Skocz do zawartości
wilku

Co z nim jest nie tak?

Recommended Posts

Ten też był biały : http://olx.pl/oferta...html#3bd803271b

Oglądałem go i sprzedawca sam się przyznał że jest przemalowany, sprowadzony z francji :)

Jak dla mnie 1 osobowy, brak ABS-u, no i faktycznie zbyt pięknę tłumiki a do tego ta cena. Trzeba sprawdzić, perełki też się zdarzają ale trzeba uważać na okazje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do przebiegu policyjnych motocykli, to z zasady maja bardzo małe przebiegi, bo większość tych maszyn jest używana bardzo sporadycznie.....- przynajmniej w Polsce ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za uwagi. Znalazlem dzis oferte z Warszawy, wiec bliziutko, ale znow zastanawia mnie niska cena. Nie dopatrzylem sie niczego nietypowego wiec prosze o krytyczny osad tej oferty:

BMW F 650 GS z 2007

http://olx.pl/oferta/bmw-f-650-gs-z-2007-CID5-IDaufhR.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cena jak za ten rocznik i wyposażenie całkiem niezła, nie spotkałem go wcześniej na lubelskich drogach. Zdjęcia jednak nie oddają rzeczywistości, musisz obejrzeć, posłuchać pracy silnika zachowania przy odpalaniu, gaszeniu, sprzęgła. Oferta godna uwagi, syn za golasa 2001r bez kuferków z ABS-em i grzanymi manetkami sprowadzonego ze Szwajcarii dał 7500.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że zdjęcia to za mało, ale są tu na forum ludzie tak obeznani z tym modelem, że po pierwszym spojrzeniu na zdjęcie potrafią powiedzieć, że np. kierunkowskazy z innego modelu, że naklejki nie takie, albo że ta czy inna wiązka albo rurka jest niefabryczna/zagięta/wymieniana/motana itd...

np. zastanawiam się, czy w tym lubelsko-warszawskim egzemplarzu linka hamulcowa z przodu jest ok, bo mam wrażenie, że jest inna niż powinna być (chyba z modelu <2004 albo z wersji Dakar), ale nie znam sprzętu na tyle, żeby móc zweryfikować swoje podejrzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiadomo, że zdjęcia to za mało, ale są tu na forum ludzie tak obeznani z tym modelem, że po pierwszym spojrzeniu na zdjęcie potrafią powiedzieć, że np. kierunkowskazy z innego modelu, że naklejki nie takie, albo że ta czy inna wiązka albo rurka jest niefabryczna/zagięta/wymieniana/motana itd...

np. zastanawiam się, czy w tym lubelsko-warszawskim egzemplarzu linka hamulcowa z przodu jest ok, bo mam wrażenie, że jest inna niż powinna być (chyba z modelu <2004 albo z wersji Dakar), ale nie znam sprzętu na tyle, żeby móc zweryfikować swoje podejrzenia.

Chodzi Ci o przewód hamulcowy? którego dokładnie nie widać, a można przypuszczac że jest ok, zdjęcia sa z dupy do wnikliwej oceny czegokolwiek w tym egzemplarzu, cza na żywo zerknąć

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie cena spadła z 9000 na 6800. Gość nie odpowiada. dziwne to ogłoszenie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie będę robił nowego tematu - znalazłem kolejnego kandydata:

http://olx.pl/oferta...html#9ad51932c8

Nieprzerejestrowany (nigdy nie rejestrowałem obcej maszyny w kraju, mam trochę obaw), ale poza tym nie dopatrzyłem się żadnych problemów.

Widzę, że ma akcesoryjne dwie osłony - chyba Touratech (tył i zębatka zdawcza) i w związku z tym brak tego małego błotnika (kojarzy mi się z pieluchą, nie wiem czemu), ale to raczej nie problem.

Z nietypowych rzeczy jest jeszcze pokrętło na przedniej owiewce po prawej stronie (jakieś 10cm w dół od prawego zegara) - widać na trzecim zdjęciu - ma ktoś pomysł, co to może być?

