokazuje życie w tych okolicach cenowych cudów nie ma.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ten nr 2 to chyba leżał na prawym boczku, poza tym dobrze doposażony nawet i wypucowany jak do pierwszej komunii :). W tym drugim gdzieś torbę na zbiornik Touratecha wcięło i została sama zapinka pod siedzeniem :D

W tym drugim jest pekniety przedni kierunek i poklejony jest czarna taśmą. Ale wyglada dobrze, bez gadania. .

A w tym pierwszym co to jest za mikro-alu-kufer na płycie pod silnikiem?

ps

Szyman, widze ze stajesz sie specjalistą :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
...

Szyman, widze ze stajesz sie specjalistą :-)

Bo właśnie upolowałem taką torbę i nie wiem, czy nie będę musiał tego sprzedawcy przygwałcić to tą zapinkę :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poniżej moja opinia wysłana koleżance JolkaR odnonie tego doposażonego Dakara: :)

"Więc żeby nie owijać w bawełnę (moja opinia na podstawie zdjęć)

Rocznik na pewno 2000 (trzeba sprawdzić VIN ale z tego co wiem m.in. w tym roczniku było takie malowanie)

Co do wysokości Dakara - zawieszenie tylne jest regulowane, można też zmienić kanapę na lejdis więc nie powinien być za wysoki. Ja mam 176 cm wzrostu podkręcone zawieszenie w połowie do góry, zwykła kanapę i sięgam nogami normalnie do ziemi

in plus:

-wyposażenie dodatkowe - osłony turatecha na lagi,

-dodatkowe oświetlenie halogenowe,

-kilka dodatków turatecha w stylu osłon tylnej pompy hamulcowej, osłony łańcucha, podstawka stopki,

-nowe opony (tylko nie wiem czy się Tobie przydadzą - jakby co mogę je od Ciebie później odkupić w rozsądnej cenie - jakby co jestem pierwszy w kolejce ),

-nowy napęd,

-tylna lampa biała wraz z kierunkowskazami

(za te powyższe pierdoły na pewno ktoś sporo zapłacił)

in minus:

-leżał na lewym boku, stąd uszkodzenie lewego handbara (wygląda kiepsko), zarysowany boczek pasażera

-brak zaślepek na tylnych boczkach - plastikach (okrągłych - tam gdzie jest śruba mocująca oryginalne kufy)

-brak plastika ozdobnego na baku z lewej strony (niby sztuka, ale praktycznie nie do dostania na allegro w białym kolorze w innych kolorach to koszt 50 zł jesli są wiem bo sam ostatnio szukałem)

-co najgorsze brak tylnego seta (czyli ponóżki) jak znam życie do dostania na allegro, ale nie wiem jak z ceną zakupu

- brak lusterka prawego (cena oryginału ok 150 170 zł)

-dosyć mocno przypalone tłumiki - z wyglądu, ale podejrzewam że można je ładnie doczyścić poprostu drobna kosmetyka i będzie ok

Moja ogólna ocena jest nawet dobra, z tym że nie słyszałem najważniejszego - silnika

W gruncie rzeczy motocykl na pewno wart swojej ceny, myślę nawet że cena jest zastanawiająco niska, ale na pewno bym go obejrzał.

Opinia oczywiście na podstawie zdjęć, a wiem z autopsji, że zdjęcia sobie, a rzeczywistość sobie, więc polecam ale trzeba go sprawdzić.

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w obu malowania oryginalne jak na ich roczniki, drugi owszem szlifik na asfalcie, pierwszy ma wgięty wydech więc w terenie, ale takie szlify to tylko dodają uroku, nic groźnego nie widać. Drugi lepiej wybajeżony blaszkami z touratecha, ogólnie na oko oba wporzo, dalszy temat to historia silnika no i jego obecna praca (przejażdżki kogoś kto zna ten model) ceny rzeczywiście lecą na łeb... jak większości pojazdów w tym kraju obecnie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A już miałem jechać do Śremu :):)

Czegoś tu nie rozumiem.. tzn. że na podstawie poprzednich postów skreślasz te sprzęty?

W tym wieku moto ma prawo mieć widoczne "przygody" a te konkretne egzemparze wyglądają na zdjęciach jak na swój wiek naprawdę OK.

Rozumiem, że nikt nie chce jechać na darmo 300km ale jak czytam czasem te posty "co sądzicie o tym?" to mam wrażenie, że ich autorzy chcieli by siedząc przy kompie kupić za 10k idealny motocykl i w dodatku w odpowiednim kolorze (żółtym :D ). Jak tylko ktoś napisze "nie ma naklejki" albo "brak lusterka" to autor na to "dzięki, odpuszczę go sobie".

