Skocz do zawartości

Recommended Posts

He. Nie no wiadomo, że zrobily go małe rączki. Źle sie wyrazilem ..."dedykowany do suzuki" :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

Ja ostatnio wymieniałem regulator do F650, napięcie przy włączonym motocyklu 14,6 V z wyjścia regulatora (żyła koloru R/W ), na drugim zacisku kontrolnym (żyła koloru G) napięcia w zależności od obciążenia ( włączone światła, wentylator ) 13,6V - 14,3V to jest akurat normalne i wynika ze spadku napiecia na przewodach przy wyższym obciążeniu, idealnie było by mieć grubsze przewody i lepsze złączki by zmniejszyć spadek napięcia.

Nie wiem dlaczego spalił się wcześniejszy regulator, szukałem przyczyny, nigdzie nie znalazłem zwarcia, rezystancje przewodów też wyglądają dobrze, bezpieczniki całe, złączka przy żyle R/W była lekko przytopiona więc musiał być duży prąd

w obwodzie by coś takiego zrobić ale nie tak duży by spalić bezpiecznik ? ( Wydaje mi się że bezpiecznik 20 A jest za duży mierzyłem miernikiem i przy wyłączonym moto światła długie, kierunki, stop i inne urządzenia pobierają maks 7A )

Akumulator mam żelowy, uszkodzenie spostrzegłem gdy podczas jazdy zgasł mi motocykl. Rozładowało mi akumulator, regulator mógł spalić się nawet wcześniej i nie spostrzegłem bo ostatnio robiłem tylko krótkie trasy do pracy i z powrotem,

na samym akumulatorze przy włączonych tylko postojówkach ostatnio cały dzień jeździłem.

Robiłem pomiary uszkodzonego regulatora i diody prostownicze są dobre, uszkodzeniu prawdopodobnie uległy tyrystory regulujące napięcie. Jak będę miałem czas to rozetnę uszkodzony regulator i zobaczę jak to wyglada w środku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A po Polsku się nie da?? Żyła koloru G to co to?? Kolor Gó...na?? A R/W - nic nie mogę wymyśleć ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolory :) Red (np. krew), (W) Łajt (np. śnieg niesikany), (G)rin (np. ogórek) Kolor gówna to (S)zit.

Edytowane przez agreSorek
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×