Skocz do zawartości
mila1

znowu te Mazury...

Recommended Posts

Któregoś dnia, robiąc porządki trafiłem na stare zdjęcia z przed wielu lat (przełom lat 70 i 80-tych), kiedy jako nastolatek Mazury poznawałem jeżdżąc rowerem, bądź pływając na żaglach (autor, to ten przy sterze).

1-DSC_5351.JPG

Jedno z nich (poniżej) szczególnie pamiętam – Szeroki Ostrów, wyspa na Śniardwach połączona wąską groblą ze stałym lądem. Nie byłem tam nigdy więcej przez tyle lat, więc jest okazja i pretekst na wiosenną wycieczkę. Pogoda ma być ładna, więc pakuję manatki i w drogę.

1-DSC_5347.JPG

Rano musiałem trochę odczekać, nocny przymrozek i szron trochę opóźnił wyjazd, miało być o 7-ej, wyjechałem o 9-tej. Trasa jak zwykle biegła bocznymi asfaltami i szutrami. Mijam Wyszków, Różan. Na skuśkę przejeżdżam przez Kurpie.

1-DSC_5374.JPG

Docieram do Puszczy Piskiej i leśnymi duktami przebijam się krainy jezior.

1-DSC_5515.JPG1-DSC_5510.JPG1-DSC_5508.JPG1-DSC_5520.JPG

Słonko zaczyna grzać. Jest pięknie. Docieram nad Nidzkie. Ten błękit jeziora to nie efekt photoshopa…

1-DSC_5368.JPG1-DSC_5439.JPG1-DSC_5504.JPG1-DSC_5501.JPG1-DSC_5506.JPG

Krótki popas na śniadanie i dalej w drogę nad Roś, a potem szutrami przez poligon Orzysz. Szutrówki na poligonie są genialne, nie wiem czy były dostępne, choć jakiś szlaban zobaczyłem przy wyjeździe…

1-DSC_5434.JPG

Podziwiając widoki powoli docieram nad Śniardwy

1-%C5%9Aniardwy.JPG1-DSC_5379.JPG1-DSC_5419.JPG1-DSC_5385.JPG

Docieram do grobli na Szeroki Ostrów, to wąska dróżka usypana 30-40 cm po nad poziomem wody, przy sztormowej pogodzie woda musi się przelewać górą…

1-DSC_5380.JPG

Docieram na wyspę i od razu wjeżdżam na najwyższy szczyt kończący się skarpą spadającą do jeziora. Piękny widok na całe jezioro.

1-DSC_5400.JPG1-DSC_5401.JPGOdkrywam ślady naszej cywilizacji :)

1-DSC_5404.JPG

Błąkam się trochę po wyspie, szukając miejsca z przed 36 lat…

1-DSC_5346.JPG

To chyba to miejsce, tylko jakby kamienie ktoś trochę poprzestawiał…

1-DSC_5427.JPG

Ruszam dalej przez puszczę w kierunku Niedźwiedziego Rogu. Gęba śmieje mi się od ucha do ucha na widok mijanych krajobrazów.

1-DSC_5450.JPG1-DSC_5495.JPG1-DSC_5430.JPG1-DSC_5436.JPG1-DSC_5470.JPG1-DSC_5465.JPG

Dzień powoli się kończy, więc trzeba pomyśleć o obiedzie, jak Mazury, to rybka. Polecam smażalnię w Głodowie (czerwona kropa na mapie). Szkoda, że zdjęcia smaku nie oddają…

1-DSC_5459.JPG1-DSC_5461.JPG

Dawniej to tak się obiad organizowało.

1-DSC_5349.JPG

Przez Ruciane i puszczę jadę na nocleg do Jabłoni. Po drodze mijam cmentarz po nieistniejącej wsi mazurskiej.

1-DSC_5513.JPG1-DSC_5446.JPG1-DSC_5350.JPG

Ta kraina jest naprawdę piękna…

  • Like 31

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sam nie wiem, czego bardziej zazdroszczę - tych widoków oglądanych na żywo, czy motocykla :-)

świetna wycieczka :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mila znowu wytycza nowe standardy w relacjach ;)!

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Michał, super zdjęcia, mazury to mój ulubiony kierunek, szkoda, że nic nie powiedziałeś, że jedziesz :(

No wiesz, ja jak zwykle robię to nieprzyzwoicie w środku tygodnia... :unsure:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok., ale w Boże Ciało, planujemy z GSdakarem pojechać jak zwykle na Mazury i tym razem, jedziemy z Tobą

Edytowane przez przemekdab
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna relacje no i piękne fotki. swoją drogą Szeroki Ostrów jest bardzo urokliwym miejscem. Byłem tam poprzednim motocyklem.

Mazury%2B2009%2B%28394%29.JPG

Widok z najwyższej górki.

DSC03280.JPG

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MEGA

zostajesz przy tej szybce, wspomagając się deflektorem?

Edytowane przez artex
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moi przedmówcy już wszystkie ochy i achy napisali ...

Pozostaje mi PKP :)

Super , naprawdę super . Żółte są śliczne ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MEGA

zostajesz przy tej szybce, wspomagając się deflektorem?

Dzięki :)

Deflektor zostaje (muszę się jednak pobawić z ustawieniem jego kąta). Szybkę chcę zamówić tę trochę szerszą i przyciemnianą - 3cm może robić dużą różnicę...

Edytowane przez mila1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wspaniała relacja, aczkolwiek bardzo sentymentalna :-D , mazury żagle motocykl całkowicie moje klimaty , super

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki :)

Deflektor zostaje (muszę się jednak pobawić z ustawieniem jego kąta). Szybkę chcę zamówić tę trochę szerszą i przyciemnianą - 3cm może robić dużą różnicę...

Dzięki :)

Deflektor zostaje (muszę się jednak pobawić z ustawieniem jego kąta). Szybkę chcę zamówić tę trochę szerszą i przyciemnianą - 3cm może robić dużą różnicę...

koniecznie pokombinuj z kątem, u mnie gdy był pionowo, to powstawały b. głośne wibracje dokładnie na wysokości uszu. Wystarczyło głowę unieść i hałas wyraźnie się zmniejszał, regulacja kąta wyeliminowała te turbulencje i nie wiele obniżyła strugę powietrza.

PS. niezły Hipster z Ciebie był :)!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotorelacja petarda! :-) :beer:

Albo i dwie ;)!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotorelacja petarda! :-) :beer:

Albo i dwie ;)!

Taka duża bateria :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

Edytowane przez mila1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wspaniała relacja, aczkolwiek bardzo sentymentalna :-D , mazury żagle motocykl całkowicie moje klimaty , super

No, ba… Jak miało nie być sentymentalnie, kiedy ja oprócz zdjęć znalazłem dziennik z jednej z takich wypraw. Trasa, przeprawy, biwaki i opisywane przygody, emocje. Czytanie swoich pożółkłych notatek po 36 latach to podróż w czasie, ja z mapą ( i butelką piwa) odbyłem tę trasę ponownie…

71-DSC_5352.JPG

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×