Skocz do zawartości
Bmw_Dakar

Kupię Filtr paliwa do 650 GS Dakar 2001r

Recommended Posts

Witam, szukam filtra paliwa do BMW 650 Dakar. Może być używany chyba że wiecie gdzie kupić taki filtr nowy i w dobrej cenie. Pozdrawiam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest kilka źródeł w internecie. Jest też dealer. Zimą czasami trafiają się promocje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż za wyczerpująca odpowiedz :) (2:1)

Wysłane z garażu

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż za wyczerpująca odpowiedz :) (2:1)

Wysłane z garażu

To samo mógłbym napisać o Twoim komentarzu :)

A co tu więcej dodać? Wystarczy w google wrzucić i pokazuje się bmwstore.pl czy boxer-motor. Filtr jest drogi a zamienników brak. Kupowanie używanego do motka, którym chce się jeździć uważam za bezsens. Można przyoszczędzić na kursie lub zimowych wyprzedażach.

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, szukam filtra paliwa do BMW 650 Dakar. Może być używany chyba że wiecie gdzie kupić taki filtr nowy i w dobrej cenie. Pozdrawiam :)

Ja szukałem przywitania w Przywitalni - choćby króciutkiego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam.

Tak się zastanawiałem, kiedy ktoś odpowie na tego posta, bo widać że autor, chyba nie zagłębił się w temat i nie zdaje sobie sprawy, że to nie jest zwykły filtr paliwa.

A tematów na forum jest mnogo. Też uważam że kupowanie używanego jest bezcelowe, bo może się okazać że kupimy produkt "przedśmiertny"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w praktyce ile wytrzymuje en filtr i jak sprawdzić ile jeszcze pociągnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A w praktyce ile wytrzymuje en filtr

Tyle ile przewiduje serwisówka, albo jak zaczną się objawy sugerujące problemy z ciśnieniem paliwa.

... i jak sprawdzić ile jeszcze pociągnie?

... jak wyżej ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tyle ile przewiduje serwisówka, albo jak zaczną się objawy sugerujące problemy z ciśnieniem paliwa.

Jak rozumiem wybieramy okres dłuższy, tj. jeżeli zaczną się problemy to czekamy, aż serwisówka każe wymienić?

No bo wymiana sprawnego w momencie, na który wskazuje serwisówka chyba nie jest najlepszym pomysłem ;P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No bo wymiana sprawnego w momencie, na który wskazuje serwisówka chyba nie jest najlepszym pomysłem ;P

Widzę, że dobrze rozumiesz problem i wiesz kiedy wymiana nie jest potrzebna, ze względu na sprawność filtra - więc wytłumacz nam wszystkim jak to dokładnie jest i jak to sprawdzić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że dobrze rozumiesz problem i wiesz kiedy wymiana nie jest potrzebna, ze względu na sprawność filtra - więc wytłumacz nam wszystkim jak to dokładnie jest i jak to sprawdzić ;)

Ja np. mam szczerą nadzieję, że mój jest jeszcze sprawny i póki co taka metoda się sprawdza :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zupełnie teoretycznie to należałoby posiadać pomiar dP filtra i pomiar ciśnienia za filtrem. Wymiana wg. serwisówki, no można ale ile Jarku znasz użytkowników GSa, którzy wymienili ten filtr zgonie harmonogramem ;)

Edytowane przez ARG
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zupełnie teoretycznie to należałoby posiadać pomiar dP filtra i pomiar ciśnienia za filtrem. Wymiana wg. serwisówki, no można ale ile Jarku znasz użytkowników GSa, którzy wymienili ten filtr zgonie harmonogramem ;)

... ale przed czy po tankowaniu w Maroku? ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ Mutomb

Jakiś taki wyszczekany się ostatnio kolega zrobił ;-)

"Nowy" się pyta bo może myśli że mamy jakieś doświadczenie, a Ty go tak z grubej rury :-(

oj nieładnie, nieładnie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ Mutomb

Jakiś taki wyszczekany się ostatnio kolega zrobił ;-)

"Nowy" się pyta bo może myśli że mamy jakieś doświadczenie, a Ty go tak z grubej rury :-(

oj nieładnie, nieładnie ;-)

To nie tak Falconu. Było na forum o flitrze na pewno bo sam cos tam pisałem. Było o zamiennikach i ich braku, o probach zastapienia czym innym... Wiem, ze nowy i tak dalej ale niech sprobuje wlozyc odrobine wysilku i troche poszukac a nie tak wszystko od razu na srebrnej tacy :).

Ps Wyszczekany bo dawno na zlocie nie bylem :P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, już sobie poradziłem z problemem. NIe chodziło o filtr paliwa lecz o przewody które gdy były wilgotne (np. po umyciu moto) dostawały przebicia i BMW po dodaniu gwałtownie gazu na pierwszym i drugim biegu szarpało tak jakby tracił iskre.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, już sobie poradziłem z problemem. NIe chodziło o filtr paliwa lecz o przewody które gdy były wilgotne (np. po umyciu moto) dostawały przebicia i BMW po dodaniu gwałtownie gazu na pierwszym i drugim biegu szarpało tak jakby tracił iskre.

Które przewody i co zrobiłeś?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja się wtrące trochę ze swoim tematem. Czy ma ktoś dobry filtr do f650gs do pożyczenia aby móc sprawdzić czy to jego wina? Po zimie silnik z niskich obrotów bardzo ciężko się wkręca na obroty, stracił na prędkości maksymalnej i potrafi zgasnąć na niskich obrotach. Wymieniona świeca i filtr powietrza, obawiam się że to czas filtru paliwa ale chciałbym się najpierw upewnić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawa nieatualna dla mnie, dzisiaj wylałem pół szklanki mułu z mojego filtra więc już wiem że jest do wymiany. Zamówienie w realizacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×