Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ciężko na warzywnej diecie kręcić rozrusznikiem. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm...

Podłączyłam aku TranCity - przez kilka h powoli sobie gasły diodki, pod koniec było słychać wesołe bulgotanie elektrolitu [nie wiem, czy to dobrze ;) ].

Potem podłączyłam KTMa - znów w ciągu 2-3minut wszystko pogasło :(

I nic nie bulgotało - może sprawdzę ilość elektrolitu.

Dzisiaj zmierzę napięcie obu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam nowego i dobrego akumulatora najlepiej bezobsługowego czy ten będzie dobry? Mam moto z 2000 roku a tu podają że pasuje do rocznika 09 -10 :? http://allegro.pl/akumulator-agm-motobatt-bmw-hp2-f-800-f-650-gs-i2169700250.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam nowego i dobrego akumulatora najlepiej bezobsługowego czy ten będzie dobry? Mam moto z 2000 roku a tu podają że pasuje do rocznika 09 -10 :? http://allegro.pl/ak...2169700250.html

Dyroton, dopłacasz 5 zyla i masz żelówkę w Larsonie :-D

http://www.larsson.p...OQ==&bid=101081

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szukam nowego i dobrego akumulatora najlepiej bezobsługowego czy ten będzie dobry? Mam moto z 2000 roku a tu podają że pasuje do rocznika 09 -10 :? http://allegro.pl/ak...2169700250.html

Za 160 zł masz baterię do zalania w Poznaniu na ul. Garbary. Mają też sklep w internecie. Poszperaj za adresem www. W wolnej chwili też poszukam. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będę dalej kusił - ŻELÓWKA :twisted:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będę dalej kusił - ŻELÓWKA :twisted:

SzczegÓlnie jak ktoś ma alarm - podtrzymanie alarmÓw jest na żelu :roll:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w temacie żelowych akumulatorów..

miałem takowy - nowy..

Motocykl (XVS650) niedawno kupiony no i zdarzyło mi się zostawić go za zapłonie..

Problemem nie były zostawione włączone światła..

W dragstarach jest układ podgrzewania gaźników jeśli czujnik wykryje poniżej 8stC.

Noc zimna, zapłon włączony, grzałki działają.

Gdy rano przyszedłem do garażu - nawet kontrolki się nie świeciły..

abba fatima - no zero napięcia.

Odłączam aku - podłaczam miernik 0,08V (przypominam że napięcie mierzone na przekrojonej cytrynie wynosi ok 0,05V)

Podłączam akumulator do yntylygentnego prostownika a sam jadę do roboty autobusem planując zakup nowego akumulatora..

Dobrze że tego dnia akurat czasu na zakupy nie było - po dobie ładowania moto odpaliło od kopa, akumulator nie wykazywał jakichkolwiek objawów charakterystycznych dla "głębokiego rozładowania w aku kwasowych". Od tamtej pory przejechało ze mną kilka lat - motek odpalił z akumulatora po 2 miesięcznym zimowym postoju w nieocieplonym garażu..

Żelówka poszła do nowego właściciela razem z moją dragstarką, ale na przyszłość na pewno będę kupował żelówki..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podłączam akumulator do yntylygentnego prostownika a sam jadę do roboty autobusem planując zakup nowego akumulatora..

Dobrze że tego dnia akurat czasu na zakupy nie było

Wiadomo - jak wyrzucac to naładowany przecież :lol: :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żelówka poszła do nowego właściciela razem z moją dragstarką, ale na przyszłość na pewno będę kupował żelówki..

No w Czarnej Perle już masz żelka :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko żelka ze względu na wstrząsy jakie mają te akumulatory w nibybaku.

Jak zastosujesz kwasowy ( chyba że bezobsługowy) jest możliwość gotowania elektrolitu a w jezdzie w terenie większe prawdopodobiństwo oberwania się celi a co za tym idzie spadek o ok 3v i akuma momentalnie ma 9v.

W żelkach tych zalewanych kwasem i zamykanych na stałe jest ten problem wyeliminowany.

Więc namawiam jak Bajer Żelka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mam w swoim jakiś wynalazek marki Quand o oznaczeniu CB12AL-A2

czeka mnie chyba zakup nowego więc kilka pytań zanim znowu rozłożę połowę motocykla, na co chwilowo i tak zdrowotnie mnie nie stać

1. czy dobrze kojarzę że z lewej strony jest "+" ?

