Skocz do zawartości
przemekdab

szyba turystyczna

Recommended Posts

Znalazłem na Allegro ogłoszenie o szybach,

http://allegro.pl/show_item.php?item=1341054688

ta firma sprzedaje również do 650 GS, w ogłoszeniu jest nawet zdjęcie szyby do GSa,

Pomijając błędy ortograficzne w ogłoszeniu, oferta wydaje się ciekawa, 160 pln do zaakceptowania

Czy ktoś z Was zna te szyby? Proszę o Wasze opinie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem tę szybę i...odesłałem do poprawki. Przyczyna: zły(różnica ok. 5 mm)rozstaw otworów górnych zupełnie uniemożliwiający montaż tej szyby,otwory o średnicy fi 8mm zamiast jak w oryginalnych fi 6. Teraz czekam na odbiór nowej szyby,do której przesłałem skalkowany na wzór od mojego moto org. rozstaw otworów. Dodaję,że rozmowa i przyjęcie moich uwag odbyło się b. kulturalnie i bez zarzutu-firma "na poziomie" i chętna do współpracy. Jak założę tę szybę po poprawce ,dam znać o efekcie-kiedy to będzie nie wiem-czas już powoli odstawić moto. Teraz jeszcze trochę "podjeżdżam"(zimnoooooo!) bez szyby,na golasa( org. Dakarowej nie chce mi się zakładać) i kurnia jeździ się bez niej tak jakoś jakby lepiej,hi,hi,hi. Oprócz tego wydaje mi się,iż trochę jest cienka ( 3 mm grubości) ale dopiero w codziennym użytkowaniu do się cokolwiek określić na temat jej trwałości i użyteczności.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bez szyby,na golasa( org. Dakarowej nie chce mi się zakładać) i kurnia jeździ się bez niej tak jakoś jakby lepiej

Który rocznik Dakara masz? do.., czy powyżej 2004, bo jeśli do.., to niezłe masz wymagania względem szyby.. ;) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czy chodzi o tę/tą?

Tak, mój GS jest z 2003, więc mocowanie na 3 śruby. Co o tej szybie sądzisz?

pozdro

Przemek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak, mój GS jest z 2003, więc mocowanie na 3 śruby. Co o tej szybie sądzisz?

Szczerze mówiąc nie bardzo widać jaka jest róznica pomiędzy oryginalną, a tą która Ciebie interesuje (chodzi m. in. o ich wymiary), ale co można zauważyć, to na pewno skierowuje strumień powietrza "ku górze" znaczy nad kask - tak czysto teoretycznie to lepiej, ale w praktyce może wyjść gorzej.. :roll: Z Twojego avatara nie widzę, jaką oryginalnie szybę masz - tą mniejszą, czy większą :? Jeśli mniejszą to nowa na pewno by pomogła, a jeśli większą to niekoniecznie.., tak wg mnie ;)

P.S. Dla tego, który wie o co chodzi.. - Szczerość na pierwszej randce jest ok... ;) ;) :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakarowy, nic dziwnego, że nie widzisz w moim moto szyby, bo to co jest trudno nazwać szybą, długość od najniższego do najwyższego punktu to ok. 27 cm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ciekawe, napisałem dziś odpowiedź i ona zniknęła, więc jeszcze raz:

Kupiłem tą szybę, ale otwory są w złych miejscach, kształt jest źle wycięty - koliduje przy skręcie z lusterkami. Mogę ją odesłać, ale chyba sam przerobię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ta pierwsza byłaby ok - ale przeszkadzają jej oryginalne handbary.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwolę sobię wrzucić tę informację w kilku, istniejących na tym forum wątkach dot. szyb do Dakara i owiewek typu Rallye.

Tak się złożyło, że niedawno "została mi uszkodzona" moja oryginalna szyba i trzeba było wydać blisko 700 zł na nową, oryginalną, bo żadnych satysfakcjonujących mnie zamienników nie znalazłem. Na pocieszenie nie ja płaciłem.

To doświadczenie, jak również wcześniejsze pomysły na modyfikacje kokpitu łącznie ze światłami skłoniły mnie do podjęcia z kolegą próby stworzenia akcesoryjnej szyby typu Dakar, jak również owiewki typu Rally - jednolitej stylistycznie, w wersjach do kilku modeli motocykli Enduro.

