Skocz do zawartości
szpak221

dakar czy zwykły gs

Recommended Posts

Witam!!! planuję kupić bmke ale nie wiem czy dakar czy zwykły gs nie znam sie za bardzo, proszę o jakieś informacje w różnicach. Jak kupię już dwa kółka to chcę trochę pozwiedzać na początek PL a potem trochę dalej sie wypuszczać, w terenie również chcę pośmigać????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam!!! planuję kupić bmke ale nie wiem czy dakar czy zwykły gs nie znam sie za bardzo, proszę o jakieś informacje w różnicach. Jak kupię już dwa kółka to chcę trochę pozwiedzać na początek PL a potem trochę dalej sie wypuszczać, w terenie również chcę pośmigać????

Dakar z kostką...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakar jest bardziej przystosowany do jazdy w terenie ale gs też daje radę

w końcu to GS (gellande/strasse czy jakoś tak ;))

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w końcu to GS (gellande/strasse czy jakoś tak )

czyli czyt. generalnie stara sie... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"pośmigać w terenie" Zależy co przez to rozumiesz.

Mogę powiedzieć na swoim przykładzie jeżdziłem trochę w motokrosie i teren to pojęcie bardzo względne.

Jeśli chcesz skakać , latać w powietrzu zastanów się. Jeśli chcesz traktować moto jako przeprawówkę w rozsądnym terenie to DAKAR :twisted: Nadaje się do tego GS (JAK JUŻ NAPISANO PRÓBUJE ;) ).

Pomyśl też o wzroście ,na asfalcie na dakarze być może oprzesz stopy a w terenie czy oby na pewno? :twisted:

Wagę motka też weż pod uwagę . Nie jeden co się przymierzał wymiękł. ;)

Na temat GS niech wypowie się ten kto ma . POZDRO! ( :beer: Nie zapominajcie że jest to moja opinia :beer: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niedawno miałem ten sam dylemat - a że za duży, za wysoki, za trudny i za straszny ten dakar ( mam 180cm )

Przymierzałem się do również do cywilnego GSa i wydawał się idealny, ale serce podpowiadało Dakar :mrgreen:

Po pierwszej przejażdżce parkingowej Dakarem miałem odczucia: ale bydle wielkie, wysokie - nie do ogarnięcia 8-)

Dzisiaj wiem, że to były tylko złudzenia - Dakar jest dla mnie idealny i absolutnie nie za wysoki :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Obejrzyj sobie na youtube 4 filmiki pt. Abenteuer Westalpen. Jedzie dwóch gości jeden na "małym" geesie a drugi na dakarze. Wnioski wyciągnij sam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×