Skocz do zawartości

Recommended Posts

Opadłem...

Czy ty wogole czytasz co my piszemy???

Nie mam pojęcia co to za wskazanie.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czytam oczywiście,też opadam.Trzeba chyba zmknąć wątek albo na wysypisko.

Jak kiedyś rozwikłam to spróbuje opisać używając wszystkich umiejętności literacko-technicznych

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może lepiej podjedz do jakiegoś elektryka lub mechanika i nich pomierzy ci napięcie na akumie bez obciążenia a następnie z obciążeniem(włączona stacyjka.

A przede wszystkim natężenie Ampery. Bo może się okazać że masz gdzieś przebicie i aku będzie się rozładowywało na wyłączonej stacyjce oraz wystąpią skoki napięcia które objawiają się niewłaściwym zachowaniem wskażników.

To nie auto tylko motor więc jeśli się znasz na elektryce lub jej po prostu nie ogarniasz. To lepiej nic tam nie grzeb sam bo stracisz tylko czas a nic nie zdziałasz.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie robie jakiś większych ingerencji,zasięgam języka wymieniam poglądy,a fizycznie to pomiary,obserwacja ,izolowanie i sprawdzanie podejrzanych punktów.Moto jezdzi i czasem zchowuje sie normalnie wiec nie ma wielkiej tragedii.dzieki za rady wezme pod uwagę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy wszystkie twoje wątpliwości co do pomiarów zostały rozwiane? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I - natężenie [A]

U - napięcie [V]

R - rezystancja, opór [Ohm]

I=U/R

U=I*U

R=U/I

Napewno to literówka ale pozwole sobie zauważyć że powinno być U=I*R,

A tak do tematu to mierzyłem pobór prądu "A" amper, i tak:

przy załączonej stacyjce i światłach wynik -4,5A

przy wyłączonej to rzędu 0,03 - 0,07A wachające ale przyjmijmy-0,05A

Myśle że to nie tragedia bo zegarek no i jakaś pamięć coś tam potrzebuje,czy to moze rozładowywać aku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napewno to literówka ale pozwole sobie zauważyć że powinno być U=I*R,

A tak do tematu to mierzyłem pobór prądu "A" amper, i tak:

przy załączonej stacyjce i światłach wynik -4,5A

przy wyłączonej to rzędu 0,03 - 0,07A wachające ale przyjmijmy-0,05A

Myśle że to nie tragedia bo zegarek no i jakaś pamięć coś tam potrzebuje,czy to moze rozładowywać aku?

W tym przypadku pobór prądu jest w porządku.

Do akumy bym się nie czepiał.

Czeka cię prawdopodobnie rozebranie przodu Bety celem sprawdzenia wszystkich złącz elektrycznych w tym kostek.

Wina może tkwić tylko w liczniku lub pod licznikiem.

Najprostszym rozwiązaniem było by podpięcie sprawnego licznika do twego matka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak pomijajac ,spadki napiec na elementach zasilanych po przekreceniu stacyjki,zdemontuj panel instrumentow czy deske rozdzielcza jak kto chce... szczegolna uwage poswiec wielowtykowi to ta kostka podlaczona do panelu ,sprawdz po stronie wiazki wtyki zenskie na wode,korozje itp.twoj objaw wyglada na to ze klaster na bardzo krotka chwile dostaje zasilanie po czym jest rozlaczany i tak w kolo. Jesli tam jest ok wez sie ale delikatnie ,zwroc uwage na gumki od miekkich przyciskow itp drobne czesci.Obejrzyj najlepiej pod lupa plytke obwodow drukowanych jak rowniez czy aby ktorys z komponentow nie stracil kontaktu[elektrycznego] z drukiem.Moze sie tak stac pod wplywem wibracji ktorych jest niemalo w przypadku moto z takim silnikiem.E wentualnie zostaje pomiar wlasciwej masy [przyrzadem do pomiaru malych rezystancji] pomiedzy masa przy kostce a minusem bat. Pomiar napiecia najlepiej jakims dobrym miernikiem z RMS [mierzacym wartosci rzeczywiste] .Osobiscie uwazam ze spadek nap. do ok 11v po przekreceniu stacyjki na uzywanym akku. to nie tragedia i jesli reszta jest ok to moto i zegary powinny dzialac.Jak sprawdzisz podziel sie spostrzezeniami na forum.Powodzenia. ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki stary za wyczerpujące rady,napewno coś zakoduje w mojej łepetynie a jak trzeba to wróce na forum.Co mogłem to obejrzałem dotknąłem wypiąłem i wpiąłem pod nieszczęsnymi zegarami zanim napisałem na forum..Wydaje się wszystko ok jak z fabryki czyściutkie suchutkie no nie ma sie czego uczepić.

chciałem opowiedzieć dzisiejsze wydarzenie:

30 grudnia 2013 pogoda przed południem.poszedłem do garażu, starter ,maszyna pali ,podokręcałem niezbedne elementy,wyprowadziłem z garażu zapaliłem,ubrałem sie pojechałem na spacer.

