Skocz do zawartości
Pawel

Honda CRF1000L czyli nowa Africa Twin

Recommended Posts

Godzinę temu, Pawel napisał:

Mt zaraz doda że to bez sensu i najloepszy jest obecny model. 

Sytuacja zmieni się diametralnie jak sprzeda i kupi nowy. :default_cafe2:

Jak to, przecież obecny już jest do d....., teraz rządził DCT :default_icon_razz:

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie nadążam już za tymi nowinami w motoryzacji. Wychodzi nowy model i zanim się obejrzysz to już historia.

Dobrze że chociaż Dakara klepią dalej.:cafe4:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W 2016 weszła na rynek CRF1000L, po dwóch latach był lift a w przyszłym roku będzie zmiana pojemność. Co dwa lata coś nowego, jak u Tarantino 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to wina Euro (norm spalania itp) i ciągłych zmiana w przepisach, pytanie czy będzie miała wyłączany ABS, bo za to też już się urzędnicy dla naszego dobra zabierają.
Nowe Ducati Hypermotard 950, czyli zabawka typu supermoto w pełni spełnia najnowsze wymogi Euro5 i nie ma opcji wyłączania ABS nawet tylko na tył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze można samemu zrobić. Ja na ten przykład zrobiłem taki wyłącznik w swoim Jeep'ie, bo w terenie jeździć się nie dało :default_wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 8.02.2019 o 09:01, Pawel napisał:

Mt zaraz doda że to bez sensu i najloepszy jest obecny model. 

Sytuacja zmieni się diametralnie jak sprzeda i kupi nowy. :default_cafe2:

Pewien fakt słabo chyba do niektórych dociera. Nie dlatego jest najlepsza, że ją kupuję tylko dlatego ją kupuję, że jest najlepsza. To subtelna różnica.

Dlatego właśnie kupiłem DCT. Czy nowo zapowiadany model będzie oszałamiająco lepszy? Nie wiadomo. Jak będzie to pewnie go kupię, a jak nie, to pewnie nie. Czas pokaże.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

180 kg gotowe do jazdy poproszę i... uj tam, wezmę leasing :D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
180 kg gotowe do jazdy poproszę i... uj tam, wezmę leasing
Jeszcze trochę czasu jest, na górze jest napisane że w 2020 coś tam a 2021 to dopiero coś tam :-D

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
50 minut temu, Pawel napisał:

Jeszcze trochę czasu jest, na górze jest napisane że w 2020 coś tam a 2021 to dopiero coś tam :-D

Wysłane z Tapatalka
 

czas tak szybko zapierdziela jak krasnalek na sterydach przez las....już za chwilę bydzie w salunach......fuuuck, Tiger tyle nie pomieszka u mnie, trza coś na przetrzymanie przytulić :default_icon_rolleyes:

Edytowane przez strażowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Transalp powraca! Honda CRF850L zadebiutuje w przyszłym roku

AUTOR: JANUSZ BĘBENEK2019.06.03, 12:07 1 DRUKUJ
W japońskiej prasie motoryzacyjnej pojawiło się zdjęcie nowego turystycznego enduro Hondy, tym razem w średniej klasie pojemnościowej. Młodsza siostra modelu Africa Twin byłaby odpowiedzią na głos licznych fanów uwielbianego, ale nieprodukowanego już od kilku lat Transalpa.

Hondzie udało się stworzyć dwa modele, które stały się legendami segmentu turystycznych enduro - ciężką wyprawową Africa Twin i nieco mniejszego Transalpa. Oba motocykle, w kilku generacjach sprzedały się w milionach sztuk na całym świecie. Przerwanie ich produkcji stworzyło dużą lukę, a fani nie ustawali w żądaniach ich powrotu. W 2016 roku, po 13 latach przerwy, Africa Twin wróciła na rynek, jako nowoczesny motocykl, napędzany litrowym rzędowym twinem.

Następcy mniejszego, ale bardzo popularnego Transalpa jak na razie nie ma. Ostatnia generacja, napędzana widlastą dwójką o pojemności 700 cm3, zakończyła żywot w 2012 roku. Jej miejsce częściowo zajęły kolejno modele NC700X oraz NC750X, lecz były to już motocykle typowo szosowe, z ograniczoną zdolnością do jazdy w terenie.

Wygląda na to, że ogromne zainteresowanie, jakie towarzyszyło premierom nowych Yamahy Tenere 700 i KTM-a 790 Adventure, skłoniło zarząd Hondy do podjęcia decyzji o powrocie do segmentu średnich maszyn wyprawowych. Japońska gazeta "Motocykl", bazując na swoich źródłach w fabryce Hondy, ujawniła plany wprowadzenia do produkcji modelu CRF850L, który w aktualnej gamie maszyn adventure zająłby miejsce dawnego Transalpa.

