Skocz do zawartości
pitersc

Wiosenne plany i modyfikacje

Recommended Posts

Dziecka jeszcze nie mam ale już o ty myślałem zdobyłem nawet materiały

A jakie to materiały trzeba zebrać , żeby mieć dziecko :?: :mrgreen: :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałem na myśli fotkę pod postem. :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dziecka jeszcze nie mam ale już o ty myślałem zdobyłem nawet materiały

A jakie to materiały trzeba zebrać , żeby mieć dziecko :?: :mrgreen: :drinkbeer:

Manual, i pewnie jakieś "know how" jak to się robi :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj przyszły graty z touratecha :-D. W weekend zabieram się do roboty bo w tygodniu cierpię na brak czasu :-( (bo w czwartek muszę się napić piwa z Pawłem ;)). Zamówiłem:

tylną lampę led

oraz przednią lampę, której wygląd wywołał tyle kontrowersji na forum :lol:

Nie będę już oślepiał innych użytkowników drogi moim angielskim reflektorem ;). Nie wiem jeszcze co zrobię z diodką od alarmu (która dotychczas schowana była w kloszu tylnej lampy) bo nie chciałbym nawiercać nowej lampy (tutaj klosz jest niezdejmowalny albo nie wiem jak go zdjąć - w instrukcji nic na ten temat nie ma :roll: ), jakieś sugestie? Postaram się też zrobić zdjęcia porównawcze wydajności lampy fabrycznej i akcesoryjnej bo nigdzie w sieci takowych nie znalazłem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o Vengosh ta przednia lampa to mi troszke ciągnie CSem (nie do końca pięknie) ale to kwestja gustu mam nadzieje że efekt końcowy będzie super

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przednia wygląda jak gęba muchy królowej matki. oj będzie owad lgnął....

Na zlotach opracujemy instrukcję, że parkujesz 100m od obozowiska i będzie spokój z insektami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
oraz przednią lampę, której wygląd wywołał tyle kontrowersji na forum
o Vengosh ta przednia lampa to mi troszke ciągnie CSem (nie do końca pięknie) ale to kwestja gustu mam nadzieje że efekt końcowy będzie super
przednia wygląda jak gęba muchy królowej matki. oj będzie owad lgnął....

Na zlotach opracujemy instrukcję, że parkujesz 100m od obozowiska i będzie spokój z insektami :D

Nie wiem Vengosh o jakich kontrowersjach tutaj prawisz? :roll: ;)

P.S. Jeśli nie zepsujesz... :twisted: , to zostaw mi swój klosz z tylnej lampy, jak nie będziesz potrzebował :D

Mnie tam się podoba :lol: wszystko mi się podoba ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

teraz Vengoshu będziesz miał najbardziej touratechowe moto na forum ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzisiaj przyszły graty z touratecha :-D. W weekend zabieram się do roboty bo w tygodniu cierpię na brak czasu :-( (bo w czwartek muszę się napić piwa z Pawłem ;)). Zamówiłem:

tylną lampę led

oraz przednią lampę, której wygląd wywołał tyle kontrowersji na forum :lol:

Nie będę już oślepiał innych użytkowników drogi moim angielskim reflektorem ;). Nie wiem jeszcze co zrobię z diodką od alarmu (która dotychczas schowana była w kloszu tylnej lampy) bo nie chciałbym nawiercać nowej lampy (tutaj klosz jest niezdejmowalny albo nie wiem jak go zdjąć - w instrukcji nic na ten temat nie ma :roll: ), jakieś sugestie? Postaram się też zrobić zdjęcia porównawcze wydajności lampy fabrycznej i akcesoryjnej bo nigdzie w sieci takowych nie znalazłem.

