Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukasz do Franka, czy 8sety?
To z allegro nie ma znaczenia, bo to tylko styki.
Poszukaj raczej czy ładowarka obsługuje can i działa z BMW.

W uproszczeniu ładowarka 'co jakiś czas' musi podać impulsy wyższego napięcia. W ten sposób kontroler wie, żeby nie wyłączać gniazda.

Wysłane. Po prostu wysłane.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Dave napisał:

Szukasz do Franka, czy 8sety?
To z allegro nie ma znaczenia, bo to tylko styki.
Poszukaj raczej czy ładowarka obsługuje can i działa z BMW.

W uproszczeniu ładowarka 'co jakiś czas' musi podać impulsy wyższego napięcia. W ten sposób kontroler wie, żeby nie wyłączać gniazda.

Wysłane. Po prostu wysłane.
 

We Franku to już mam wszystko ogarnięte od 2010 :D, 800 te chciałem zabezpieczyć przed mrozami chociaż dzisiaj odpaliłem i bez problemu za pierwszym razem udało się ją uruchomić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może.. spróbuj?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, Vengosh10 napisał:

To na razie 2:0. Będę chyba musiał odesłać to w pizdu. Zmyliło mnie boxer parts, tam jest taka zwyczajnie wyglądająca ładowarka, która ma właśnie taką końcówkę i piszą, że można ładować akumulator w biemdabliju przez din.

Wysłane z mojego motorola one zoom przy użyciu Tapatalka
 

To tylko ładowarki Optimate .. model bodajże 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, dakarowy napisał:

To tylko ładowarki Optimate .. model bodajże 4

o tototo :) https://www.ekocell.pl/optimate4-dual.html plus do tego adapter CANBus i drogi Vengoshu będziesz szczęśliwy :)

a propos ładowarek ... to właśnie przed chwilą aku z mojego wieśka wylądowało w cieplejszym miejscu no i w ramach eksperymentu podłączyłem do ładowarki typu LIDL. Po 2 minutach ładowarka pokazała, że jest full naładowany, zielone światełko i w ogóle zajebiście, no to tera ja go wziął tego naładowanego akulumatora  i podłączył do CTEKA pińć.zero.cośtam bom się stał dzisiaj jego szczęśliwym posiadaczem no i póki co ony CTEK napirza od 2 godzin i jeszcze nie ma dość.

Wniosek : ładowarka z Lidla jest najszybsza :default_icon_mrgreen: . ( a może z Kerfura ? )

 

A i jeszcze takie coś tyż przez CANa Jacku drogi :) https://maxmoto.pl/ladowarka-akumulatorow-motocyklowych-jmp-skan-4-0-12v-1a-4a-can-bus,id117029.html

  • Like 6
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziadek, Ty nie patrz na kontrolki u lidlowej, ty mierz jej pełne ładowanie w tygodniach a nie minutach i nie godzinach i nie za pomocą kontrolek a woltomierza :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, KaeS napisał:

Dziadek, Ty nie patrz na kontrolki u lidlowej, ty mierz jej pełne ładowanie w tygodniach a nie minutach i nie godzinach i nie za pomocą kontrolek a woltomierza :D

Już nie patrzę wrzuciłem ją w ciemny kąt :) 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Dziadek napisał:

Już nie patrzę wrzuciłem ją w ciemny kąt :) 

To może komuś odsprzedaj. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
19 minut temu, Dziadek napisał:

o tototo :) https://www.ekocell.pl/optimate4-dual.html plus do tego adapter CANBus i drogi Vengoshu będziesz szczęśliwy :)

"Możliwość uruchomienia trybu CAN-BUS przez zwarcie kleszczy"

Czy oni mnie nie obrażają?

  • Like 4
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Vengosh10 napisał:

"Możliwość uruchomienia trybu CAN-BUS przez zwarcie kleszczy"

Czy oni mnie nie obrażają?

