Skocz do zawartości

Recommended Posts

próbuje porównać stan techniczny do podobnych egzemplarzy z tego samego rocznika i z podobnym przebiegiem (niby). Tylko nie wiem czy te rotaxy chodzą tak, jakby do nich ktoś garść nakrętek wsypał, czy coś z tym konkretnym jest nie tak. Jakby łańcuch rozrządu już się telepał

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szanse na taki przebieg są zerowe. Chodzi o bezpieczeństwo i koszty. Sprawdź stan, wstępne potrzeby serwisowo-naprawcze i tyle. Poproś kogoś o pomoc ewentualnie.

właśnie was proszę o pomoc

Niestety motocykl jest na drugim końcu Polski, muszę podjąć decyzję na odległość

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

próbuje porównać stan techniczny do podobnych egzemplarzy z tego samego rocznika i z podobnym przebiegiem (niby). Tylko nie wiem czy te rotaxy chodzą tak, jakby do nich ktoś garść nakrętek wsypał, czy coś z tym konkretnym jest nie tak. Jakby łańcuch rozrządu już się telepał

No więc jedne chodzą jak z garścią śrubek, a inne nakrętek, albo podkładek. Ale chodzą tak w nieskończoność za to.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

parę lat temu kupiłem w Niemczech aprilię Leonardo 125, też z rotaxem. Przebieg oryginalny 18 tyś km. Rocznik 1998, stał ok 7 lat nie jeżdżony i mówiąc szczerze wyglądał podobnie w kwestii rdzy i spruchniałego aluminium na silniku, szczególnie właśnie przy przewodach ukł. chłodzenia

post-4302-0-08525800-1435168264_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli praca silnika byłaby ok ? Mój Leon rzęził chyba podobnie, o ile pamiętam, Tam był Rotax 124. Generalnie budowa silnika bardzo podobna do 650, tyle że mniejszy.

Sprzedawca wycenił motocykl na 4000 zł. Brać ???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie wiem, czerwone są szybsze ;-)

ni ch*^ja, twierdzę że białe lepiej zapierda@#$ją

nie sprzeczaj się z Kropką. Sprawa jest tu od dawna stwierdzona. Czerwone jest najszybsze.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nakręciłeś się :oops: i piszesz posta pod postem zamiast edytować, admin ma cierpliwość ale chyba do czasu :)

Chyba nie kupisz motocykla tylko na podstawie zdjęć i filmu bez macania ? To kupowanie kota w worku a tym bardziej że to handlarz i podobnych motocykli ma wystawionych około 30 a ten jest najtańszy ;-)

Edytowane przez Jumiko

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie sprzeczaj się z Kropką. Sprawa jest tu od dawna stwierdzona. Czerwone jest najszybsze.

przecie jajca se robie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W qwestii białej F,ki , mógłby się Yura wypowiedzieć .;) , ona nie zawodzi ... Była daleko i wróciła ...

Kupuj , nie przejmuj się ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czyli praca silnika byłaby ok ? Mój Leon rzęził chyba podobnie, o ile pamiętam, Tam był Rotax 124. Generalnie budowa silnika bardzo podobna do 650, tyle że mniejszy.

Sprzedawca wycenił motocykl na 4000 zł. Brać ???

4000 to dobra cena, jeśli nie ma zbyt wiele do roboty. Ja bym założył dodatkowe 2 tysiące na wymiany olejów, płynów, opon, łańcucha, klocków itp. spraw (oczywiście zakładając, że nie wszystko jest do zrobienia, tylko część oczywiście). Jeśli zmieścisz się w takim budżecie, to jest ekstra. Masz niezawodny sprzęt w rozsądnych pieniądzach.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tu kolejny film z nierównymi cyframi w liczniku.

bmw f650 1994 engine sound

Widzę z całą pewnością, że osoby wypowiadające się na ten temat miały mgliste pojęcie o tym. Obejrzałem masę zdjęć na różnych portalach aukcyjnych i innych i sporo jest właśnie takich liczników z poprzestawianymi cyframi. Więc ten typ poprostu tak ma. Prawdopodobnie zwracam uwagę na takie rzeczy, bo w życiu już trochę aut kupiłem i sprzedałem począwszy od początku lat 90-tych, a tam właśnie się na takie sprawy patrzyło.

Teraz kupuję pojazd na odległość, nie mam mozliwości go obejrzeć, zresztą nawet gdybym miał to nie znając F650 niewiele bym wykminił.