Jeśli tylna lampa jest klejona to będzie ciężko ją rozpołowić. Nie proponuje ale informuję że np tylną lampę do moto jakie teraz mam, można rozkleić po uprzednim podgrzaniu jej do temp 160*C w piekarniku przez 3 min, tak mówią ludzie z forum, ale tak jak pisałem nie proponuje !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co wy Panowie biednemu Vengoshowi dogadujecie o jakiś tam owadach ;) Każdy robi to co lubi, ważne że jest zadowolony :lol: I jeszcze nie będzie nam świecił w oczy jak będzie jechał z przeciwka 8-) Same plusy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i jak tak drodzy Koledzy i Koleżanki, pochwalcie się co zrealizowaliście ze swoich planów.

A ja tak spokojnie. Kuferek centralny, nowa opona na przód (już wisi w garażu, tylko zmienić). No i jeszcze jakieś ubranko - ale to bez parcia.

- kufer jest

- opona przód jest

- spodnie są (kurtki niet ale na nią przyjdzie jeszcze czas)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja to w zasadzie planowąłem na przyszły rok kupno gmoli i kufrów, ale wyszło to już w tym roku, więc pozostaje mi jedynie wymienić tylną oponę, zapewne akumulator, torby do kufrów i ogólnie przygotować się na dłuższą przyszłoroczną zaplanowaną wyprawę.... :)

Myślałem też o dodatkowym oświetleniu, ale po wywodach naszych forumowych elektryków doszedłem do wniosku, ze mój alternator nie wydoli na większe obciążenie, więc nie będę ryzykował, bo kiedyś miałem juz taką przypadłość w motocyklu i do dzisiaj pamiętam ile taka zabawa kosztowała... :evil: Oby do wiosny!!! :beer:

Aaaa... no iteż muszę ogarnąć tą ładowarkę z przejściówką.. :D

1. Gmole i kufry zakupiłem (kufry to nawet 2 komplety się przewaliły) :lol:

2. Opona wymieniona nawet 2 razy :)

3. Akumulator wymieniłem :)

4. Toreb do kufrów :?: nie kupiłem :lol:

5. Na wyprawe sie przygotowałem :lol:

6. Co do oświetlenia to poszedłem po bandzie.. po prostu zmieniłem motocykl ;)

7. Ładowarkę tez opanowałem (choć już zdążyłem ją sprzedać)

I tyle z zeszłorocznych planów :D

Świetnie odgrzebany wątek Zwierzu :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja planuję tuning "visual" :-D

- lampa touratech przód i tył

- gmole już są :-)

- kierunkowskazy led albo białe klosze

- bajerancka poduszeczka na kierownicę f650gs :-D

- opony, rozsądek podpowiada szosówki ale wolałbym kostki

pozdrawiam

Ja wykonałem 100%. Przez tą zimę prawdopodobnie będzie jeszcze grubiej ale jestem w fazie omawiania projektu z moim tunerem :lol:

P.S. I nie pisać mi tu żebym kupił sobie w końcu nowy motocykl! :lol: (planuję otworzyć osobny wątek dotyczący zimowej przemiany mojego moto :twisted: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I nie pisać mi tu

Vengosh ja mam dla Ciebie Dakara, przełożysz tylko od swojego tę super-lampę i resztę zmian masz z głowy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
I nie pisać mi tu

Vengosh ja mam dla Ciebie Dakara, przełożysz tylko od swojego tę super-lampę i resztę zmian masz z głowy :lol:

:lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tajskiego:

ซื้อรถจักรยานยนต์ใหม่ :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Fajny temat.U mnie plany wyglądaja mniej więcej tak:pompka hamulcowa do tyłu bo cieknie płyn, uszczelniacze w lagach,nowe spodenki bo stare po spotkaniu z matką ziemią się rozdarły (chyba Modeka coby do kurteczki pasowały),nowe butki bo stare po trzech sezonach zaczęły ,,brać wodę'' :lol: miały być aluminiowe kuferki ale przyjdzie poczekać trochę bo mi na kufrze samochodzika zaparkował pewien młodzian i trzeba będzie coś zakupić (to akurat nie tak źle bo od dawna marzyło mi się kombi, ) No i trzeba będzie zgromadzić jakieś utajnione fundusze na latanie w przyszłym sezonie. :lol: :lol: ;)