Ależ skąd, zapewne są pełni troski.

84002725_2082144908597474_69459659287984

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
27 minut temu, Dziadek napisał:

o tototo :) https://www.ekocell.pl/optimate4-dual.html plus do tego adapter CANBus i drogi Vengoshu będziesz szczęśliwy :)

a propos ładowarek ... to właśnie przed chwilą aku z mojego wieśka wylądowało w cieplejszym miejscu no i w ramach eksperymentu podłączyłem do ładowarki typu LIDL. Po 2 minutach ładowarka pokazała, że jest full naładowany, zielone światełko i w ogóle zajebiście, no to tera ja go wziął tego naładowanego akulumatora  i podłączył do CTEKA pińć.zero.cośtam bom się stał dzisiaj jego szczęśliwym posiadaczem no i póki co ony CTEK napirza od 2 godzin i jeszcze nie ma dość.

Wniosek : ładowarka z Lidla jest najszybsza :default_icon_mrgreen: . ( a może z Kerfura ? )

 

A i jeszcze takie coś tyż przez CANa Jacku drogi :) https://maxmoto.pl/ladowarka-akumulatorow-motocyklowych-jmp-skan-4-0-12v-1a-4a-can-bus,id117029.html

Autorytatywnie stwierdzam że ctek mxs-10 jest do dupy bo nie zregenerował akumulatora rocznik 2016 użytkowanego na bardzo krótkich trasach w TDI-ku mojej małżonki i zmusił mnie do zakupu nowego . Regenerował go całą dobę i doprowadził tylko do wzrostu jego temperatury co nie pociągnęło za sobą wzrostu pojemności oraz prądu rozruchowego . Po prostu przereklamowany jest i tyle :D .

Polecam .

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Vengosh10 

7 minut temu, Vengosh10 napisał:

"Możliwość uruchomienia trybu CAN-BUS przez zwarcie kleszczy"

Czy oni mnie nie obrażają?

O kur... to może lepiej nie, a przy okazji CTEK CT5 Powersport też ładuje przez CAN i tutaj SPECJALNIE dla Ciebie okazja  tylko trza do tego wtyczkie CTX Indicator Plug :D 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, mario2007 napisał:

Autorytatywnie stwierdzam że ctek mxs-10 jest do dupy bo nie zregenerował akumulatora rocznik 2016 użytkowanego na bardzo krótkich trasach w TDI-ku mojej małżonki i zmusił mnie do zakupu nowego . Regenerował go całą dobę i doprowadził tylko do wzrostu jego temperatury co nie pociągnęło za sobą wzrostu pojemności oraz prądu rozruchowego . Po prostu przereklamowany jest i tyle :D .

Polecam .

A zawsze przecież mogłeś pomnożyć koszty zakupu nowego akumulatora poprzez koszty zakupu wody destylowanej i elektrolitu za pomocą próby regeneracji tą metodą. O zregenerował się a jakże i żarówka nawet świeciła ostro z tym, że prąd rozruchowy = się całe 0. Czyli wyszło tak - nowy akumulator plus około 4 dychy więcej na bezsensowne eksperymenty, które uwielbiam robić.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, mario2007 napisał:

Autorytatywnie stwierdzam że ctek mxs-10 jest do dupy

Zgodzę się z tym bo mam mxs-5 za pół ceny, anie mxs-10,  inaczej bym się nie zgodził :D

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, KaeS napisał:

A zawsze przecież mogłeś pomnożyć koszty zakupu nowego akumulatora poprzez koszty zakupu wody destylowanej i elektrolitu za pomocą próby regeneracji tą metodą. O zregenerował się a jakże i żarówka nawet świeciła ostro z tym, że prąd rozruchowy = się całe 0. Czyli wyszło tak - nowy akumulator plus około 4 dychy więcej na bezsensowne eksperymenty, które uwielbiam robić.