W tym celu zwracam się do szanownych forumowiczów posiadaczy F650 o pomoc w ocenie motocykla na podstawie osobistych doświadczeń. A tu nagle zrobiła się dyskusja jaki kolor lepiej jeździ. Szczerze ? Mało mnie obchodzi czy będzie jechał 159 km/h bo biały czy 165 bo czerwony. V max to dla parametr mało istotny, jakbym chciał zapier@@ać to bym kupił szlifierkę . Chodzi mi o spokojną jazdę turystyczno - miejską, z predkosci już wyrosłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

4000 to dobra cena, jeśli nie ma zbyt wiele do roboty. Ja bym założył dodatkowe 2 tysiące na wymiany olejów, płynów, opon, łańcucha, klocków itp. spraw (oczywiście zakładając, że nie wszystko jest do zrobienia, tylko część oczywiście). Jeśli zmieścisz się w takim budżecie, to jest ekstra. Masz niezawodny sprzęt w rozsądnych pieniądzach.

dlatego szukam trochę tańszego , aby z budżetu na motocykl zostało jeszcze i na serwis. Mógłbym kupić coś za 6000 zł, ale napewno idealny nie bedzie i na serwis kasy zabraknie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i tu kolejny film z nierównymi cyframi w liczniku.

bmw f650 1994 engine sound

Widzę z całą pewnością, że osoby wypowiadające się na ten temat miały mgliste pojęcie o tym. Obejrzałem masę zdjęć na różnych portalach aukcyjnych i innych i sporo jest właśnie takich liczników z poprzestawianymi cyframi. Więc ten typ poprostu tak ma. Prawdopodobnie zwracam uwagę na takie rzeczy, bo w życiu już trochę aut kupiłem i sprzedałem począwszy od początku lat 90-tych, a tam właśnie się na takie sprawy patrzyło.

Teraz kupuję pojazd na odległość, nie mam mozliwości go obejrzeć, zresztą nawet gdybym miał to nie znając F650 niewiele bym wykminił.

W tym celu zwracam się do szanownych forumowiczów posiadaczy F650 o pomoc w ocenie motocykla na podstawie osobistych doświadczeń. A tu nagle zrobiła się dyskusja jaki kolor lepiej jeździ. Szczerze ? Mało mnie obchodzi czy będzie jechał 159 km/h bo biały czy 165 bo czerwony. V max to dla parametr mało istotny, jakbym chciał zapier@@ać to bym kupił szlifierkę . Chodzi mi o spokojną jazdę turystyczno - miejską, z predkosci już wyrosłem.

prawidłowy link

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GNN , to co to jest ?

Jak nie jesteś pewny , to sobie odpuść .

Szukaj koło komina i zobacz osobiśćie. Nikt nie wezmie odpowiedzialności .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czeczuga, z calym szacunkiem, ale spinasz sie jak skora na baranich jajach, szczerze. Kompletnie nie lapiesz żartu, jedziesz po bandzie ludziom ktorzy próbują rozładować troche napięta atmosferę, rządasz zamiast prosić - słabe to. Nie obraź się, ale skoro tyyyyyle samochodów kupiłeś i sprzedaleś, to albo bajdurzysz, albo koloryzujesz. Przy takiej klasy motku spunasz się na przebieg, a jakie on ma qrwa znaczenie??? Moze być 30, 130, albo 230, poczytaj, poszukaj, znajdziesz ile ten silnik w tym modelu potrafi przejechać - od uja! Stan sie liczy, olej licznik, no chyba ze lubisz się taplac w rosołku nieświadomości... Przedwczoraj oglądałem dla Mirka motocykl z udokumentowanym przebiegiem 75kkm - wyglądał trzy razy lepiej niż ten... Więc jesli Ci pasuje stan i cena, to zaklej licznik i kupuj, z resztą sobie poradzisz z palcem w dooopie!!! ;-)

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój GS ma 100.000, właśnie rozebrałem silnik. Raczej bez potrzeby, z tego co widzę po częściach.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

100 000??? Nie ma takich przebiegów!!! :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

100 000??? Nie ma takich przebiegów!!! :-)

Niby racja, mam trochę mniej, bo to mile. Ale za kilka dni będzie nowy silnik praktycznie. Zmieniam wszystkie łożyska, pierścienia, prowadnice zaworów itd. Własna robota, koszt praktycznie tylko części.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bez sensu... A wystarczyło skręcić licznik na 30kkm i spać spokojnie...

  • Like 9

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pier .... Ale jaja sorry ale już nie mogłem się opanować

Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×