Skocz do zawartości
Robi

Dorobienie kluczyka do kufrów...

Recommended Posts

Zakupiłem fajne kufry SCHUH ale bez kluczyka. Tzn jeden mam i wygląda to tak:

Prawy kufer posiada kluczyk ktorym mogę otworzyć zamek blokady kufra ze stelaża. Posiada on ten sam nr na wkładce(zamku) co do otwierania kufra, ale nie da rady otworzyć kufra, myślę że jutro jak go poczęstuję WD to może ruszy.

Lewy kufer (wkładki) mają inne oznaczenie i tym kluczykiem który posiadam nie dam rady ruszyć dwóch zamków. Podejrzewam że do lewego kufra jest innym kluczyk.

Czy znacie jakiegoś magika na śląsku co mi to ogarnie? .

Chyba że mogę zamówić kluczyk po nr ale nie miałem z tym nigdy do czynienia i nie wiem jak to bedzie wygladać kasowo.

Wiem że Givi i Bmw kluczyki można zamówić po nr na wkładce. Ale czy tutaj tez by się udało i czy warte zachodu?.

Przerabiał ktoś ten temat ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U nas w Katowicach na ul.Wojewódzkiej dorabiają klucze itp... za dorobienie klucza do zamka biorą 120zł, każdy następny 30zł .. Gdybym chciał mieć jeden klucz do wszystkich kufrów + zabezpieczenie to koszt 70zł za zamek. Czyli 5 zamków x 70zł =350zł .. Nie opłacalne.

Trzeba samemu coś po modzić z wkładkami.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy znacie jakiegoś magika na śląsku ....

U nas w Katowicach....

Aaaaaa..... teraz mi się ze szkoły przypomniało. Katowice są na śląsku! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli kufry nie są zamknięte i można zdemontować zamek jest szansa na dobranie się do zapadek . Następną czynnością jest ich takie ustawienie (poprzestawianie) aby po włożeniu klucza żadna z zapadek nie wystawała z wewnętrznego cylindra, Po złożeniu cylindra zamka i obudowy w całość zamek powinien dać się otwierać i zamykać posiadanym kluczem . Porada do uruchomienia zamka dobrze jest zastosować smar silikonowy w areozolu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Otwórz na rympał. Nic nie trzeba dorabiać (poza filozofią). ;-)

Edytowane przez Moto Troter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... do uruchomienia zamka dobrze jest zastosować smar silikonowy w areozolu.

Zamki najlepiej przesypać grafitem. Smarowidła wszelkiej maści tylko "ściągają" kurz, pył i w ogóle ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli kufry nie są zamknięte i można zdemontować zamek jest szansa na dobranie się do zapadek . Następną czynnością jest ich takie ustawienie (poprzestawianie) aby po włożeniu klucza żadna z zapadek nie wystawała z wewnętrznego cylindra, Po złożeniu cylindra zamka i obudowy w całość zamek powinien dać się otwierać i zamykać posiadanym kluczem . Porada do uruchomienia zamka dobrze jest zastosować smar silikonowy w areozolu.

Potrzebny będzie pilniczek i:

wsadzasz kluczyk, pilniczkiem spiłowujesz wystające zapadki, montujesz wkładkę i musi działać.

No oczywiście pod warunkiem, że kufry są otwarte. A jak są zamknięte, to znajdź specy od otwierania "tego czy tamtego" daj im na flaszkę i Ci otworzą. Takie zamki to dla zawodowca pikuś.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potrzebny będzie pilniczek i:

wsadzasz kluczyk, pilniczkiem spiłowujesz wystające zapadki, montujesz wkładkę i musi działać.

No oczywiście pod warunkiem, że kufry są otwarte. A jak są zamknięte, to znajdź specy od otwierania "tego czy tamtego" daj im na flaszkę i Ci otworzą. Takie zamki to dla zawodowca pikuś.

Jeden kufer ma kluczyk i udało mi się rozruszać w nim zamki bo były bardzo zastane.

Drugi kufer jest bez kluczyka i jest zamknięty :/

Dzisiaj wolny dzień to się pobawię w włamywacza :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeden kufer ma kluczyk i udało mi się rozruszać w nim zamki bo były bardzo zastane.

Drugi kufer jest bez kluczyka i jest zamknięty :/

Dzisiaj wolny dzień to się pobawię w włamywacza :D

Tylko nie połam wkładki, bo nic z tego nie będzie.

Daj jakimś chłopakom na piwo i ci otworzą, a później tą wkładkę dorobisz pod kluczyk od pierwszego kufra.

Powodzenia

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamki w kufrze pochytane :) . Mi się nie udało. Oddałem fachowcowi.

Wkładki dopasowane do kluczyka z kufra ( otwieranego ) . Dorobione 2 kluczki dodatkowo.

Koszt 100zł .

Namiary:

Pan Arkadiusz. Tel 507404772 . Adres Selgros Katowice ul. Lwowska 32..

Słyszałem że jest dobry, i został mi polecony. A ja go polecam dalej. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Selgros... taka mała budka/stanowisko w środku? Koleś dorabiał mi klucz do Yamahy :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak ja potrzebowałem kluczyk go GIVI to nawet wkładki nie chciał. Spisał tylko kod z wkładki i następnego dnia miałem dwa kluczyki za 20zł.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czarodziej panie... Istny czarodziej...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak ja potrzebowałem kluczyk go GIVI to nawet wkładki nie chciał. Spisał tylko kod z wkładki i następnego dnia miałem dwa kluczyki za 20zł.

Który to taki?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie Marcin. W środku kiosk... znajomemu dorabiał kluczy do stacyjki w aucie po włamaniu...

Reich do niektorych kufrów tak mozna, Givi, Bmw, Hepco , ( zamówić ) klucz po nr na wkładce. Ja tez miałem nr na wkładce ale temat z zamówieniem klucza raczej kiepski. Taniej i szybciej było zrobic po Polskiemu :D Mam jeden kluczyk do 2 kufrów i to najważniejsze ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×