Skocz do zawartości
Pawel

Honda CRF1000L czyli nowa Africa Twin

Recommended Posts

A po co na dwa koła, co da wyłączenie ABS-u na przodzie w terenie?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to za strącanie pachołków przez mało zgrabne cycki?

wytapatalkowano

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co to za strącanie pachołków przez mało zgrabne cycki?

wytapatalkowano

To KTM zrobił, każdy przecież widział ... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po co na dwa koła, co da wyłączenie ABS-u na przodzie w terenie?

Satysfakcję z tego, że się wyłączyło. ;-)

Nowa Africa wygląda zachęcająco. Ciekawe ile osób naprawdę to kupi?

Pamiętam jak ludzie masowo się krzywili na DL650, że ma za małą pojemność i 1000 to byłoby to. Jak się pojawił DL1000 to można powiedzieć, że prawie nikt go nie kupował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętam jak ludzie masowo się krzywili na DL650, że ma za małą pojemność i 1000 to byłoby to. Jak się pojawił DL1000 to można powiedzieć, że prawie nikt go nie kupował.

Jakbym wiedział, że po kupnie nowego motocykla jestem od razu skazany na przeróbkę sprzęgła to też bym raczej nie kupił ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakbym wiedział, że po kupnie nowego motocykla jestem od razu skazany na przeróbkę sprzęgła to też bym raczej nie kupił ;-)

Tego akurat nie wiedziałem. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po co na dwa koła, co da wyłączenie ABS-u na przodzie w terenie?

No nie wiem, ja tam głównie hamuję przednim hamulcem, zarówno w terenie jak i na szosie, więc dla mnie ma to kolosalne znaczenie ;-) to tak jakbyś na szosie miał używać tylko tylnego hamulca ;-)

Nic nie powiedzieli ale może jest tak jak pisał Paweł - w Tigerze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wiem, ja tam głównie hamuję przednim hamulcem, zarówno w terenie jak i na szosie, więc dla mnie ma to kolosalne znaczenie ;-) to tak jakbyś na szosie miał używać tylko tylnego hamulca ;-)

Nic nie powiedzieli ale może jest tak jak pisał Paweł - w Tigerze.

Zrozumiałeś co Paweł napisał o swoim Tigerze? Bo ja np nie. :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrozumiałeś co Paweł napisał o swoim Tigerze? Bo ja np nie. :lol:

Jeździłem tym Tigerem, więc dobrze wygląda, że zrozumiałem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Satysfakcję z tego, że się wyłączyło. ;-)

Nowa Africa wygląda zachęcająco. Ciekawe ile osób naprawdę to kupi?

Pamiętam jak ludzie masowo się krzywili na DL650,

Nie ma co pamiętać, dalej się krzywią :lol:

Zrozumiałeś co Paweł napisał o swoim Tigerze? Bo ja np nie. :lol:

Gonga? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gonga? :D

Że niby chce? Spróbuj, to Twoja matka będzie miała syna bez zęba :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A Twoja, a twoja ...

po gongu trzeba Cie będzie cie z procy karmić :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wiem, ja tam głównie hamuję przednim hamulcem, zarówno w terenie jak i na szosie, więc dla mnie ma to kolosalne znaczenie ;-) to tak jakbyś na szosie miał używać tylko tylnego hamulca ;-)

Nic nie powiedzieli ale może jest tak jak pisał Paweł - w Tigerze.

Masz tam wszędzie płasko to jaki plus daje brak ABS w przednim? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz tam wszędzie płasko to jaki plus daje brak ABS w przednim? :)

Peterka mówisz/piszesz jakbyś tu był, myślę że jednak bardziej ze zdjęć wnioskujesz? :-P

"Jak nie widzisz różnicy, to po co przepłacać", powtórzę - dla mnie ma to kolosalne znaczenie i nie uważam, że znaczenie ma tutaj większa czy mniejsza górka w okolicy :-P

Mało tego, nie wiem jak można jeździć "po/w terenie" bez używania głównie przedniego hamulca, tylni to tylko dodatek i przydaje mi się zazwyczaj tylko w skrajnych przypadkach, ewentualnie do szybkiego zawracania :-D no ale... ja tu wyrocznią nie jestem a i po prawdziwych górach nie jeżdżę ;-) :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Peterka mówisz/piszesz jakbyś tu był, myślę że jednak bardziej ze zdjęć wnioskujesz? :-P

"Jak nie widzisz różnicy, to po co przepłacać", powtórzę - dla mnie ma to kolosalne znaczenie i nie uważam, że znaczenie ma tutaj większa czy mniejsza górka w okolicy :-P

Mało tego, nie wiem jak można jeździć "po/w terenie" bez używania głównie przedniego hamulca, tylni to tylko dodatek i przydaje mi się zazwyczaj tylko w skrajnych przypadkach, ewentualnie do szybkiego zawracania :-D no ale... ja tu wyrocznią nie jestem a i po prawdziwych górach nie jeżdżę ;-) :-D

Ależ ja się zgadzam co do tego, że przedniego się używa, ciekawi mnie tylko w czym konkretnie Cię ogranicza to, że na przodzie nie możesz wyłączyć ABS?

