Skocz do zawartości
iLuke

Kask dualowy

Recommended Posts

Araia nie opisałeś ;). Przypuszczam, że by ci się spodobał.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Araia nie opisałeś ;). Przypuszczam, że by ci się spodobał.

No właśnie liczyłem że będzie, ale chyba oni nie prowadzą, bo było tych marek sporo, ale Araia nie było.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb poszedł do sklepu, pomacał, przymierzył, napisał recenzję. Ach te internety... :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ja szukałem kasku, to się dziwiłem, że niby nowe, a przepocone i wymacane z każdej strony. Seby są wszędzie.

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się czaje na Ls2 Mx436 Pioneer albo Nishua enduro carbon. Ls2 dość fajny, tani, a niestety nie mam okazji przymierzyć Nishua.

wytapatalkowano

Edytowane przez zaczekaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to koniecznie go pomacaj, tego Nishua, ochota Ci przejdzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No to koniecznie go pomacaj, tego Nishua, ochota Ci przejdzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisałem kilka postów wcześniej, nie chce Ci się czytać? Streszczenia nie będzie

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Napisałem kilka postów wcześniej, nie chce Ci się czytać? Streszczenia nie będzie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb, generalnie temat wątku jest o kasku dualowym ;) no ale chciałeś się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami na szybko więc można wybaczyć :)

Pisząc o Shoei i Schubercie, Ameryki nie odkryłeś, ponieważ są to kaski z najwyższej półki za niemałe pieniążki. Żeby się sprzedawały muszą być wykonane na określonym poziomie. Szczękowce Neotec/Multitec i C3 Pro z tego co pamiętam kosztują ok 2500zł. Taki Nolan n104 kosztuje 1200zł lub 1000 za n92.

No więc oceniać te kaski trzeba, moim zdaniem, w odniesieniu do ceny. Gdyby Nolan był jakości Schuberta myślisz, że tyle by kosztował? Włosi może i nie są bardzo dokładni, ale umieją pozycjonować swoje produkty.

Ja obecnie mam shoei qwest. Z kasku jestem bardzo zadowolony, ale po kilku latach jeżdżenia wiem że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla mnie był by szczękowiec. Więc rozglądam się za takim. Mierzyłem prawie wszystko wyżej opisane. Shoei mnie nie porwał. Schubert jest bez zarzutu. Nolan ma pewne wady, ktore przy jego cenie jednak nie dyskfalifikują go w mojej opinii. W porównaniu do Schuberta jest trochę gorzej wykonany, jest głośniejszy, pinlock też ma pewne probleny, ale jest ponad dwa razy tańszy! W obecnej sytuacji rynkowej jest dobrze spozycjonowanym kaskiem i dlatego wiele osób go kupuje.

O LS2 się nie wypowiadam, ponieważ nie przymierzałem tych kasków.

Reasumując, nie do końca się zgadzam z tym, że poza shoei i schubetem nic nie ma. Są i to całkiem niezłe kaski za odpowiednie pieniążki. Gdyby nie miłość Włochów do życia kosztem pracy - rozmów przy winie/kawie, to może niektóre rzeczy byłyby zdecydowanie lepszej jakości, ale ich cena napewno była by inna ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadza się, oczywiście ze są, ale nie w tym sklepie w ktorym bylem, dlatego odnioslem sie tylko do kasków które tam zastałem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja w nolanie przypierdzieliłem głową w asfalt upadając z motocykla jadącego z szybkością ok 60 km na szkole jazdy i dalej chodzę i jeżdżę więc jakie wykonanie to by nie było to i tak będę uważał, że to porządne kaski.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

c3 pro bez grafiki 2 klocki , z grafiką deko wiecej . ceny z wrocławia od autoryzowanego sprzedawcy . niżej nie chce zejść ;-) . o E1 nie pytałem - nie potrzebuję takowego , ale myslę że 2250 jest do zrobienia . ja na mój czekałem zimą trzy tygodnie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wisisz piwo, wkleiłem to dwa posty temu, najchętniej Perełkę, w maju, pod koniec, trawka już będzie ładnie zielona, w okolicach Biłgoraja bym chętnie to odebrał...

Aha, i nie przyjmuję do wiadomości że Ciebie nie będzie - zrób tak żebyś był, to nie jest prośba! :D

Edytowane przez Seb

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak w temacie. Ostatnio na Juwenaliach wiedziałem gościa na KTM-ie w kasku Acerbisa Active. Jakoś tak zawilgotniałem na ten kask. Niestety w okolicy nikt takimi cudami nie handluje. LS2 miałem na głowie i podziękowałem. W przypadku tego kasku cena znajduje odzwierciedlenie w jakości (albo odwrotnie, jak kto woli). Tak czy siak w mojej okolicy poza Shoeim Hornetem raczej nic dualowego nie przymierzę wiec porównania nie mam. A jeśli chodzi o samego Shoeia to uważam, że za te cenę to kask powinien jeszcze loda robić.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... A jeśli chodzi o samego Shoeia to uważam, że za te cenę to kask powinien jeszcze loda robić.

No przecież robi. Idź do dobrego sklepu z kaskami i sprawdź.
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Był sobie kiedyś taki jeden sklep, a właściwie sprzedająca... Jak by to było takie proste... to bym motocykla nie kupował tylko same kaski.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Był sobie kiedyś taki jeden sklep, a właściwie sprzedająca... Jak by to było takie proste... to bym motocykla nie kupował tylko same kaski.

No co Ty zwariowałeś, sprzedającą chcesz na głowę zakładać ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No co Ty zwariowałeś, sprzedającą chcesz na głowę zakładać ?

Bo nie widziałeś tej sprzedającej. Założyłbym ją na każdą część swojego ciała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×