Nie mówię, że te białe dakary to jakaś okazja bo ich nie widziałem ale jak motocykl dobrze rokuje ze zdjęć (10 letni przecież ma prawo mieć ślady użytkowania) to trzeba obejrzeć na żywo, przejechać się, osłuchać i można wtedy podejmować decyzje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie skreślam, ale wycieczka 8-godzinna, gdy już wiem, że sporo rzeczy jest nie tak, to żadna przyjemność. Oglądałem już niedawno sprzęta "po serwisie, wsiadać jechać etc", którym nawet nie dało się przejechać i teraz jeśli mam jechać gdzieś ponad 100 km sprawę analizuję dwa razy :) Tu już wiem, że ma sporo braków, więc wycieczkę odpuszczam.

Wiadomo, że za 10-12 tys. nie kupię w stanie salonowym, ale zdarzają się egzemplarze bez tak widocznych oznak gleby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... ale zdarzają się egzemplarze bez tak widocznych oznak gleby.

Lepiej jest czasem jak jest widoczna oznaka gleby, w tym wypadku szlifa. Przy szlifie jest mniejsze prawdopodobieństwo, że geometria jest skrzywiona. Natomiast oznak większego dzwona może być nie widać, a okaże się, że coś jest poprzestawiane i wtedy wtopa :|

Ja miałem MZ dzwona czołowego, ale nawet z motocykla nie spadłem, za to lagi się w pałąk wygięły... nie wiem czy główka ramy się nie przekrzywiła... ale to było daaaaawno temu :)

Reasumując widoczne oznaki są lepsze, niż niewidoczne :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
teraz jeśli mam jechać gdzieś ponad 100 km sprawę analizuję dwa razy

To ja jadąc na podstawie zdjęć 650 km po Dakara, urastam tu na niezłego wariata.. :?

Peterka nie na darmo aż tak rozpisał się na jego temat :shock: i według mnie ma rację, w tej cenie, z tych zdjęć, ten Dakar wygląda naprawdę świetnie, biorąc pod uwagę ostanie oferty pojawiające sie na allegro, albo otomoto, ale oczywiście to Twój wybór, Twoja kasa, to Ty będziesz go później użytkował i wiem po sobie, że nikt nie przekona mnie do czegoś lepiej niż ja... :) także Ciebie rozumiem, zakładać w tym przypadku trzeba że prędzej, a raczej później znajdziesz to czego szukasz. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja już przestałem analizować foty sprzętów i wypatrywać braków, doradzać lub odradzać.

Może to i jakiś sposób na długie zimowe wieczory, ale nie dla mnie.

Widzę, że na forum są prawdziwi poszukiwacze "skarbów", którzy chcą postawić swoje motocykle w salonie przy kominku. Mają elegancko wyglądać, a do tego może jeszcze ładnie pachnąć. :)

Moja reguła się potwierdza!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem oba sprzęty są fajne no i ta cena. Nie ma co się przejmować takimi pierdołami ważne żeby silnik był ok i któryś z nich nie był po jakimś dzwonie a szlify są czasami nieuniknione i prawie każdy z nas takiego zaliczył. Ja bym kupił któregoś z nich jak bym był teraz na kupnie tak że nawet się nie zastanawiaj tylko oglądaj, przejedź się i kupuj a na pewno będziesz zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie, Grinsen, czy Ty chcesz kupić tego drugiego białego Dakara? Bo jestem z mężem nim zainteresowana.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej

dzięki za wszystkie uwagi. jestem umówiony właśnie na oglądanie tego 2 dakara - pytanie czy jest ktoś na forum z poznania kto może pomóc przy oględzinach a jeździł już lub zna dakara na tyle by wyłapać ewentualne usterki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hej

dzięki za wszystkie uwagi. jestem umówiony właśnie na oglądanie tego 2 dakara - pytanie czy jest ktoś na forum z poznania kto może pomóc przy oględzinach a jeździł już lub zna dakara na tyle by wyłapać ewentualne usterki.

Dziś Leff na naszą prośbę pojechał do Śremu obejrzeć tego Dakara.

Wrzucimy na forum jego opinię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hej

dzięki za wszystkie uwagi. jestem umówiony właśnie na oglądanie tego 2 dakara - pytanie czy jest ktoś na forum z poznania kto może pomóc przy oględzinach a jeździł już lub zna dakara na tyle by wyłapać ewentualne usterki.

Dziś Leff na naszą prośbę pojechał do Śremu obejrzeć tego Dakara.

Wrzucimy na forum jego opinię.

Leff jest niemożliwy :) Chyba niedługo będzie wydawać certyfikaty jak ADAC.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i chwała mu za to bo po wizycie u kwalifikowanego mechanika wiem przy wyborze motocykla mogę liczyć na szczęście i ludzi jak Leff

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×