Skocz do zawartości

Recommended Posts

O czym do mnie rozmawia?

Dziadek chyba przedstawia Ci swoich najbliższych kolegów :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalej nie rozumiem. Do mnie trzeba prosto a nie jakimis chaslami.

A tego bym nie kupil z prostego powodu - nie wiem co kupuje to nie kupuje.

Dalej nie rozumiem. Do mnie trzeba prosto a nie jakimis haslami.

A tego bym nie kupil z prostego powodu - nie wiem co kupuje to nie kupuje.

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalej nie rozumiem. Do mnie trzeba prosto a nie jakimis haslami.

A tego bym nie kupil z prostego powodu - nie wiem co kupuje to nie kupuje.

Alumukulamotator.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzieki ale czekam na motobatta, w 2 tyg maja sprowadzic.

A to jakis sklep z "marketingiem negatywnym" ? Zadnego opisu, parametrow czy czego kolwiek... dobrze ze cene podali.

wczoraj kupiłem aku Powerbat, 12Ah 200A do mojego Dniepra, to z tych nowych bezobsługowych, suchoładowany, produkowany juz w tej AGM czy jakoś tak, gdzie elektrolit nie pływa swobodnie w celach, nie mylić z żelowymi bo niektorzy sprzedawcy błednie to opisują, zresztą typowo żelowe nie są przeznaczone do motocykli. Zapłaciłem 119zł w sklepie. Najważniejsze ze po ich zalaniu nie wolno juz ich otwierać, jak sie otworzy to powietrze zrobi robote i aku na śmietnik. Te aku polecili mi jako najlepszee w cenie do 150 zł. Zobaczymy co bedzie, w kazdym razie co by teraz nie kupił i tak góra 2-3 lata i po aku. Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie akumulatory jakoś na krótko wystarczają teraz. A w kupionym twinie ponoć mam oryginalny od nowości, czyli 6 lat prawie i działa bez problemu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie akumulatory jakoś na krótko wystarczają teraz. A w kupionym twinie ponoć mam oryginalny od nowości, czyli 6 lat prawie i działa bez problemu.

Co chcesz, sekcje "Postarzania produktu" w fabrykach mają sie dobrze! Edytowane przez nokian66

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

LANDPORT akumulator żelowy GB12AL-A (GB12ALA L)

http://sklep.olekmot...any,437677.html

własnie cwiczyłam temat.

Pan z naszej lokalnej hurtowni został poinformowany o modelu, roczniku, przybliżonych wymiarach... i dostałam Yuase (sie zdziwiłam ze robią takie do naszych motków). Tylko jak wróciłam do domu (w piątek wieczorem , wiec juz nie zdążyłam odwieźć) okazało sie ze jest za szeroki. i weekend w piz....

koniec końców musiałam kupić YBL.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po zakupie motka kupiłem Vartę i przejeździłem na niej bez problemów trzy sezony. Pewnie jeszcze by żyła gdybym nie zapomniał wyjąć przed zimą. Akumulator rozładował się i zamarzł... Gdy jest naładowany nie zamarza. Pan ze sklepu akumulatorów powiedział, że po skończeniu sezonu zawsze trzeba wyciągnąć aku naładować do pełna i zostawić w ciepłym miejscu. Właśnie tak robiłem tylko, że ładowałem wyjęty aku raz na miesiąc. To maksymalnie wydłuży jego żywotność. 3-4 sezony spokojnie może wytrzymać.

Obecnie również Vartę kupiłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ktos jezdzi na litowo jonowym?

Jest juz tego troche na rynku. Niby waga 1/4 ale i pojemnosc 1/3 zwyklego akumulatora.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CCM'y seryjnie są wyposażone w te akumulatory. Wkładam to do zawodniczych motków, ale nie mam jeszcze informacji jak to się zachowuje na przestrzeni lat - pewnie podobnie jak litowo-jonowe w telefonach ;)

Z tą wagą i pojemnością toś trochę poleciał ... Sprawdź wagę i pojemność przy tym samym gabarycie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piszę: przy tym samym gabarycie ;) Zwróć uwagę na wymiary - standard kwasowy: 134x80x160. Twój z linku 134x75x133 ( reszta to pianki do wypełnienia miejsca) Tutaj jeszcze mniejszy jako zamiennik http://www.promoto.p...S,-YTZ14S/13873 Niestety nie wszędzie podana jest waga, aby to porównać - choć porównanie będzie ciężkie ze względu na rozmiar i parametry - nie tylko długości szerokości i wysokości, ale także parametrów. Litowo jonowe z jednej strony mają zdecydowanie mniejszą pojemność, ale zdecydowanie większy prąd rozruchowy.

EDIT: jak zajumam moim paniom wagę z kuchni to z czystej ciekawości zważę ołowiany i litowo jonowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tez z wymiarami jest problem ale podalem naj bardziej pasujacy do wiadomego motocykla.

Gdyby tak je bardziej dopasowali do wymiarow to pewnie by wyszlo waga 1/3 pojemnosc 1/2 prad x2 a cena x4 :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To teraz jest seria uniwersalnych akumulatorów z mniejszym gabarytem w stosunku do standardowego wymiaru (ołów żel ) i dlatego do każdej sztuki w pudełku znajdziesz bogatą paletę pianek do dopasowania gabarytu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do lekkich enduro z mala iloscia odbiornikow moze i dobre ale ciezkie turtstyki z cala kupa swiatel to chyba slaby pomysl, przynajmniej teraz gdy te akumulatory sie rozwijaja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I ja zajrzałem dzisiaj do baterii, bo mi zgasł wczoraj.

Może ma ktoś pomysł co tu zrobić?

5d6eca4ea02a46d86dfe9a5d4a892cc1.jpg

wysłano z kosmosu przy użyciu tapatapa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I ja zajrzałem dzisiaj do baterii, bo mi zgasł wczoraj.

Może ma ktoś pomysł co tu zrobić?

Ci zgasł bo nie masz przykręconego minusa. Tak nie pojedzie ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ci zgasł bo nie masz przykręconego minusa. Tak nie pojedzie ;)

No tyle to widzę :shock: , ale co dalej???

Wiercić, lutować czy nowy kupować???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukaj zakladu co naprawia takie rzeczy. A po domowemu to bym wyrownal powierzchnie i wywiercil maly otwor a do tego przykrecil oczko z kawalkiem kabla i dopiero klema do tego bo inaczej pewnie znow to wyrwie. A jak akumulator ma ze 3 lat to kupil bym nowy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To się naprawia. Koszt ok. 10 zł (w Lublinie).

Tak się naprawia wszystkie akumulatory z takimi słupkami. Koszt 15zł.

Szybko podrożało :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×