Zegary zaczęły szwankować po kilku metrach ,nie zważałem na nie ,po przejechaniu ok 10km zjechałem na stacje benzynową celem sprawdzenia ciśnienia w ogumieniu (zegary całą drogę wariowały ) .Po dopompowaniu się zdziwko ,zakręciłem dwa razy i dupa ,aku siadlo nie ma jazdy.

Po odpaleniu na kable z auta dobrej pani zegary znormalniały i cala drogę zachowywały sie ok. Ja wkurzony na aku ,podjechalem do sprzedawcy bateryjek, niestety nie mial takich jak potrzeba wymiarow i poradzil na wiosne dopiero kupić i zalac i exploatować. Po mojej opowieści text sprzedawcy bezcenny-"podładuj dl€żej aku bo może za mało amper ma"Wrociłem do garażu z 90% pewnością że to wina akumulatora całej kołomyji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kup nowy akumulator

Wyciągnij motor z błota :lol:

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyciągnij motor z błota :lol:

Dlaczego mi dokuczasz Jarku? :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego mi dokuczasz Jarku? :lol:

O Ciebie mi nie chodzi, ale motoru szkoda!! :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam ponownie,temat chyba już ostygnął niestety nie u mnie choć przyznam zrezygnowany z leksza jestem.Otóż zakupiłem nowy aku i sytua jest bez zmian.

Tzn. zegary pokazują co im się zachce i w jakim momencie im sie zachce,nawet przy wyjętym kluczyku jakieś dziwne znaki ,kreski pojawiają sie na lcd kilometrów i lcd godziny

.taka ciekawostka ktorą zauważyłem to to że jak zegary zachowują sie OK to świeci kontrolka rezerwy paliwka(świeci bo ma prawo bo mało nafty już) a jak zegary fiksują to owa kontrolka nie świeci .Wyciągałem wtyczki z baku ruszałem nimi ale nic nie stwierdzilem ,pustka w calej platformie.pozdrawiam wszystkich ,szczegolnie tych ktorzy mają jeszcze cierpliwość do mojego zagadnienia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Twoim motku jest gniazdo do ładowania akumulatora ?

Ile masz bezpieczników pod kanapą 8 czy 4 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o gnieździe do ładowania nie wiem, raczej nie ma ,(jestem na etapie projektu kabla do rozruchu,)moto jest 2001r.bezpieczników napewno nie ma 8 ,z tego co pamiętam jest duży 20A ,10A ,i może jakiś jeszcze ,napewno nie ma 8 pod kanapą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gniazdo powinno być pod lewą osłoną nibybaku. Jeśli masz motka przed liftem pod kanapą powinny być 4 bezpieczniki w "skrzynce bezpieczników" i gdzieś :?: w pobliżu jeden lub dwa dodatkowe. Właśnie ten dodatkowy (lub jeden z dodatkowych) odpowiada za zasilanie wskaźników i może być przyczyną opisanych przez Ciebie anomalii. Sprawdź jeszcze zasilanie na pinie nr1 wtyczki przy liczniku. Jeśli staniesz "twarzą w twarz" z motocyklem jest to pierwszy pin od góry z prawej strony. Wepnij tam drucik i połącz z miernikiem. Drucik oczywiście do wtyczki od strony wchodzących przewodów (od strony licznika można uszkodzić pin) - wtyczki nie ruszaj. Odpal moto i daj znać co się dzieje. Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki dzięki,widze jakiś zarys planu działań.dodatkowe bezpieczniki?hm.są jakieś złączki conajmniej dwie pod kanapą ,mogą to być bezpieczniki ,przyznam tylko je ruszałem zginałem .

jak coś wydrukuje dam znać,dzieki jeszcze raz

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są 3 bezpieczniki w skrzynce 20A,10A i 7,5A i puste miejsce na czwarty,żadnych dodatkowych nie znalazłem.

Są złączki :do świateł na tył

dwie do zbiornika paliwa

do tarczy prędkościomierza

jedno biegunowa ale nie wiem do czego

I jedna przy zbiorniku paliwa niewpięta do niczego (wolna) i ukryte z prawej strony za stalową osłoną dwie jedna spięta a druga 3biegunowy pin męski również nie wpięty z niczym( wolny)

Co do pinów pod licznikiem to nie robiłem nic bo już czacha poskładana do kupy a dziś moto zachowuje się normalnie .

Ciekawostka tradycyjnie ,otóż kontrolka rezerwy się świeci i mimo iż wypnę wtyczki z baku też się świeci i na zapalonym moto wyjąłem bezpiecznik 7,5 moto nadal chodziło i wszystko działało światła sygnał kierunki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwarcie do masy?

Wypnij (białą?) kostkę przy pompie i zobacz czy kontrolka zgasła.

Edytowane przez Debian

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×