2. jaki aku?

obecnie mam jak powyżej w cycacie, dodam jedynie 165A prądu rozruchowego, ale gdy szukałem w necie odpowiedniej Varty to podał mi że do tego motocykla jest 120A, czy wystarczy?

3. nie wiem ale mam jakieś przekonanie że jeżeli kupować to jednak coś znanego Varta, Exide, jeszcze jakieś podpowiedzi? Yuasa?

4. żelki - ponoć to to samo co "konwencjonalne" tyle że elektrolit zamiast sobie chlupotać swobodnie w celach nasącza (tak dla uproszczenia czy zobrazowania) gąbkę. Nie wiem ile w tym prawdy ale informacja ze sklepu który sprzedaje wyłącznie akumulatory

a np czy takie coś zmieści się i się nada?

http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-motocyklowy-varta-yt12b4-yt12bbs-51201-p-98.html

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem krótko - kupiłem dwa sezony temu YUASA 12AL-A2 (taki sam jak był pierwotnie zamontowany). Więc każdy odpowiednik / zamiennik będzie dobry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... żelki - ponoć to to samo co "konwencjonalne" tyle że elektrolit zamiast sobie chlupotać...

powiem tak, Klod miał przypadek, że strzelił mu zwykły aku i cały kwas się wylał, na szczęście nie zrobił za dużo szkód, ale nie było by tego problemu gdyby miał żelka ;-) i to mnie przekonało. W GS-ie kupiłem tego i byłem zadowolony ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powiem tak, nie wiem co to za firma JMT, wiem że siatki bagażowe robią.

mimo wszystko wolę zainwestować w producenta, który zajmuje się produkcją ogniw, a nie mydło-powidło, nawet jeżeli mam więcej zapłacić.

Akurat podana przeze mnie VARTA wypada nawet taniej, ale nie mam pewności czy się zmieści, chyba tak skoro jest mniejsza :-)

no i kompletnie nie wyznaję się na oznaczeniach aku więc stąd też pytanie czy takie coś się nada do mojego singla?

no i jestem zdecydowany na 'żelka'

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem Vartę do wszystkich sprzętów, w których wymieniałem aku: 3 skutery, 2 motki. Jeżdżą, wszystko OK. Polecam. Oczywiście w technologii AGM czyli kwasowe ale ogniwa czy wkłady z włókna szklanego. Nie wycieknie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

VARTA którą pokazałeś ma odwrotnie usytuowane bieguny i jest w podstawie dłuższa od YUASY o 16 mm.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin, chyba taka Ci jest potrzebna:

http://www.varta-aut...llinetype=10072

Albo nie kombinuj i weź Yuasę:

http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-motocyklowy-yuasa-yb12ala2-p-115.html

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik, ale oba podane przez Ciebie to są zwykle kwasiaki a nie AGM

kwestia usytuowania biegunów to nie jest chyba problem bo z reguły akumulatory są dostepne w dwóch opcjach

pytanie czy taki z dłuższą podstawą zmieści się na swoje miejsce?

no i kwestia tego prądu rozruchowego, obecnie mam 165A a Varta podaje 120A

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i kwestia tego prądu rozruchowego, obecnie mam 165A a Varta podaje 120A

Chyba coś pokręciłeś: Varta YT12B-4 YT12B-BS 51201 DIN

[YT12B-BS]

Prąd rozruchowy: 190A (prąd zmierzony 332A wg. normy EN)

Edytowane przez tomaszI

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Marcin, ja nie chciałem, żebyś kupował konkretną markę, tylko mi chodziło, że żelek, ale widzę, że już zdecydowany na żelka, to nie ma tematu :beer:

a z tego co wiem, to powinna być 165A rozruchowy, bo po jakimś czasie, albo w zimniejsze dni może Ci nie kopnąć :-(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja sie nie znam ale żelowy jest rzeczywiscie bezpieczniejszy, w Triumph akumulator leży.

Triumph-Tiger-1050.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaaa to przepraszam ;) Pozostaje tyko zmusić się i iść do zimnego garażu i zmierzyc ile tam jest miejsca bo jest ciasno i nie wiem czy te 1,5 cm więcej na długości (pomiędzy tym który ja mam a tym który ty wypatrzyłeś) podstawy robi różnicę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no wiem wiem... liczyłem że może ktoś już wymontował u siebie aku i może od ręki podać ile tam się zmieści

a jeszcze się dowiedziałem że co innego jednak jest żel, a co innego AGM i zagwozdki ciąg dalszy...

czytając opis w necie chyba jednak skłonię się ku technologii AGM a nie żelkom

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×