Skocz do zawartości
iLuke

Prośba o informacje ( dioda abs i niedziałający licznik przebiegu )

Recommended Posts

Witam

Mam szybkie pytanie do znawców f650 w szczególności w wersji dakar.

Mam do kupienia z wyglądu ładnego dakara. Po rozmowie z właścicielem dowiedziałem się że świeci się cały czas kontrolka abs oraz nie działa licznik przebytych kilometrów. Właściciel mówi że to się stało nagle podczas jazdy w deszczu i to ponoć bolączka tego modelu. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, bo nie wiem czy to mina związana z dużym kosztem czy duperela którą naprawię sam bądź też tanim kosztem. Pozdrawiam i czekam na info.

Dodam tylko że Dakar jest z 2005 roku.

Pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak szukałem, to jeden klient wmawiał mi, że licznik wymienił, bo sam się wyświetlacz rozlał - może i tak było, ale ja w cuda nie wierzę i nie sądzę żeby dakar był czuły na deszcz lub samoistnie rozlewał cyferki. Może po jakiś przygodach (dzwon, przewrotka) licznik szlag trafił. A to tanie rzeczy nie są i nie sądzę, żeby do sprzedaży ktoś inwestował z myślą o sprzedaży.

Ale to oczywiście tylko moja prywatna opinia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę że powinieneś sprawdzić połączenie kostki tylnego czujnika ABS pod kanapą. Miałem podobny przypadek w GSie z 2001, w trakcie jazdy zapaliła się kontrolka ABS i wskazówka szybkościomierza spadła na "0" a przed wyjazdem sprzęcik był myty ;-) .

Podobny przypadek opisywany był na forum.

Edytowane przez Jumiko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To by musiał nie działać też prędkościomierz ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok - jak pojadę go oglądać to sprawdzę wszystko tak jak mówicie , jeśli nic nie znajdę na połączeniach to jaki wróżycie najgorszy wariant , oraz jaki koszt może się z tym wiązać ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeżeli nie działa lub dziala nieregularne to powodem może być przetarcie lub przysmazenie kabla sygnalowego na wydechu - to ten tylnyy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witam , a na moim bmw 650 f licznik kilometrów się wykreskował i nie liczy km ,a dzienny tylko jak moto odpalone i po zgaszeniu wyzerowuje się ,poprostu stracił pamięć .Miałkto coś takiego i jak ją naprawił

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi się w Gustawie tak zrobiło - kontrolka ABS się zaświecała i wtedy prędkość robiła się na zero. Nieregularnie.

I nigdy nie sprawdziłam co to było, bo się moto sprzedało.

A co do znikających cyferek na licznikach - też tak kiedyś mi się w Gustawie zrobiło - wymiana przepalonego bezpiecznika załatwiła sprawę.

bmw 650 gs - nie musisz pisać tego samego w 3 wątkach :) i radzę zajrzeć do przywitalni zanim ktoś inny Cię tam wygoni ostrzejszym tonem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 27.01.2016 o 19:35, bmw 650 gs napisał:

witam , a na moim bmw 650 f licznik kilometrów się wykreskował i nie liczy km ,a dzienny tylko jak moto odpalone i po zgaszeniu wyzerowuje się ,poprostu stracił pamięć .Miałkto coś takiego i jak ją naprawił

Hej, mam bardzo podobny przypadek. Czy robileś coś w tym kierunku ? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecyduj się na jeden wątek. Jaki jest sens w kilku miejscach o tym samym?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 27.01.2016 o 19:35, bmw 650 gs napisał:

witam , a na moim bmw 650 f licznik kilometrów się wykreskował i nie liczy km ,a dzienny tylko jak moto odpalone i po zgaszeniu wyzerowuje się ,poprostu stracił pamięć .Miałkto coś takiego i jak ją naprawił

Hej, 

mam podobną sytuację. Jak poradziłeś sobie z tym problemem.

 

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też mam problem ze znikającym przebiegiem głównym. Moje podejrzenia padają np. na przetarte kable lub zaśniedziały styk itp.

Początkowo zniknęły mi na chwile po wymianie akumulatora, teraz zostały kreski zamiast przebiegu. Mam zamiar w wolnej chwili sprawdzić ciągłość przewodów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×