Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie obie kostki wypiąłem a kontrolka świeci ,myślałem że może zapamiętała albo przyjęła gorszą wersję przy braku informacji pokazuje gorszą info -brak paliwa.powinna zgasnąć?przypomnę że gdy zegery głupiały kontrolka nie świeciła mimo że powinna z braku paliwa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie powinna. Jeśli świeci to znaczy, że masz gdzieś zwarcie do masy. Ze schematu wynika, że to biało-niebieski przewód biegnący do złączki przy liczniku (pin nr 7).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie powinna. Jeśli świeci to znaczy, że masz gdzieś zwarcie do masy. Ze schematu wynika, że to biało-niebieski przewód biegnący do złączki przy liczniku (pin nr 7).

Nie nalewam narazie paliwa.Zauważyłem że kontrolka od rezerwy dziwnie się zachowuje,raz świeci raz nie i nie ma żadnej prawidłowości (zależy od jej humoru).Bywa że nawet zewrę wypiętą kostkę (białą z bialoniebieskim przewodem )to też nie świeci ,może więc to przerwa jakaś raczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam zainteresowanych.Ogłaszam

GRANDE FINAL

W wyniku bezsilności i w akcie desperacji zakupiłem na portalu aukcyjnym używane zegary i problem ustał.

Uszkodzenie tkwiło jednak w zegarach.

Podobno te moje uszkodzone można przelutować czy coś tam coś ,gadał mi jeden fachman ale już nie było time bo sezon.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc wszystkim

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć,

W moim gs-ie wariuje licznik tzn. nawet na postoju wskazówki prędkościomierza i obrotomierza pokazują wartości z całego zakresu. Licznik kilometrów i zegar chwilami wyświetla poprawnie wartości a chwilami przygasają niektóre kreski. Po odpięciu licznika i ponownym podpięciu wskazówki zjeżdżają na swoje miejsce ale już po chwili historia się powtarza. Przelutowanie elementów licznika nie pomogło. Co obstawiacie uszkodzony licznik czy jakieś zakłócenia z instalacji? Jeśli ktoś z okolic Turku, Konina, Kalisza zgodziłby się na chwilową podmianę licznika w celu sprawdzenia to byłbym wdzięczny :-). Pozdrawiam

post-4235-0-54073800-1432928507_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Instalacja :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że UFO. Widziałem takie rzeczy w "Bliskich spotkaniach III stopnia". ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co obstawiacie uszkodzony licznik czy jakieś zakłócenia z instalacji?

No dobra, ale kto ile płaci i za jaką opcję ;)

Co do uszkodzenia - może być jedno i drugie. Jeżeli chodzi o licznik to nie jest to urządzenie "tytan niezawodności" w tym roczniku - choć bardziej prawdopodobne jest, że są jakieś problemy z instalacją ( przetarcia kabli, zwarcia .... ) - ile płacą za takie obstawienie? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyjmuję zakłady. Wejście do gry za symboliczną stówkę - może uzbieram na wymianę licznika ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A sprawdziłeś bateryjkę, ładowanie i oceniłeś stan instalacji???

Może wymiana zegarów nie będzie konieczna.

Po mojemu to: weź kilka piw, latarkę, miernik i idź do garażu. Wszystko pomału obejrzyj, jak trzeba polutuj, zaizoluj i wtedy zobacz jak budziki chodzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam , a na moim bmw 650 f licznik kilometrów się wykreskował i nie liczy km ,a dzienny tylko jak moto odpalone i po zgaszeniu wyzerowuje się ,poprostu stracił pamięć .Miałkto coś takiego i jak ją naprawił

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.Miałkto coś takiego i jak ją naprawił