Nie da się rozebrać każdego akumulatora , niektóre są szczelne same w sobie i nie mają opcji zaglądania :D

7 minut temu, Dziadek napisał:

Zgodzę się z tym bo mam mxs-5 za pół ceny, anie mxs-10,  inaczej bym się nie zgodził :D

Ja za niego nie zapłaciłem nawet złotówki więc mogę się pastwić do woli :D . To zdecydowanie najlepszy prostownik jaki miałem . 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, mario2007 napisał:

Nie da się rozebrać każdego akumulatora , niektóre są szczelne same w sobie i nie mają opcji zaglądania :D

Miałem tak w oryginalnym akumulatorze od KIA, 74Ah, który pracował dzielnie nieprzerwanie przez 12 lat!!! w CRDI 1.6 W zeszłym roku niestety musiałem go wymienić pomimo, że miał jeszcze żywotności 60%.

A regenerowałem akumulator od starej Astry 55Ah. Operacja się udała tylko niestety pacjent zmarł.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeee właśnie pokazał, że naładował tera mu drugi podłączyłem też AGM od motka tylko ma chyba z osiem lat jeszcze i włączyłem światełko recondition czy jak mu tam. Zobaczę co zrobi, najwyżej go wyj... w kosmos. Będzie pierwszy polski narodowy prywatny satelita :default_icon_mrgreen: :default_cafe2:I jakiś tam Musk nie będzie nam tu podskakiwał

Edytowane przez Dziadek
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Dziadek napisał:

@Vengosh10 

O kur... to może lepiej nie, a przy okazji CTEK CT5 Powersport też ładuje przez CAN i tutaj SPECJALNIE dla Ciebie okazja  tylko trza do tego wtyczkie CTX Indicator Plug :D 

To ja se może lepiej kabelki pociągnę...  stx ven wire connection

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Vengosh10 napisał:

To ja se może lepiej kabelki pociągnę...  stx ven wire connection

I to będzie NAJLEPSZE rozwiązanie ! VenWirePro 

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Vengosh10 napisał:

To ja se może lepiej kabelki pociągnę...  

A kturemu tego druta chcesz pociągnąć? :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, mario2007 napisał:

Autorytatywnie stwierdzam że ctek mxs-10 jest do dupy bo...Po prostu przereklamowany jest i tyle :D .

Polecam .

 

58 minut temu, Dziadek napisał:

Zgodzę się z tym bo mam mxs-5 za pół ceny, anie mxs-10,  inaczej bym się nie zgodził :D

 

Nie wiem chłopaki... Nie wiem... Mnie uczyli, że papier toaletowy jest do dupy...   :,-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat akumulator...
Więc pytanie co do akumulatorów litowo-jonowych względem AGM czy kwasiaka .. warto? Pomijając wagę oczywiście, bo tu jakby wiadomo

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Temat akumulator...
Więc pytanie co do akumulatorów litowo-jonowych względem AGM czy kwasiaka .. warto? Pomijając wagę oczywiście, bo tu jakby wiadomo

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka


Nie

Wysłane. Po prostu wysłane.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli szukasz do 1200 to jakoś specjalnie wagi nie wybierałbym jako kryterium ;) Ja niezmiennie użytkuję żelowy AGM Odyssey Extreme, w wieku niewiadomym. Mam go już 5 lat, ile lat jeździł z poprzednim właścicielem- tego nie wiem. Kasa duża, ale ode mnie same plusy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli szukasz do 1200 to jakoś specjalnie wagi nie wybierałbym jako kryterium  Ja niezmiennie użytkuję żelowy AGM Odyssey Extreme, w wieku niewiadomym. Mam go już 5 lat, ile lat jeździł z poprzednim właścicielem- tego nie wiem. Kasa duża, ale ode mnie same plusy.
Albo żelowy, albo AGM. Zdecyduj się ;)

Wysłane. Po prostu wysłane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×