Skocz do zawartości
pitersc

Wiosenne plany i modyfikacje

Recommended Posts

Eeeeeh dzień w dzień ślinię się patrząc na Dakara i czekam i czekam kiedy przyjdzie wiosna ...

Teraz żałuje tych wszystkich momentów kiedy mogłem pojeździć a powiedziałem sobie: eeeeeee nie chce mi się, posiedzę dziś przed tv :?

Oczywiście muszę czymś zająć głowę więc planuje skrupulatnie budżet na przyszłoroczne delikatne modyfikacje :mrgreen:

Proponuje by każdy w tym wątku dzielił się swoimi planami i zobaczymy kto i co ogarnie ze swojej listy :beer:

Tuż przed końcem sezonu założyłem górne gmole Holana, ( poza nimi totalna seria ) ale mam smaka na następujące graty:

- wyższa szyba którą będę zakładał na dalsze trasy

- kufer centralny zega 38 lub 42l, ale ciśnienia nie mam gdyż zwykły worek też daje rade...

- nawigacja - nie wiem czy jest sens wydawać kasę skoro mam jakiegoś starego tomtoma - może po prostu dokupie uniwersalne mocowanie do kiery plus jakiś futerał nieprzemakalny ( jedyny minus tego tomatoma to że w lasach i zadupiach niezbyt się sprawdzi, ale w sumie też dam radę bo jakiś kierunek wskaże ...)

- priorytetowa sprawa to oświetlenie - seria to totalna padaka. Najchętniej bixenon, ale brzydkie to jak cholera albo seria lampa i niezłe halogeny dalekosiężne

- koniecznie podwyższenie kiery plus dłuższy przewód hamulcowy

- może jakiś zestaw napędowy - nie wiem na ile starcza fabrycznie zestaw w nowym moto - ja mam przejechane od nowości na ten moment równo 10.000 i powoli się to kończy ( nic nie czuć, ale widać po ząbkach )

- może jeszcze osłona chłodnicy, tylnego amortyzatora oraz lag, ale też bez ciśnień bo pewnie nigdy na to nie zbiorę, a bez tego też dam radę ;)

- a i jeszcze gniazdo zapalniczki muszę ogarnąć, ale nawet tam nie zaglądałem jeszcze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam skromne plany mam

-handbary

-stopka centralna

-grzane manetki

-motoiler

i worek kasy na paliwo oraz prezenty(dla rodziny) w ramach rekompensaty za czas poświecony na pojezdzawki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to w zasadzie planowąłem na przyszły rok kupno gmoli i kufrów, ale wyszło to już w tym roku, więc pozostaje mi jedynie wymienić tylną oponę, zapewne akumulator, torby do kufrów i ogólnie przygotować się na dłuższą przyszłoroczną zaplanowaną wyprawę.... ;)

Myślałem też o dodatkowym oświetleniu, ale po wywodach naszych forumowych elektryków doszedłem do wniosku, ze mój alternator nie wydoli na większe obciążenie, więc nie będę ryzykował, bo kiedyś miałem juz taką przypadłość w motocyklu i do dzisiaj pamiętam ile taka zabawa kosztowała... :evil: Oby do wiosny!!! :beer:

Aaaa... no iteż muszę ogarnąć tą ładowarkę z przejściówką.. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- nawigacja - nie wiem czy jest sens wydawać kasę skoro mam jakiegoś starego tomtoma - może po prostu dokupie uniwersalne mocowanie do kiery plus jakiś futerał nieprzemakalny ( jedyny minus tego tomatoma to że w lasach i zadupiach niezbyt się sprawdzi, ale w sumie też dam radę bo jakiś kierunek wskaże ...)

Co do nawigacji to mam sprawdzony patent, przyklejam samochodową nawigację przyssawką do prędkościomierza. Budzik i tak jest w milach wieć nie wiele mówi bo w czasie jazdy to widzę gdzie jest 100 mil.

Gorzej że nie mam wyjścia na słuchawkę, ale daje rade.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zalezy jak moćno trzyma się ssawka.

A poza tym co Ty piszesz, (...) seria. A wydechy?!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja tak spokojnie. Kuferek centralny, nowa opona na przód (już wisi w garażu, tylko zmienić). No i jeszcze jakieś ubranko - ale to bez parcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wszystko było by dobrze, tylko mi kolory nie podchodzą :lol:

Toć można je ubłocić :roll: :lol:

Żona by mnie chyba zabiła... :lol:

Tak się zastanawiałem jak jej o tym powiedzieć... że może bym sobie taki strój zakupił.. :twisted: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No i jeszcze jakieś ubranko - ale to bez parcia

Właśnie ostatnio oglądałem... http://www.holan.pl/pl/product/302/305/ ... niebieskie ale nie wiem czy to nie za bardzo snobistyczny zakup... :roll: :lol:

Nooooo Szacun! Cichy rewelacja!!! Bajeczne tylko ta cena :lol: Ja idę w ciuszki BUSE mój znajomy pomyka w tych ciuszkach i sobie chwali

http://allegro.pl/buse-kurtka-open-road ... 47656.html

http://allegro.pl/buse-spodnie-open-roa ... 47647.html

Co do inwestycji to :

