Skocz do zawartości
cykli

Legalna jazda po Buspasach!

Recommended Posts

Mimo że grozi mi przyznanie złotej łopaty za odkopanie tematu :default_huh:

Z radością  donoszę co przeczytałem o Warszawie 

" .... Jeszcze tego samego dnia, we wtorek o 16:30 z Urzędu Miasta za sprawą Wiceprezydent nadeszła pozytywna informacja. Motocykle wjadą na buspasy! Projekt ruszy na wiosnę 2018 r., póki co testowo na rok, na ul. Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej. Motocykliści dopięli swego, brawo! ... "

http://motormania.com.pl/newsy/kraj/warszawa-motocykle-na-buspasach-od-wiosny-2018/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W końcu Gdynia POWOLI staje się miastem bardziej przyjaznym motocyklistom...
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Buspasy-takze-dla-motocyklistow-n168543.html
...ALE, ŻEBY NIE BYŁO IDEALNIE:
- nie wszystkie buspasy w Gdyni będą udostępnione motocyklistom (np. te na głównych przelotowych trzypasmowych ulicach czyli ul. Władysława IV i ul. Morskiej (DW468)) NIE!
- dalej motocykliści PŁACĄ w Gdyni  w strefie płatnego parkowania! (podobnie jak w Białymstoku i (chyba jeszcze) Toruniu)
Dla pocieszenia, większością buspasów w Gdańsku motocykle mogą się poruszać (nieliczne wyjątki). Parkują za darmo (oczywiście jeśli zgodnie z przepisami)
-w Sopocie nie ma buspasów, motocykle parkują za darmo (również oczywiście jeśli zgodnie z przepisami)

- dodatkowo, w Gdyni na "reprezentacyjnej" ul. Świętojańskiej  (od ul. 10 Lutego do Al. Piłsudskiego) jest ZAKAZ WJAZDU DLA MOTOCYKLI

czyli @Cichy trochę się polepszyło, @gural nie :D

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie becz ;) 

W Wawie mamy podobnie - nie wszystkie buspasy i tylko "w ramach testów"... Trwających już chyba 2 lata :default_icon_mrgreen: czy może 3 nawet... ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po czym rozpoznać, który buspas jest dostępny a który nie. Pytam bo ja z Polski B jestem i u nas takowych na szczęście nie ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 godziny temu, Piotreo napisał:

Nie becz ;) 

W Wawie mamy podobnie - nie wszystkie buspasy i tylko "w ramach testów"... Trwających już chyba 2 lata :default_icon_mrgreen: czy może 3 nawet... ?

 

3 godziny temu, KaeS napisał:

A po czym rozpoznać, który buspas jest dostępny a który nie. Pytam bo ja z Polski B jestem i u nas takowych na szczęście nie ma.

@Piotreo ale i tak Trójmiasto (a szczególnie Gdynia) jest w tyle. Poza tym tak jak pisałem powyżej, nie udostępnią buspasów na przelotowych trasach tylko na dojazdowych do dzielnic.

@KaeSżebyś legalnie wjechał na buspas musi mieć na oznakowaniu poziomym i pionowym napis DOP i symbol motocykla lub napis motocykl. Dotyczy każdego buspasa oddzielnie. To znaczy tak to chyba powinno wyglądać zgodnie z obecnymi przepisami ruchu drogowego.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie na ten przykład jeszcze nie wprowadzono tej bus pasowej nowości. Można wszędzie za wyjątkiem pętli autobusowych i przystanków... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U nas tez się ostatnio zmieniło na lepsze i motocykle wpuścili na buspasy.
Ale konieczność uiszczania oplaty w Gdyni przez motocykle zadziwiła mnie

taptarapta

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak się za to płaci? Tylko apka czy można klasycznie w parkometrze? I gdzie w takim razie bilet umieścić?

ride eat sleep repeat

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 godzin temu, Jezier napisał:

A jak się za to płaci? Tylko apka czy można klasycznie w parkometrze? I gdzie w takim razie bilet umieścić?

ride eat sleep repeat
 

Twój wybór...parkometr, apka, sky cash...Kiedyś "przytwierdzałem" opłacony i wydrukowany bilet z parkomatu między wieko a kufer, i robiłem zdjęcie obejmujące oprócz biletu też rejestrację. Teraz "mam to niżej", płacę przez sky cash i mam nalepkę "mobiparking" pod szybą. Jakoś trzeba sobie radzić w Gdyni. Dyskusje z Panami Kontrolerami lub w biurze Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni są całkowicie bezcelowe, bezproduktywne, pełne emocji i nic nie wnoszące do tematu...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×