Dostałem też trochę bardziej szczegółowych zdjęć i wygląda to wszystko całkiem obiecująco - macie jakieś sugestie odnośnie tego egzemplarza?

Skontaktowałem się ze sprzedającym i dość ochoczo stwierdził, że puści go za 9500. To już bardzo kusząca propozycja...

Przebieg: 89kkm - jest szansa, że autentyczny - czy to już czas na remont silnika?

Edytowane przez wilku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwne te kierunkowskazy, jedne takie drugie takie, nieoryginalne oczywiście, lusterka tez różne, ogólnie zaniedbany i w wyjściowej cenie raczej drogi, wg mnie, poza tym to jakiś zlepek, skoro rocznik 2004 - bo przedni błotnik jest od wersji przed liftem, a czachę, licznik ma po lifcie, przebieg trudno powiedzieć tragedii nie ma jeśli faktyczny, a czy do remontu to zależy jak pracuje i jak był eksploatowany, ogólnie ja bym sobie go odpuścił, gdzieś w "nowościach otomoto" Falcon wkleił drogiego ale obiecującego (ze zdjęć żółtka) nad którym warto by się pochylić - takie moje zdanie

P.S. A to pokrętło to pewnie potencjometr - ustawienie smarowniczki łańcucha jakiejś home made pewnie ;-)

P.S. 2 tylni błotnik ma po prostu ucięty (brak pampersa) :-P

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to po SNL mój będzie for sale Ale nie będzie tanio :)

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do tego pierwszego białego - to ja się tam nie znam, ale przetarte siedzenie przy 40 kkm?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie będę robił nowego tematu - znalazłem kolejnego kandydata:

http://olx.pl/oferta...html#9ad51932c8

Nieprzerejestrowany (nigdy nie rejestrowałem obcej maszyny w kraju, mam trochę obaw), ale poza tym nie dopatrzyłem się żadnych problemów.

Widzę, że ma akcesoryjne dwie osłony - chyba Touratech (tył i zębatka zdawcza) i w związku z tym brak tego małego błotnika (kojarzy mi się z pieluchą, nie wiem czemu), ale to raczej nie problem.

Z nietypowych rzeczy jest jeszcze pokrętło na przedniej owiewce po prawej stronie (jakieś 10cm w dół od prawego zegara) - widać na trzecim zdjęciu - ma ktoś pomysł, co to może być?

Dostałem też trochę bardziej szczegółowych zdjęć i wygląda to wszystko całkiem obiecująco - macie jakieś sugestie odnośnie tego egzemplarza?

Skontaktowałem się ze sprzedającym i dość ochoczo stwierdził, że puści go za 9500. To już bardzo kusząca propozycja...

Przebieg: 89kkm - jest szansa, że autentyczny - czy to już czas na remont silnika?

Rozmawiałem z właścicielem tego motocykla ze 6 tygodni temu jak szukaliśmy moto z synem, nie mógł rozmawiać wiec podał numer do kolegi a kolega przyznał się że to ich wspólny motocykl ale nie katowany i nie jeżdżony w terenie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok, dzięki za uwagi. Na błotnik nie spojrzalem.

Edytowane przez wilku

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłem kolejną ciekawą ofertę. Jutro jadę go obejrzeć, więc wszelkie sugestie - na o co dopytać i na co zwrócić uwagę są mile widziane.

Póki co na zdjęciach zauważyłem tylko, że osłony tłumików są założone do góry nogami - poza tym nie widzę, żeby cokolwiek odbiegało od standardu - a komuś z Was coś się rzuca w oczy?

Zrobię oczywiście trochę zdjęć i wtedy poproszę o więcej podpowiedzi, ale póki co:

http://olx.pl/oferta/motocykl-bmw-f-650-gs-CID5-IDajxB3.html#9ad51932c8

Widzicie w nim coś, co go dyskwalifikuje?

