Skocz do zawartości
Applewine

Zakup - Dakar z Siedlec

Recommended Posts

Witam,

zaczynam rozglądać się za Dakarem - na razie w internetach, ale rozważam spotkanie z włascicielem tego moto: http://olx.pl/oferta...html#924d461edf

Prosiłbym o pomoc: na fotkach prawej strony

http://img14.staticc...-650-dakar-.jpg

widać jakieś kable byle jak owinięte izolką (na górze) - do czego to jest ?,

oraz grubszą wiązkę na dole - owiniętą chyba izolką, wychodząca spod osłony, która na wszystkich zdjęciach dakarów idzie przodem, a tutaj idzie po prawej stronie. Co to może być i czy się tym przejmować?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W ogłoszeniu masz napisane, że :

Stan techniczny:Nieuszkodzony

W mojej opinii należy to interpretować tak że kiedyś był uszkodzony(nie wiadomo jak bardzo) i pewnie ma to z tym jakiś związek.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej pojechać i obejrzeć, jak to wygląda na żywo, daleko jakoś strasznie nie jest. Są tu osoby z Siedlec np Zwierzu i ma Dakara, napisz do niego może coś ci podpowie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny i przebieg 216,6km - to lubię na tych zdjęciach.

A może chciał pokazać super podświetlenie budzików :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odzew. Oczywiście wybieram się, żeby obejrzeć, ale na razie czekam na odpowiedzi właściciela na serię pytań, żeby nie tłuc km na próżno.

Na jednym ze zdjęć Kordi'ego zaznaczyłem wiązkę, która na fotach z ogłoszenia wygląda na skróconą i puszczoną bokiem - stąd wątpliwości.

gs1.jpg

post-4257-0-60997100-1432812731_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są kable od czujnika położenia wału.

Pod tym plastikiem są 3 kostki, które czasem lubią zaśniedzieć - może klient coś tam rzeźbił, może któraś pękła i przerabiał czy coś.

Wieczorem cyknę zdjęcie bez plastiku, to zobaczysz co tam powinno być (i jak zamocowane).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DSC07039.JPG

DSC07041.JPG

Ta z żółtymi kablami jest przyczepiona do plastiku, ta okrągła jest luźna, a za nią jest jeszcze jedna z 2 kablami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny i przebieg 216,6km - to lubię na tych zdjęciach.

Pszemo -nie naśmiewaj się z przebiegu-przecież w ogłoszeniu sprzedajacy napisał:przebieg-42000 km :shock: ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Siedlcach masz super warsztat pogadaj z chłopakami umów sie na oględziny w warsztacie pomogą na pewno stajniamustangow.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W końcu udało mi się wygospodarować czas na obejrzenie moto - po przymiarkach i jazdach - dakar idealnie mi pasuje i to jest to co chcę kupić.

Niestety oglądany egzemplarz http://olx.pl/oferta...D5-IDagJFZ.html miał kilka niejasności, przez które znajomy z doświadczeniem motocyklowym odradził mi zakup:

1. moto ogólnie zaniedbane - właściciel od paru lat za granicą, sprzedaje kolega u którego stoi i jest okazjonalnie jeżdżone, niektóre śrubki na silniku pozmieniane, z jednej strony maźnięte byle jak farbą itp.

2. kiwaczka na łączeniu z ramą - z jednej strony luz, z drugiej rama wgryziona na ok. 1 mm - nie wiadomo co jest przyczyną, czy krzywa rama, czy tylko walnięta tuleja i zapuszczenie,

3. odbitki na ramie przy kierownicy - 3 obok siebie. Gdyby była jedna - wiadomo, zdarza się, ale trzy stanowiły już zagadkę.

Powrót więc na smutno i pusto, i kombinowanie następnego wolnego dnia aby obejrzeć innego dakara :(

post-4257-0-58961800-1435401230_thumb.jpg

post-4257-0-70399400-1435401244_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×