Plan w zasadzie wykonany i to lekko ponad normę :pompka wymieniona uszczelniacze w lagach też,porteczki Modeki zakupione butki również,udało się zakupić kuferki (chociaż miało ich nie być) ,samochodki nie zmieniłem bo żona oświadczyła że innego nie chce to wyklepałem stary. Teraz pora pomyśleć o zmianie motka tylko nie wiem kiedy bo to zależy od budżetu a budżet cienki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja planuje zakup jakis spodenek (kurtka jest)

podczas zimy zrobic sobie motooiler a`la samorobka

zmienic oponke przednia

i wlasciwie z planow na tyle, reszta wyjdzie w sezonie.

- spodnie zakupione

- zamontowany scootoiler (a`la oryginal)

- oponka przednia zmieniona

Ponad plany:

- buty zakupione

- zakupiona i wymieniona tylna oponka

- zrobione wlasnorecznie stelaze pod sakwy

Takze plan wykonany w 120%

Na razie w planach:

- zakup kasku (ale niestety z pewnych powodow musi poczekac)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przez tą zimę prawdopodobnie będzie jeszcze grubiej ale jestem w fazie omawiania projektu z moim tunerem :lol:

P.S. I nie pisać mi tu żebym kupił sobie w końcu nowy motocykl! :lol: (planuję otworzyć osobny wątek dotyczący zimowej przemiany mojego moto :twisted: )

Vengosh, nie planujesz może zamiany zawiechy? :lol: Ostatnio coś takiego chodzi mi po głowie. Te przeróbki z yz 426 450 250 f całkiem fajnie się prezentują :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmiana zawiechy to może na przyszły sezon :lol:, w tym będzie zmiana, że tak ją nazwę "remontowa" :lol:

I nie pisać mi tu

Vengosh ja mam dla Ciebie Dakara, przełożysz tylko od swojego tę super-lampę i resztę zmian masz z głowy ;)

Następny mój motocykl będzie miał 2 cylindry i będzie nim najprawdopodobniej używany R1200GS (ładne sztuki z kuframi można już wyhaczyć za ok 30000 zł) i nie znaczy to wcale, że sprzedam moją f650-tkę. Po tych wszystkich naprawach zaczyna mieć dla mnie wartość sentymentalną :lol:. Niestety ani w tym, ani w przyszłym roku 30 tysiączków wolnych mieć nie będę :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tajskiego:

ซื้อรถจักรยานยนต์ใหม่ :lol:

Moje P.S. tajskiego też dotyczy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ja tam skromne plany mam

-handbary

-stopka centralna

-grzane manetki

-motoiler

niestety nie zrealizowane grzane manetki :cry:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

temat zbyt stary dla mnie żebym mógł się w nim wpisać skoro mnie wtedy na forum nie było

niemniej chronologicznie:

motocykl został kupiony

kufry ze stelażami tudzież

półtoratysięczna podróż drogami Polski południowej i wschodniej odbyta

szybki wyskok nad morze także

buty zakupione i to wymarzone daytony

w planach zdecydowanie nie miałem wypadku, ani dokonanej kilka dni wcześniej wymiany zespołu napędowego

dalsze plany:

doprowadzenie motocykla do porządku po wypadku

wymiana klocków z tyłu

wymiana filtra paliwa

zakup rękawic z goretex-em (mam już na oku kilka opcji)

zakup ochraniacza pleców do kurtki małży

zakup porządnej żarówki do reflektora

zakup nowego kasku w kolorze białym

zakup nowej kurtki

torby wewnętrzne do kufrów bocznych

może z czasem reflektory przeciwmgielne

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×