Skocz do zawartości
honda-hybryda

Tabliczka znamionowa

Recommended Posts

Witam serdecznie nie wiedziałem gdzie uderzyć więc napisałem tutaj w tym dziale

Mam problem ,jestem w trakcie rejestracji mojego Gs-a tabliczka znamionowa jest przerwana w połowie . Przy 1 przeglądzie będę miał zapewne problem żeby diagnosta podbił mi dowód. Dzwoniłem do serwisu w Poznaniu i miły Pan powiedział że muszę stawić się u nich osobiście podpisać dokumenty itp.

Koszt tabliczki to 70 zł czas realizacji 2 tyg. Po 2 tyg mam się do nich stawić razem z motocyklem .

Wszystko byłoby ok gdyby nie to że jestem z woj Lubuskiego i jakbym miał tak krążyć to za tą tabliczkę wyjdzie nie 70 a pewnie z 270:D

Pytanie do was da się to jakoś załatwić droga elektroniczną.?.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy nie możesz zrobić zastępczej u swojego diagnosty na miejscu???

Ja w aucie tak robiłem i nie dzwoniłem do VW. Oszczędziłem kasę i czas - no chyba, że Ci zależy na oryginale :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no właśnie na oryginale mi nie zależy tylko żeby mi przeszedł 1 przegląd to diagnosta może taką tabliczkę zastępczą zrobić wystawić??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no pewnie - bynajmniej u mnie tak robi.

oryginalna może ulec uszkodzeniu, zniszczeniu lub może po latach być nieczytelna.

Jechać, pytać i działać - na pewno będzie taniej i szybciej, a km które miałbyś ganiać po serwisach wyjeździj po terenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jest pierwsze badanie ? to jest łatwiej i szybciej . diagnosta ci zrobi zastępczą ale nie wiem czy nie bedziesz musiał mieć skierowania z wydziału komunikacji - przy już zarejestrowanym to obowiązkowe .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jest pierwsze badanie ? to jest łatwiej i szybciej . diagnosta ci zrobi zastępczą ale nie wiem czy nie bedziesz musiał mieć skierowania z wydziału komunikacji - przy już zarejestrowanym to obowiązkowe .

to jest 1 badanie jestem w trakcie rejestracji pojazdu papiery juz przetłumaczone więc tylko wydział komunikacji został ale jak pisałem wyżej brak tabliczki a raczej jej połowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kwestia diagnosty. Tabliczka może przecież ulec porwaniu już po wykonaniu przeglądu i co więcej nie wpływa to na faktyczny stan techniczny pojazdu...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na stan nie ma ale ma wpływ na dopuszczenie do ruchu . mało trochę wiesz o przeglądach , ale obyś nie musiał wiedzieć więcej ;-) . konkluzja jest taka - nie ma tabliczki nie ma dopuszczenia pojazdu do ruchu czyli nie ma rejestracji pojazdu . a dalej to zapewne jużdiagnosta koledze powiedział na przeglądzie , bo sam zapewne nie doszedł do tego że tabliczki w motku niet ;-) .

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro mało wiem to ok, nie zamierzam się sprzeczać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie sprzeczka - to tylko przekazanie informacji że nie wszystko jest takie jak się wydaje na "zdrowy rozum" . ale wszystko jest do wyprostowania tylko czasem trzeba troche polatać po urzędach . ja zrobiłem tylko 300 kilosów i odwiedziłem dwa wydziały komunikacji oraz stację kontroli pojazdów z powodu pomyłki cyfry "8" z cyfrą "9" na pierwszym przeglądzie pojazdu w kraju . poza tym wszystko oki :beer: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jest 1 badanie jestem w trakcie rejestracji pojazdu papiery juz przetłumaczone więc tylko wydział komunikacji został ale jak pisałem wyżej brak tabliczki a raczej jej połowy.

Diagnosta wystawia dokument (nabicie nowej tabliczki) z ktorym idziesz do wydziału komunikacji, tam jest to rejestrowane i wracasz na stację (nie wiem czy wszystkie stacje mają uprawnienia do tabliczek). Tak to przynajmniej u mnie wyglądało w przypadku zwykłego przeglądu.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×