Skocz do zawartości
iLuke

BMW Dakar różnice w modelach 2000 a 2004

Recommended Posts

Witam

Jak już napisałem w przywitalni planuję zakupić motocykl. Od kilku miesięcy śledzę wasze forum, czytam i przymierzam się do różnych motocykli. Im więcej czytam tym czuję że mniej wiem, zakładam że to normalne i każdy przez to przechodził.

Motocykl planuję kupić do jazdy turystycznej z nastawieniem na częste zjazdy w teren, leśne dróżki itp. W planach dalsze wyprawy ale to też dalsze plany. Po kilku miesiącach ze wszystkich motocykli zostały 3: Yamaha XT660Z, Suzuki DR650 i oczywiście BMW Dakar. Yamaha odpadła z powodów ceny i wysokiego siodła jak dla mnie ( 176 cm wzrostu ). Obecnie rozpatruję tylko Suzuki dr650 lub BMW Dakar. Ponieważ nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w różnych wątkach, chciałbym uzyskać informacje czy są jakieś różnice w modelach Dakara z lat 2000 a 2004, jeśli są to jakie ?

Drugie pytanie to czy jest jakaś znacząca różnica w jeździe Dakarem z rocznika 2000-2004 a po 2004 ?

Dzięki wielkie za ewentualne odpowiedzi i pomoc

Luke

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pominąłem jedno istotne pytanie - czy w dakarze 2000-2004 abs i podgrzewane manetki były w standardzie ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zabrzmi to niemiło ale pytania są banalne, a odpowiedzi na nie ogólnodostępne. Wysil się trochę. Ale jak czegoś nie wiesz to pytaj ;)

Edytowane przez agreSorek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gdybym znalazł odpowiedź na moje pytania to bym nie pytał , skoro pytam to nie znalazłem , chcesz pomóc to pomóż

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

silnik z dwiema świecami

"odświeżone" plastiki

inne malowanie

ABS, podgrzewane manetki i światła awaryjne to nie jest standard, choć zdecydowana większość ma

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak , te rzeczy wiem , chyba źle to napisałem , czy występują jakieś różnicę w modelach dakar 2000, 2001, 2002, 2003 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

malowanie

ja mam 178cm i na dakarze ze standardową kanapą daję spokojnie radę

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok - super. Wielkie dzięki za info. Jeśli chodzi o ABS i podgrzewane manetki, to co artykuł to inna wersja. Jedni piszą że ABS i podgrzewane manetki to opcja dodatkowa dla zwykłego GSa a w Dakar to standard wyposażenia a inni że dla Dakara to też opcja - zwariować można !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem jak jest z manetkami mój Dakar z 2001 miał, zas z pewnością nie jest wyposażony w abs wiec smiem twierdzić ze ABS nie jest w Dakarze w standardzie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój z 2002 r ma i ABS i grzane ale nie mam pojęcia czy to standard. Jak do tej pory to wszystkie takie widziałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak , te rzeczy wiem , chyba źle to napisałem , czy występują jakieś różnicę w modelach dakar 2000, 2001, 2002, 2003 ?

W kraju czy zagranicą?

W kraju z każdym rokiem ubywa kilometrów, ale i tak motek ma gdzieś ok 30k km ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój Dakar 2003 jest krajowy od zawsze i posiada ABS oraz grzańce. Szkoda tylko, że nie dali ESP, klimy i kompa pokładowego :-D

Edytowane przez Pszemo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystkie gadżety to opcja - nie standard. Koniec kropka pl (tak mawiają moje dzieci więc to chyba trendy jest i cool :P )

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wszystko zależy od rynku na który wyprodukowano pojazd , niczego nie można generalizować , niczego wykluczać - po prostu jak zamówili spece od marketingu na dany rynek , tak niemiec zrobił . przeważnie najlepiej wyposażone są pojazdy na rynek szwajcarski i rodzimy dla bmw rynek niemiecki :beer: . ale to również jest umowne ;-) . od 2004 na te kraje trudno znaleźć motocykl bmw bez abs i grzanych manetek ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×