Powtarzasz się, a poza tym dziwnie nazywasz... jak mniemam kobiety - tak to zrozumiałem :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...dopinam się do tematu miałem podobne objawy jeśli chodzi o "zegarki". Wariowały, wskazanie drogomierza znikało, były momenty że pracował normalnie ale w przypadku dużej wilgotności lub po myciu to masakra. Po wyłączeniu zapłonu przez kilkanaście sekund dziwne odgłosy dobiegały z zegarów. Ponieważ po moich obserwacjach instalacja,ładowanie, bateria ok więc padło absolutnie zegary. Podrzuciłem zaprzyjaźnionemu elektronikowi...i...... po pierwszych obserwacjach nic...... ale nie odpuściłem i padł pomysł żeby przetestować zegary w warunkach większej wilgotności i niższej temp. ;) ... padło na lodówkę....... i tu BINGO zegary zaczęły totalnie wariować. Po dokładnych oględzinach przez elektronika doszedł do małego układu, który nie domagał. (wymiary układu jakieś 2x3 mm ;). Ustroństwo zostało wymienione sprawdzone wstępnie na stole pomiarowym a wczoraj między 22:00 a 23:00 zamontowane i przetestowane zegary na motku. Jak na razie wszystko ok :)  ( na margnesie w moich zegarach jest przeszczep z jakiejś karty grafiki lapka :) )

Mam nadzieje, że to niedomaganie udało się wyleczyć o ewentualnych dalszych efektach będę informował. ( ale się opisałem ;) mam nadzieje, że ktoś kiedyś skorzysta ... a i czekam na ...komentarze wiadomo jakie...;) Howgh

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, FLUSA napisał:

...dopinam się do tematu miałem podobne objawy jeśli chodzi o "zegarki". Wariowały, wskazanie drogomierza znikało, były momenty że pracował normalnie ale w przypadku dużej wilgotności lub po myciu to masakra. Po wyłączeniu zapłonu przez kilkanaście sekund dziwne odgłosy dobiegały z zegarów. Ponieważ po moich obserwacjach instalacja,ładowanie, bateria ok więc padło absolutnie zegary. Podrzuciłem zaprzyjaźnionemu elektronikowi...i...... po pierwszych obserwacjach nic...... ale nie odpuściłem i padł pomysł żeby przetestować zegary w warunkach większej wilgotności i niższej temp. ;) ... padło na lodówkę....... i tu BINGO zegary zaczęły totalnie wariować. Po dokładnych oględzinach przez elektronika doszedł do małego układu, który nie domagał. (wymiary układu jakieś 2x3 mm ;). Ustroństwo zostało wymienione sprawdzone wstępnie na stole pomiarowym a wczoraj między 22:00 a 23:00 zamontowane i przetestowane zegary na motku. Jak na razie wszystko ok :)  ( na margnesie w moich zegarach jest przeszczep z jakiejś karty grafiki lapka :) )

Mam nadzieje, że to niedomaganie udało się wyleczyć o ewentualnych dalszych efektach będę informował. ( ale się opisałem ;) mam nadzieje, że ktoś kiedyś skorzysta ... a i czekam na ...komentarze wiadomo jakie...;) Howgh

W takim razie skoro czekasz, to... jaki masz przebieg tego laptopa? :default_laugh:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, dakarowy napisał:

W takim razie skoro czekasz, to... jaki masz przebieg tego laptopa? :default_laugh:

.hmmm zastanawiam się jakich jednostek użyć do opisania przebiegu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, FLUSA napisał:

.hmmm zastanawiam się jakich jednostek użyć do opisania przebiegu ;)

Normalnie, megapikselogodzin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, JacekJ napisał:

Normalnie, megapikselogodzin.

..jak sprzęt pracował na zachodzie Europy mógł mieć już giga a może tera....ale obecnie w Polsce więc pewnie kilopikselogodziny ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pany i Panie, a taki case: licznik zaniża zarówno prędkość, jak i przejechane kilometry o ok. połowę. Takie spowolnienie rzeczywistości. Ktoś ma jakiś pomysł?

www.dwakolkaispolka.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po prostu jedziesz wolniej niż Ci się wydaje ;)

A serio, to obstawiam problem, samym wskaźnikiem. Inaczej szalalby ABS.

Czy po przekreceniu kluczyka, jak jest test, to wskazówka płynnie przechodzi przez cały zakres?

A tak dla pewności - mowa o 8setce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×