Pisałem już na forum, że w mojej ocenie różne dostępne turystyczne zamienniki w dużej mierze pozbawiają ten motocykl charakteru, zatem za cel postawiłem stworzenie szyby, lub nieprzezroczystej owiewki z laminatu, zbliżonej wyglądem do oryginału oraz owiewki Rally, konkurencyjnej cenowo, a przede wszystkim dostępnej, w odróżnieniu od kitu Touratecha.

Modele będą wykonywane przez zakład zajmujący się profesjonalnie produkcją laminatów. Nie ma problemu, żeby szybę/owiewkę wykonać z włókien węglowych.

Więcej info spodziewajcie się w pierwszym kwartale 2011. Będę wdzięczny za odzew potencjalnie zainteresowanych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak już pisałem wcześniej , reklamowałem tę szybę po jej przysłaniu do mnie i pomimo moich sugestii co do rozstawu otworów(złe średnice,źle wywiercone otwory-zły rozstaw i krzywo) przysłano mi nową...z tak samo wywierconymi otworami.Więc ponowny tel. i prośba o przesłanie kolejnej,ale już bez wierconych otworów. Firma przesłała mi taką i teraz sam będę wiercił a właściwie wypalał otwory tak jak należy.Tutaj dodam,że firma jest bardzo w porządku(zaproponowali mi ,abym tej drugiej szyby nie odsyłał do nich,więc mam zapas-po poprawkach od biedy kiedyś się przyda po jakiejś glebie,hi,hi,hi),szybko i bezboleśnie załatwia reklamację,mają tylko problem... no właśnie z dokładnością. Ja to tłumaczę mnogością i różnorodnością modeli. Moim zdaniem warto u nich zamawiać te szyby,tylko trzeba poprosić o niewiercenie otworów i po bólu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
odzew

Tylko czy będą 2 wersje do tego przed i po 2004 ?

Jeśli chodzi o rozstaw śrub, to żaden problem. Kształt będzie w stylu modelu sprzed 2004.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakała wrzuciłbyś jakieś fotki jak ta szyba którą kupiłeś wygląda na motorku, lusterka nie przeszkadzają? Też szukam szyby do swojego gs-a ale ceny mnie mocno zniechęcają.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdjęcia tej szyby(f650gs 2001-20030)są zamieszczone w poście Dakarowego z dn. 28.XI.2009(poprzednia strona)-na razie szyba czeka na montaż,ponieważ moto rozbebeszone sobie stoi i co po chwila coś przy nim grzebię.Przy montażu poprzedniej, reklamowanej szyby stwierdziłem,że trzeba niestety też trochę podciąć wgłębienia na lusterka i handbary,ale to już drobiazg. Szyba jest w miarę tania i do zaakceptowania, a firma słowna i współpracująca bez zarzutu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde, chciałbym zobaczyć jak ta szyba wygląda na motorze. Może jednak byś przymierzył i zrobił fotkę bo się przymierzam do takiej szyby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wywołany do odpowiedzi spróbuję wkleić zdjęcie tej szyby. Zdjęcie to zrobiłem ok. półtora miesiąca temu-szyba ta,nie jest prawidłowo zamontowana,nie przylegała do profilu lampy (źle wywiercone otwory) więc tylko prowizorycznie ją założyłem i na ile się dało przykręciłem

Przepraszam,ale nie umiem w jednym poście umieścić kilku zdjęć,więc w następnych dodam kilka zdjęć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Porównanie org. szyby z akcesoryjną,którą wyreklamowałem( jak już pisałem-były źle wywiercone otwory,nie te rozstawy,nie te średnice i wywiercone ukośnie,tak,że szyba była przekrzywiona w lewo)- otrzymałem bez problemu nową.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedno zdjęcie z profilu

Przepraszam za zaśmiecanie wątku,sądzę,że wkrótce nauczę się wstawiać zdjęcia "seryjnie",bez rozbijania ich na kolejne wątki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki kolego za fotki. Teraz przynajmniej mam pełny obraz tego jak ta szyba wygląda na żywca. Na pewno daje pełną ochronę przed wiatrem ale wg mnie jest trochę za wysoka i nie wiem czy standardowe mocowanie wytrzyma pod naporem pędu powietrza. Ciekawe jak z obróbką, bo ja bym ją trochę przyciął od góry jakieś 5 cm no i pisałeś że lusterka coś haczą o tą szybę. Tak jeszcze myślę czy ta od modelu 04- jest takiej samej długości i czy by pasowała, pomijając oczywiście otwory które bym sobie sam wywiercił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×