Skocz do zawartości
HeXeN

Ochraniacze nowej generacji...

Recommended Posts

Witam,

dawno mnie tu nie było jednak niestety nie umarłem ;) Mimo to wywalili mnie z Nieba !!! coponiektórzy wiedzą o co chodzi... jednak do rzeczy.

Pojawia się całkiem nowa scieżka rozwoju w dziedzinie ochraniaczy motocyklowych (i nie tylko).

Firma DOW Corning , przedstawiła koncepcje krzemowych materiałów pochłaniających i zarazem rozprzestrzeniających energię doń przyłożoną. Materiały te są lekkie, wytrzymałe (do pewnego stopnia) i co ważne przewiewne.

Technologię okrzyknięto nazwą DEFLEXION. Materiał ten podczas np. uderzenia twardniej, tworząc "pancerz" pochłaniający część energii i zarazem rozprzestrzeniający na większą powierzchnię materiału. Oczywiście po takim uderzeniu staje się on na powrót elastyczny.

Jak mniemam przeznaczenie początkowe -> wojsko (możliwe że gdzieś jest wzmianka o użyciu w kamizelkach typu DragonSkin)

I bym zapomniał... są dwa typy materiałów S-Range (bardziej oddychająca i zarazem bardziej elastyczna) oraz TP-Range (dość twardo wyglądająca i mniej przewiewna)

Poniżej film oraz link do strony producenat. Zapraszam do komentowania i wymyślania zastosowań.

P.s. nie jestem ich PR'em ;)

BTW... wymyśliłem hasło ... rajtki supermana wymiękają przy DEFLEXION ;)

Film (bo cos nie działa wstawka na forum) :

Źródło: http://www.dowcorning.com/content/deflexion/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej HeXen. Fajna informacja. thx.

Ciekawe co na to pszczoły...? Ktos znow im technologie zawlaszczyl.

Co do nieba - niektorzy twierdzą ze to tylko stan przejsciowy ;)

pozdro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O ile się nie mylę Rukka użwa podobnego patentu w swoich ochraniaczach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

posiedziałem ciut na Internecie, i szczerze powiedziawszy jak grzybow po deszczu pelno tego się narobiło. JEdnak w tym wypadku jest to materiał przewiewny. Inni poszli na plastyczna pianke/ gabke. Przypomnnial mi sie odcinek TVN turbo Gadzet gdzie testowano 3 magiczne substancje. JEdna z nich byla wlasnie "glutem' ktorego mozna ugniatac, formowac itd. jednak po odpowiednio mocnym udwerzeniu rozpryskiwala sie niczym ceramika.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
TVN turbo Gadzet

...Ach te warszawskie wynalazki.... ;) :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×