Wizualnie maszyna bardzo przypomina litrową Afrykę. Nie wiadomo jeszcze jaka, poza symbolem, będzie jej ostateczna nazwa. Na premierę trzeba będzie jednak poczekać. Prezentacja targowa jest podobno planowana na jesień 2020 roku, a w salonach motocykl pojawi się w 2021. Z drugiej strony, patrząc na podchody do debiutu nowej Tenery, nie jest to specjalnie odległy termin.

Nie jest to jedyna planowana wariacja na bazie modelu Africa Twin. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pół roku temu zobaczyłem to:

Dnia 3.06.2019 o 15:45, Pawel napisał:

Idzie nowe? FB_IMG_1559565160865.jpg
 

Zapragnąłem jej całym sobą. Postanowiłem - będę ją miał w swoim garażu w 2022 roku. Od razu podjąłem decyzję o odkładaniu hajsu. Dziś, po pół roku wybebeszyłem Strażaka.

IMG-20191014-195236.jpg

A więc mam: 100 złotych, 15 euro, 100 koron czeskich, 50 lew bułgarskich, 1 frank szwajcarski, 1 cent amerykański, 1 kopiejka i garść drobnych.

Przeanalizowałem tę sytuację z moim przyjacielem Jasiem Wędrowniczkiem i stwierdziliśmy że co tam zmieniać porządny, sprawdzony i dobrze znany sprzęt na nafaszerowaną elektroniką nowość. Bez sensu. I wypilim z tej okazji.

  • Like 8
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Mario 6na9 napisał:

A więc mam: 100 złotych, 15 euro, 100 koron czeskich, 50 lew bułgarskich, 1 frank szwajcarski, 1 cent amerykański, 1 kopiejka i garść drobnych.

Zdefraudowałeś gdzieś tego 1 leia, który Tobie został, czy to był ten 1 lei, który dołożyłeś mi na stacji do energetyka?

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A wlasciwie w kasku



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Pawel napisał:

A wlasciwie w kasku
 

 


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

 

Gięba jakaś w podobie do Mareczka myster troter :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale hełmofon? Jak widać niektóre osoby z naszego forum na nową Afrykę gotowe są już od dawna ;)

398e8a8a29667d010d2dde9fb485d349.jpg

4b64736cc3a0309ede6dc3eba02bddd2.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kosmos. Ja wolę bardziej po staremu. No i trzeba mieć odpowiedni chełmofon.
W tym obrazie najwaznajszy byl narrator

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W każdym obrazie najważniejszy jest narrator. Rzecz w tym, że dobry narrator nie musi używać rekwizytów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Mario 6na9 napisał:

Kosmos. Ja wolę bardziej po staremu. No i trzeba mieć odpowiedni chełmofon.

 

34 minuty temu, Pawel napisał:

W tym obrazie najwaznajszy byl narrator

Zgadza się.

Kosmos - dotyczyło narratora,

Ja wolę bardziej po staremu - elektroniki w motocyklu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajne , niestety albo dla mnie stety :D - nie mam już telefonu z jabłkiem i nie będę miał bo mnię do szału swego czasu doprowadzili , nie mam też CRF 1100L ale może kiedyś ... . Honda pracuje nad android auto podobno więc mam szansę w przyszłości . Mareczku się deko przytyło na zimę ??? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, mario2007 napisał:

Mareczku się deko przytyło na zimę

Jak Marka pamiętam z Białorusi to tych zim minęło już kilka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po pierwszych jazdach mogę powiedzieć, że nowa Afryka Adventure Sports CRF1100 ES+DCT to po prostu bajka. Przezajeqrvabiste moto bez względu na to co kto pieprzy. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Moto Troter napisał:
Po pierwszych jazdach mogę powiedzieć, że nowa Afryka Adventure Sports CRF1100 ES+DCT to po prostu bajka. Przezajeqrvabiste moto bez względu na to co kto pieprzy. ;-)

Ja rosół ale to chyba nie ma znaczenia.
Jesteś dość przewidywalny w każdym razie

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Pawel napisał:

A rosół ale to chyba nie ma znaczenia.
Jesteś dość przewidywalny w każdym razie emoji1787.png

Krzywa posiadanych i zachwalanych przez Mareczka motórów liniowo rośnie :default_icon_beer1:

To te które tylko ja pamiętam.
Wpierw były najlepsze deele ale już nie są, potem Afryka CRF 1000 ze skrzynią manual ale już nie jest, potem Afryka  CRF 1000 z DCT ale jak już widzimy nie jest i ..... co będzie kolejne po obecnej? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×