P.S. Jeśli zaczynam być upierdliwy, to dajcie znać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zasadzie niewiele z tych zdjęć wynika, nie ma się zbytnio do czego przyczepić, bo niewiele widać szczegółów. Nie wygląda też na to, żeby mu czegoś brakowało, trzeba oblukać na żywo, posłuchać, przejechac się, zbić cenę i kupić jak wszystko ok. Być moze znalazłby sie ktoś z Wa-wy coby pomógł ocenić na żywo... ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzałem, dopytałem, przejechałem. Generalnie motocykl całkiem ładnie utrzymany, nie odpicowany, serwisowany w serwisie Yamahy, na wszystko rachunki, ALE:

Poprzedni oglądający powiedział właścicielowi, a ten mi, że łożysko główki ramy niedomaga. Faktycznie jak się przejechałem, to na progach zwalniających (leżących policjantach) słychać stuk przedniego zawiasu i czuć stuknięcie w prawej stronie kierownicy. Amortyzatory pracują ładnie, więc czy to może być właściwa diagnoza?

Właściciel nie spieszy się ze sprzedażą i powiedział, że będzie to naprawiał. Poczekam, zobaczę rachunek, przejadę się jeszcze raz.

Natomiast pytanie z innej beczki: mam wrażenie, że siedziałem bardzo nisko - moto ma obniżone zawieszenie za pomocą specjalnego łącznika - czytałem o tym, ale nie pamiętam, jak się to nazywa - Cupra link? Czy łatwo przywrócić stan fabryczny?

I druga sprawa: jak odróżnić wysoką kanapę od niskiej? Trzeba mierzyć, czy to gołym okiem widać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z podwyższeniem zawieszenia wiąże się często wymiana stopki centralnej i bocznej, bo nie będą sięgać do ziemi.

Wahacz jest podwieszony na takim elemencie:

http://www.bmwstore....51603/r2006/m04

Krótki - zawieszenie wysokie (około 5 cm)

Długi - zawieszenie niskie (około 8 cm)

Przód - lagi wystawia się nad półkę. Jeśli są równo, tzn. że opuszczony jest tylko tył.

Tu masz wszystko wyjaśnione odnośnie opuszczania zawiasu:

http://faq.f650.com/..._Kit_FAQ_GS.htm

Edytowane przez Kusy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki serdeczne - czekam na wieści od właściciela i jak wszystko dobrze pójdzie to dołączę do wątków o zamianie kanapy.

a na marginesie - właściciel ma mi przesłać user manual (nie serwisówkę) do tego modelu - przyda się, bo mam wrażenie, że nie ma jej nigdzie w necie - wszędzie tylko serwisowa. A jak jest do F650 GS to do nowszego (a to przecież zupełnie inny motocykl)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki serdeczne - czekam na wieści od właściciela i jak wszystko dobrze pójdzie to dołączę do wątków o zamianie kanapy.

a na marginesie - właściciel ma mi przesłać user manual (nie serwisówkę) do tego modelu - przyda się, bo mam wrażenie, że nie ma jej nigdzie w necie - wszędzie tylko serwisowa. A jak jest do F650 GS to do nowszego (a to przecież zupełnie inny motocykl)

A to jest User Manual, czy serwisówka? ;)

KLIK

Edytowane przez krs
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to jest User Manual, czy serwisówka? ;)

KLIK

"Repair manual" = serwisówka.

Ja dostałem user manual do G 650 GS z 2007 r. - wygląda prawie identycznie jak F 650 GS z rocznika 2004+

Wrzucę gdzieś do neta i dam linka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak oględnie patrząc (zdjęcia niewyraźne ) nie widzę żadnych oryginalnych nalepek na ramie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://olx.pl/oferta/bmw-gs-f650-ladna-wtrysk-abs-grzane-manetki-CID5-IDaJU61.html#b1a9168d43

Według ogłoszenia z ABS. A czy ABS nie wymaga dodatkowego przewodu przy zacisku hamulca przedniego? Na wszystkich egzemplarzach z ABS do tej pory widziałem taki przewód, a ten egzemplarz nie ma - czy to znaczy, że ABS jest niesprawny?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×