Skocz do zawartości
KRUZOE

Czarny Dakar

Recommended Posts

amerykanie i australijczycy maluja farba ktora sie nazywa bedliner (do malowania pak pickapow) u nas chyba zblizona ?? byla by farba do blotnikow samochodowych - matowa z faktura i powinna dobrze sie trzymac plastikow.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znajomy lakiernik opowiedział mi historię jak przyjechał do niego dres mercem pomalowanym na czarny mat i chciał odmalować furę z powrotem na czarny metalic. Niestety mimo przygotowania powierzchni lakier warzył się na matowej farbie i powstawał twaróg. Odmalowanie lakierem samochodowym nie było już możliwe bez piaskowania powierzchni.

Upewnijcie się jak ten mat będzie się zachowywał przy ewentualnym kontakcie z innymi lakierami jeśli zamierzacie wracać kiedyś do oryginalnych barw. Temat przerabiałem jak chciałem kupić starego forda sierrę cosworth - ikona rajdów, ale niestety przemalowana na czarny mat. To był jedyny powód dla którego się rozmyśliłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Odmalowanie lakierem samochodowym nie było już możliwe bez piaskowania powierzchni

Tylko tu jest mowa o plastikach a nie o "blaszce" ;)..A o piaskowaniu plastikow to nie slyszalem. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Niestety mimo przygotowania powierzchni lakier warzył się na matowej farbie i powstawał twaróg. Odmalowanie lakierem samochodowym nie było już możliwe bez piaskowania powierzchni.

Trochę lakiernik przesadził, teraz są super środki do przetryskiwania i nic się nie waży!

Spokojnie można malować na mat i nie mat, jak się tylko chce.

Może koleś miał oklejonego merola folią?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się chyba zdecyduję na ten kolor. :)

Zobaczymy czy zdążę przed zlotem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też nad tym myślałem.Super wygląda ten z advrider z dodatkowym bakiem :) :

040309008.jpg

Chociaż na innych fotach już się tak fajnie nie prezentował. Bierzesz folię czy malowanie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Michał, jak poszperasz dobrze to znajdziesz opienie na temat tej wydumki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
... Bierzesz folię czy malowanie?

Malowanko :) tylko się jeszcze zastanawiam nad kołami, czy zostawić naturalne, czy też czarne, bo niema czasu na piaskowanie i obawiam się, że krzaczki mogą mi jednak porysować koła :?:

Co myślicie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście dodam, że ramę i silnik zostawiam oryginalne kolory...

...na razie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla tych co nie byli w Ramlejach :D

P5240002.JPG

P5240003.JPG

P5240004.JPG

:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×