Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej

po zimie oczywiście nie odpalił , zbyt wiele razy go zimową porą odpalałem na prośby znajomych

w końcu odpaliłem na popych , ładowanie jest a na wyłączonym miernik pokazuje 12,4 A czy to dobra wartość bo nie moge nigdzie znaleźć ?

proszę o pomoc

pozdrawiam

łukasz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...nie mogę nigdzie znaleźć ?

Pytasz? Nie jesteś pewny?

.... na prośby znajomych

w końcu odpaliłem na popych , ładowanie jest a na wyłączonym miernik pokazuje 12,4 A czy to dobra wartość

Chłopie ogarnij się :roll:

No dobra - na prośbę znajomych odpaliłeś na pych i jest ładowanie - jakie ładowanie? Na wyłączonym czego? - silnika, prostownika, światła ... czego wyłączonym? Czego wartość pokazuje 12,4 A? Gdzie wpięty jest miernik i jak i co mierzymy?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czego wartość pokazuje 12,4 A? Gdzie wpięty jest miernik i jak i co mierzymy?

jesli na wyłączonym to pewnie myślał o napięciu 12,4 V (a nie natężeniu -A) bo dziwny to byłby zbieg okoliczności

Edytowane przez Jogi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... to pewnie myślał ...

Tekst jest raczej napisany jakby nie myślał ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przepraszam , na wyłączonym czyli motocykl jest wyłączony wyjęty kluczyk ze stacyjki ;) jest 12,4 V oczywiście , ( sprawdzam przez gniazdo zapalniczki miernikiem ) ładowanie to 14,3

chcę się dowiedzieć od Was jako znawców tematu czy jest ok i akumulator jest naładowany czy nie

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież gość wkręca, google, hasło i ... http://www.google.pl/search?q=napięcie+akumulatora+&client=ms-opera-mobile&channel=new&gws_rd=cr&ei=2L4qVfKZG83aaKLSgbAL

A ile ma z kluczykiem włożonym?

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I tak na wszelki wypadek proponuje sprawdzić nie tylko w gnieździe zapalniczki ale również i bezpośrednio na akumulatorze.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przepraszam , na wyłączonym czyli motocykl jest wyłączony wyjęty kluczyk ze stacyjki ;) jest 12,4 V oczywiście , ( sprawdzam przez gniazdo zapalniczki miernikiem ) ładowanie to 14,3

chcę się dowiedzieć od Was jako znawców tematu czy jest ok i akumulator jest naładowany czy nie

Na podstawie tych danych nie da się odpowiedzialnie odpowiedzieć na tak zadane pytanie - biorąc pod uwagę dane do dyspozycji.

Teoretyczna wartość napięcia naładowanego aku to 12,6 V, ale ....

12,4 może wskazywać, że jest naładowany, ale nie musi.

Tak samo co do ładowania: 14,3 V, ale w jakim zakresie obrotów, pod jakim obciążeniem, jak wszystko śię zmienia czy się nie zmienia pod wpływem obrotów i obciążenia ... tego nie napisałeś.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napięcie ładowania ( prądnica, alternator ) powinna się mieścić w przedziale 13,8 - 14,5 V niezależnie od obrotów i obciążenia - no może poza zupełnie niskimi obrotami i przy założeniu, że użyty miernik pokazuje prawdę ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej

po zimie oczywiście nie odpalił , zbyt wiele razy go zimową porą odpalałem na prośby znajomych

pozdrawiam

łukasz

Z tego co mi wiadomo , kompletnie nic to nie daje , NIC ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daje - zaciesz u znajomych, bezcenne. O destruktywnym działaniu dla silnika nie warto nawet wspominać, za remont zapłacisz kartą.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daje - zaciesz u znajomych, bezcenne. O destruktywnym działaniu dla silnika nie warto nawet wspominać, za remont zapłacisz kartą.

Czepiasz się :cool:

Chłopaki zimą wyposzczone, to muszą sobie pokręcić manetą :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czepiasz się :cool:

Chłopaki zimą wyposzczone, to muszą sobie pokręcić manetą :-D

To niech kręcą bez odpalania jak już tak przypiliło albo kobiety niech sobie znajdą, też fajna zabawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daje - zaciesz u znajomych, bezcenne. O destruktywnym działaniu dla silnika nie warto nawet wspominać, za remont zapłacisz kartą.

To niech kręcą bez odpalania jak już tak przypiliło albo kobiety niech sobie znajdą, też fajna zabawa.

Dobrze pisze, polać mu :beer: . Jeśli już jest mus odpalić w ujemnych temperaturach to poczekać aż silnik porządnie się nagrzeje. Dopiero gasić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ma ktoś w swoim singlu akumulator w technologii AGM?

nie moge nigdzie znaleźć takiego w odpowiednim rozmiarze

w zasadzie chyba tylko Motobatt robił odpowiedniki AGM dla Yuasa YB12AL-A2

pozostali robią albo kwasiaki, albo żelki

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy ma ktoś w swoim singlu akumulator w technologii AGM?

nie moge nigdzie znaleźć takiego w odpowiednim rozmiarze

w zasadzie chyba tylko Motobatt robił odpowiedniki AGM dla Yuasa YB12AL-A2

pozostali robią albo kwasiaki, albo żelki

Posiadam Motobatt AGM od 3 lat. Przeżył KTMa, przez 2 lata eksploatowany w dość ekstremalnych warunkach. Teraz siedzi w innym motku i cały czas działa bez problemów :) . Wcześniej do katów wsadzałem różne, głównie chińczyki i tak żaden nie wytrzymywał dłużej niż sezon. Ogólnie mogę polecić AGM Motobatt - duży prąd rozruchowy, żadnych problemów z rozładowywaniem się po dłuższym nie używaniu. Właśnie 2 dni temu zamówiłem taki sam do swojego xwieśniaka po ostatnich przygodach w janowskich wąwozach :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak jeszcze przy okazji aku, w manualu do X-ów jest podany akumulator o symbolu ETZ10S typu AGM (sądząc po symbolu jest to Super Start) o pojemności 10Ah. No to niech ktoś mądry znajdzie pasujący akumulator o tej pojemności, bo mi się nie udało. Wszystkie aku , które namierzyłem wymiarach ETZ10S, żelowe bądź też AGM mają 8,6Ah. Jakaś beemwowa ściema, czy ja jestem idiotą ?

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja się podepnę.

Jak już pisałem w innym temacie wszystkie xch xmoto i wiesniaki podlegają serwisowej wymianie aku w serwisie bmw.

Ja dostałem nowy oznaczony logiem bmw yuasa model ytz10s mf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To ja się podepnę. Jak już pisałem w innym temacie wszystkie xch xmoto i wiesniaki podlegają serwisowej wymianie aku w serwisie bmw. Ja dostałem nowy oznaczony logiem bmw yuasa model ytz10s mf

Czyli wg specyfikacji na tej stronie AGM 8.6 Ah, prąd roz. 190A. No to ja się pytam nadal gdzie te 10Ah ? BMW gratis dodaje ?

Edytowane przez Dziadek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×