Pytam oczywiście dlatego, że chciałbym zakupić tą Afrykę tylko się waham.. :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czy kiedykolwiek miałeś okazję zapomnieć wyłączyć ABS i w ferworze walki spróbować wyhamować z dużej prędkości awaryjnie skutecznie w krótkim czasie, ma szutrowej nawierzchni, pewnie tak, miałem kilka takich akcji i wiem że nie chcę się zabić przez system którego nie idzie wyłączyć. Nie chcę tu pisać cudów, ale jeśli używałbyś przedniego hamulca na szutrach, jak ja, nie musiałbym tego tłumaczyć. Ja na prawdę hamuję głównie przodem, a wspomagam tyłem, więc to porównuję dokładnie jak do jazdy na asfalcie ;-)

P.s. Przyjedź w końcu, to pokażę Ci lokalne górki i pokażę jak hamuje się przodem w terenie, wtedy zrozumiesz :-P (B)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi by pasowało w takiej Afrce wyłączenie ABSu w czasie jazdy niezależnie od prędkości, w sumie włączanie też, ciekawe czy tak to będzie działać, w poniedziałek idę ją pooglądać to się wypytam. A że Ty tam cuda wyczyniasz to nie mam wątpliwości, na Tukana przyjedź to pokażesz! :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi by pasowało w takiej Afrce wyłączenie ABSu w czasie jazdy niezależnie od prędkości, w sumie włączanie też, ciekawe czy tak to będzie działać, w poniedziałek idę ją pooglądać to się wypytam. A że Ty tam cuda wyczyniasz to nie mam wątpliwości, na Tukana przyjedź to pokażesz! :beer:

Hehe zabrzmiało jak wyzwanie :-D ok, będę, oby nasza rywalizacja nie skończyła się tak jak na Pałukach :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe zabrzmiało jak wyzwanie :-D ok, będę, oby nasza rywalizacja nie skończyła się tak jak na Pałukach :lol:

Haha, tak zapier.. ście że się w lesie zgubiłem :) A wracając do Afryki to może to być fajny sprzęt nawet z tą nadwagą pod warunkiem, że zawieszenie seryjne będzie dobre, żeby się nie skończyło że trzeba jakieś Ohlinsy montować.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj oglądałem Afrykę, gdyby nie zegary to bym nie poznał, że to nowa :mrgreen: Wg przedstawiciela Hondy ABS można wyłączyć (tylko tył) po zatrzymaniu i wbiciu na Neutral, bez sensu...

Ciekawostki świetlne - przednie kierunki świecą stale jak w USA, ma to poprawić widoczność.

Na każdym filmiku widać w afrykach zapalone obie przednie lampy a tu przy załączonych światłach mijania działa tylko prawa lampa, wygląda na to, że na filmikach dają na "długich" bo to fajniej wygląda.

Motocykl dostępny do jazd dopiero w kwietniu i ciekawe jak jeździ bo na razie nie widzę żadnego plusa ponad to co od dawna oferuje 800setka, chyba, że ktoś jest fanem DCT.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj oglądałem Afrykę..

Ty też?! :-D słyszałem że pół Wrocławia dzisiaj nawiedziło salon Łondy :-D

Z innego źródła słyszałem że podobno można wyłączyć całkowicie ten ABS, to teraz już nie wiem, ale z drugiej strony nie obchodzi mnie to, bo i tak nie kupię, mój będzie miał wyłączany :-D

P.S. Co do tych świateł... na prawdę przyglądałeś się tym filmikom ze szczegółami :-D

P.S. 2 W takim razie trzeba się na koniec kwietnia ustawić na jazdy, jak już się wszyscy zauroczeni wyjeżdżą ;-)

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty też?! :-D słyszałem że pół Wrocławia dzisiaj nawiedziło salon Łondy :-D

Z innego źródła słyszałem że podobno można wyłączyć całkowicie ten ABS, to teraz już nie wiem, ale z drugiej strony nie obchodzi mnie to, bo i tak nie kupię, mój będzie miał wyłączany :-D

P.S. Co do tych świateł... na prawdę przyglądałeś się tym filmikom ze szczegółami :-D

P.S. 2 W takim razie trzeba się na koniec kwietnia ustawić na jazdy, jak już się wszyscy zauroczeni wyjeżdżą ;-)

Filmiki na 2 telewizorach za Afryką lecą na okrągło ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×