Skocz do zawartości

Recommended Posts

mam C3 i z akumulatorem sąsiada nie dała rady ;-) był zabetonowany .

Jaki rozmiar? też XS jak w innym wątku? to gdzieś Ty ten akumulator zamontował? :lol:

http://f650gs.pl/topic/1463-kacik-szperacza/page__pid__315370__st__1300#entry315370

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I kto tu pisał coś o Polibudzie w Wawie ?

Wysłane z garażu

Jakoś tematu akumulatorów nie pamiętam, ani ich ładowania ;)

Może dlatego, że to kierunek - informatyka na wydziale elektrycznym (czyli niby jakieś podstawy elektryczne były, ale nic przydatnego)...

Natomiast pamiętam np laborkę z wysokich częstotliwości. Niby nic szczególnego, ale na moim kierunku tego tematu nie było , a laborkę trzeba było zaliczyć.. - polskie realia...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
akoś tematu akumulatorów nie pamiętam, ani ich ładowania ;)

... nic szczególnego, ale na moim kierunku tego tematu nie było , a laborkę trzeba było zaliczyć.. - polskie realia...

Jak mus zaliczyć to mus ;) http://www.sanatoriumhelios.cz/data/people/images/full/people-32-3.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest. Prostowniki niby super, giga, hiper inteligentne nie są wcale takie mądre jak im się wydaje (tzn są w założeniach producentów akumulatorów).

Natomiast mam ładowarkę Boscha C3 (chyba tak się zwie), która również za pierwszym razem nie chce ładować za mocno rozładowanego akumulatora. Jednak jak się zostawi ją do aku podłączonego to za jakiś czas zaskakuje i zaczyna go ładować.

taki prostownik mozna oszukac i bedzie ladowal, zapytaj Jarka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to pytam :)

Ale mam na wsi "zwykły" prostownik i jutro pojadę i go pod niego podłączę.

I zobaczymy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapnij przewodami do rozruchu awaryjnego równolegle do motocyklowego zwykły samochodowy. Motocyklowy najpierw się nasyci pierwszym prądem z puszkowego i jak mu już lekko przejdzie (wstępnie podładuje się) możesz to rozłączyć i zapinać prostownik z Lidla, powinien sobie poradzić.

Edytowane przez Moto Troter
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A musi być z Lidla czy może być z Biedronki? ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A pokaz ten z biedronki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino moze byc. Dziwne ze nigdy go nie widzialem... Widocznie lidl zalal rynek skuteczniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino moze byc. Dziwne ze nigdy go nie widzialem... Widocznie lidl zalal rynek skuteczniej.

tak tylko spytałem bo mam C3 ale jak się zepsuje to kupie ten z Biedronki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino nie wiem jak często używasz tego C3, ja mam go mniej więcej od może 5 lat i ładuję nim dwa auta i dwa motocykle bardzo często, jak na razie się nie zawiodłem, co tam ma się zepsuć, no chyba że prąd :-) a jak se pomyślę że jest inteligentniejsza ode mnie w dziedzinie ładowania, to już w ogóle :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Manewry zakończone.

I tak:

aku od moto podłączony na ok pół godziny pod zwykły prostownik i potem włożony do moto. Silnik odpalił " od pierwszego" (a nie pracował od października)

Zobaczę jeszcze za tydzień, czy trzyma prąd i wtedy będzie wiadomo co i jak

aku od auta ojca - podłączone do zwykłego prostownika nie dawało znaku życia - wskazówka amperomierza na 0. Po pół godzinie amperomierz zaczął coś już wskazywać.

Po następnej godzinie - musiałem wracać, więc odłączyłem aku i po powrocie do domu podłączyłem go pod lidlowski prostownik. tym razem zaskoczył i cały czas ładuje..

Czyli coś może z tego będzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Manewry zakończone.

I tak:

aku od moto podłączony na ok pół godziny pod zwykły prostownik i potem włożony do moto. Silnik odpalił " od pierwszego" (a nie pracował od października)

Zobaczę jeszcze za tydzień, czy trzyma prąd i wtedy będzie wiadomo co i jak

Pół godziny może wystarczyć do odpalenia, ale nie musi wystarczyć do naładowania ... ;)

Weźże to naładuj jak należy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No, czeka w kolejce :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sie zaczolem rozgladac za akumulatorem i nieco sie zdziwilem ze wymiary nie sa do konca normalne i jest spory problem z zakupem innego akumulatora niż zwykły kwasowy.

Wymiary max to 140x80x170 i sporo modeli GEL / AGM odpada... Np z palety Exide czy varta. Znalazlem pasujacy wymiarami idealnie Motobatt MB12U ale czy uda sie go sprowadzic to sie zobaczy :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnych rzeczy można się od was dowiedzieć o ładowaniu akumilatorów :P

Wysłane z mojego LIVE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez alien19999

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LANDPORT akumulator żelowy GB12AL-A (GB12ALA L)

http://sklep.olekmot...any,437677.html

dzieki ale czekam na motobatta, w 2 tyg maja sprowadzic.

A to jakis sklep z "marketingiem negatywnym" ? Zadnego opisu, parametrow czy czego kolwiek... dobrze ze cene podali.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzieki ale czekam na motobatta, w 2 tyg maja sprowadzic.

A to jakis sklep z "marketingiem negatywnym" ? Zadnego opisu, parametrow czy czego kolwiek... dobrze ze cene podali.

My ludzie ponurzy kontaktujemy się bez słów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzieki ale czekam na motobatta, w 2 tyg maja sprowadzic.

A to jakis sklep z "marketingiem negatywnym" ? Zadnego opisu, parametrow czy czego kolwiek... dobrze ze cene podali.

Raby nie bój nic. Olek jest ok. Edzio tyż :) .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O czym do mnie rozmawia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×