- Cały przegląd bez napędu

- Kufry boczne

- Wysoka szyba

- Handbary

- Błotnik mały przód

- Błotnik mini tył z osłoną na łańcuch

.... dalej czas pokaże ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja planuje zakup jakis spodenek (kurtka jest)

podczas zimy zrobic sobie motooiler a`la samorobka

zmienic oponke przednia

i wlasciwie z planow na tyle, reszta wyjdzie w sezonie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli moge coś polecić to rzuć okiem na motooiler.pl. Znam ludzi którzy to urzywają i raczej nikt nie psioczy. Znam też właściciela i pomysłodawce, myśle że moge załatwić rabat na zakup dla forumowiczów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja planuję tuning "visual" :-D

- lampa touratech przód i tył

- gmole już są :-)

- kierunkowskazy led albo białe klosze

- bajerancka poduszeczka na kierownicę f650gs :-D

- opony, rozsądek podpowiada szosówki ale wolałbym kostki

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja muszę gumę tylną zmienić pomalować błotnik i zrobić stelaż pod sakwy.

Co do dodatków turystycznych to w kredensie mam wsio :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja też napiszę o swoich planach :lol:

- wdzianko już mam kompletne. Gacie kupiłem tydzień temu - po wieeelu (ojj wielu) bojach padło na Modekę Quebec Pro więc jedno jest już zrealizowane.

- zamonterować drugie gniazdo zapalniczki na desce rozdzielczej i podpiąć oba pod bezpieczniki. Jedno już mam - na razie pod wtyk firmowy BMW / URSUS :lol:. Całe 6,80zł kosztował mnie wtyk w rolniczym - idealnie pasuje od silnika wycieraczek Ursusa :shock: Problem był tylko ze znalezieniem sklepu rolniczego.

- zrobić mocowanie nawigacji na kierownicy. Mój pomysł jest taki, że będzie to mały "stolik" z rzepami. Proste, tanie i wiem, że skuteczne rozwiązanie.

- zakup CB radia ręczniaka + zestawu motocyklisty

- w razie potrzeby wykonanie prostego wzmacniacza z regulacją kanałów dla nawigacji, MP3 i CB - ale potrzeba i zastosowanie tego wyjdzie w praniu.

- stelaż pod kufry, ale zamiast kufrów sakwy (chyba Krosso)

- i oczywiście wysoka szyba bo przy obecnej mam wrażenie, że coś mnie chwyta za klatę i próbuje posadzić mój tyłek na asfalcie. :x

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopie, a prądu Ci starczy na te wszystkie odbiorniki?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spokojnie i jeszcze go zostanie :lol: - przecież będzie go jadła w zasadzie tylko nawigacja i CB.

a poza tym mam rocznik 2004 :lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No to ja też napiszę o swoich planach :lol:

- wdzianko już mam kompletne. Gacie kupiłem tydzień temu - po wieeelu (ojj wielu) bojach padło na Modekę Quebec Pro więc jedno jest już zrealizowane...

Waflo... więc jednak :lol: ...gratulacje :beer: trzeba to oblać... tylko jakoś w tym tygodniu nie mogę się nigdzie wieczorem zebrać :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeżeli moge coś polecić to rzuć okiem na motooiler.pl. Znam ludzi którzy to urzywają i raczej nikt nie psioczy. Znam też właściciela i pomysłodawce, myśle że moge załatwić rabat na zakup dla forumowiczów.

Tak tylko ja lubie pogrzebac i pokombinowac cos samemu :)Moze sie uda bo koszty bylyby male

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajny temat.U mnie plany wyglądaja mniej więcej tak:pompka hamulcowa do tyłu bo cieknie płyn, uszczelniacze w lagach,nowe spodenki bo stare po spotkaniu z matką ziemią się rozdarły (chyba Modeka coby do kurteczki pasowały),nowe butki bo stare po trzech sezonach zaczęły ,,brać wodę'' :lol: miały być aluminiowe kuferki ale przyjdzie poczekać trochę bo mi na kufrze samochodzika zaparkował pewien młodzian i trzeba będzie coś zakupić (to akurat nie tak źle bo od dawna marzyło mi się kombi, ) No i trzeba będzie zgromadzić jakieś utajnione fundusze na latanie w przyszłym sezonie. :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli masz wybrany model i rozmiar w MODEKA to mogę ci kupić i wysłąć. Każdego dnia jade obok salonu firmowego wiec nie ma kłopotu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli masz wybrany model i rozmiar w MODEKA to mogę ci kupić i wysłąć. Każdego dnia jade obok salonu firmowego wiec nie ma kłopotu.

To jak będziesz następnym razem przejeżdżał to zapytaj co z moimi reklamowanymi butami? :cry: :lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z reklamacją to trochę gorzej bo nie będą wiedzieli z kim gadają. Musisz poświęcić 0,40gr na telefon. (cena połączenia zależy od planu taryfowego :-) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z wiosennych planów:

- wymiana napędu (kupiony, czekam na mniejsze mrozy);

- wymiana klocków hamulcowych;

- naprawa prędkościomierza :|

- zakup gmoli górnych

- kufry lub sakwy z ewentualnym stelażem

To chyba na początek tyle...serwisowe sprawy są priorytetem, a akcesoria... no zobaczymy na ile kasy starczy... ostatecznie to lepiej mniej kupić a więcej pojeździć niż nakupować gratów, a później postawić moto w garażu bo nie ma kasy na latanie :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×